Necip Fazıl Şehir Hastanesi bu şehir için büyük bir değerdir!

Haber46 Köşe Yazarı Furkan Çam, KSÜ Tıp Fakültesinin 150 milyondan fazla borcunu ve yönetim zafiyetini gözler önüne serdi.

SAĞLIK 26.03.2020, 20:18
Necip Fazıl Şehir Hastanesi bu şehir için büyük bir değerdir!

Kahramanmaraş'ta skandalları bitmeyen Tıp Fakültesinin, Necip Fazıl Şehir Hastanesini örnek alması tavsiyemdir. 150 milyondan fazla borcu olan Tıp Fakültesinin borcu her ay katlanırken, yönetim zafiyeti ise gözler önüne serildi. Yaşlı Bakım evinin sahipleri olan ve konakla ilgilenmekten hastaneye zaman ayıramayan P.Ö ve Ü.Ö'nün ne kadar daha bu şekilde görevlerine devam edeceği merak konusu oldu. 

BİR YANDA BAŞARI HİKAYESİ! 

Yeni tip Korona Virüs salgını nedeniyle, birçok sağlık çalışanı izne ayrılırken Necip Fazıl Şehir Hastanesinde tam tersi yaşanıyor. Hemşireler, temizlik görevlileri , doktorlar ve hastane yönetimi başta olmak üzere hiç kimse izin kullanmıyor. Gece gündüz dezenfekte edilen Necip Fazıl Şehir Hastanesi, Corona Virüsüne karşı her türlü önlemi almış durumda görevine devam ediyor. Hastalarla bire bir ilgilenmeleri ise vatandaşları memnun ediyor. Necip Fazıl Şehir Hastanesi günlük 5 bin ile 10 bin arası hastaya bakarken vatandaşlar Tıp Fakültesini tercih etmiyor.  Ayrıca geçtiğimiz günlerde Necip Fazıl Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tam not aldı. Bu anlamda hastane yönetimine ve İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ederiz. 

DİĞER YANDA BORÇ VE YÖNETİM ZAFİYETİ! 

"Enjektör dahi alamayacak duruma gelen TIP Fakültesi ise günlük 250 ile 500 arasında hastayı tedavi etmeye çalışıyor. 150 Milyondan fazla borcu olan Tıp Fakültesine ise bakanlık tarafından müdahale edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. "  

" Tıp Fakültesinde Dekan Yardımcısı olan Prof. Dr. P.Ö ve eşi Kardiyoloji Uzmanı Ü.O, kentte bulunan ve kendilerine ait olan bir yaşlı bakım evini işletmekten hastaneye zaman ayıramadıkları ve görevlerini tam olarak yerine getiremedikleri gelen bilgiler arasında yer alıyor. Aylarca manşetlerden düşmeyen Yaşlı bakım evindeki skandallar ise göz ardı edilmedi. Yaşlı bakım evine yüklü miktarda ceza kesildi. Yaşlı bakım evinde hastalara bakılmadığı ve bazı hastaların kafasında kurtlanmalar olduğu görüntülerde basına sızmıştı. Yaşlı bakım evinde yaşanan skandallara göz yuman, 2 doktoron ise Tıp Fakültesini nasıl yöneteceği merak konusu oldu. " 

ASİSTANLAR EĞİTİLMEK İÇİN VAR! 

"P.Ö. ve Ü.O yaşlı bakım evi ile ilgilenmekten hastaneye zaman ayıramazken, devamlı asistanlarını polikliniklerde çalıştırdıkları iddia edildi. Dekan Yardımcılığı görevine kadar yükselen ve odasından çıkmayan P.Ö'ye dekanın neden müdahele etmediği ise haber merkezimiz tarafından araştırılıyor. " 

Yorumlar (10)
hemşire 2 hafta önce
Necip fazıl şehir hastanesinde hemşireyim teşekkür ederiz moral oldu
sağlıkcı 2 hafta önce
geçen yıl tıp fakültesine kaynanamı diz ağrısı şikayetiyle götürdük.23 gün sonra o sağlam kadının cenazesini aldık.işlerini ciddî yapmıyorlar.önce uzman bakıyor sonra hasta acemilerin eline kalıyor.Sonra da kırk tane hastalık sıralayıp geç kalmışsıniz diyorlar.
maraşın yerlisi 2 hafta önce
Maalesef bizim kayınpederde sağlam girdi , bir ay sonra yoğun bakımdan cenazesi çıktı. Erdinç hoca gibi değerli hocalar var işini iyi yapan ama yönetim zaafiyeti var ellaham ,
Marasli 2 hafta önce
Yine söylüyorum sakın tıpa gitmeyin . Sağ girerseniz cenazeniz çıkar.
Karpuz Mevsimi 2 hafta önce
Nitelikli insanları sindirmeye çalışan, amatör ruhlu insanlara emanet bir üniversite. Diğer üniversiteler akademik başarılarına yenisini eklerken buradakiler bir ne yaptıydık diye halen birbirini pohpohlamakla meşgul.
Myben 2 hafta önce
Şu salgının başgösterdiği şu günlerde tıp fakültesi hastanesinin bu durumda olması çok üzücü.insan 150 milyon eski parayla 150 trilyon yani borç birikirken nasıl rahat ettiniz orada demeden kendini alamıyor. Ayrıca bu salgın günlerinde tıpın da her gün dezenfekte olup temizlik seviyesinin maksimum seviyeye ulaştırılması gerekir.
Eniste 2 hafta önce
Hayırdır benim yorum güme gitti
maraşlı bayan 2 hafta önce
karın ağrısı şikayeti ile aciline gittiğim tıp fakültesinden safra taşı alınmaya çalışılırken safra kesesi alınmış alınırken bağırsağı delinmiş aylarca hastanede yatmış biri olarak çıktım. Allah belalarını versin.
Ya Celal olan Allahım 2 hafta önce
Furkan Bey onikisubat ilçe belediyesi imar müdürlüğünün verdiği usulsüz iş bitirmeyi iptal ettirin. Bunu haber yapın lutfen. Nasıl hâlâ yanlışlarından dönmüyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın