Necip Fazıl Şehir Hastanesindeki skandalı hasta yakınları yalanladı

Kahramanmaraş'ta hemşirelerin hastasıyla ilgilenmediğini öne sürerek, hemşire odasını görüntüleyen ve kısır partisi yaptıklarını iddia eden bir vatandaş, o anları ulusal bir kanalın whatsapp hattına gönderdi ve hemşireleri suçladı. Haber ekibi olarak olayın yaşandığı anı, görgü tanıklarına sorduk.

Necip Fazıl Şehir Hastanesindeki skandalı hasta yakınları yalanladı

Vatandaşın cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde hastanenin Onkoloji bölümünde yaşanan bir tartışma görülüyor. Ortaya atılan iddialarda ise yaşlı adamın yere düştüğü söyleniyor. Ancak görüntüler, ortaya atılan iddiaların hiç birini karşılamıyor. Olayın yaşandığı esnada orada bulunan hastalar ve hasta yakınları ise gazetemize yaptığı açıklamalarda, hemşirelere yapılan suçlamaların yersiz olduğunu söyledi. 

‘’İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZ’’

Olayın yaşandığı gün, babasının yere düştüğünü iddia eden hasta yakınıyla aynı odada kalan ve ismini vermek istemeyen bir vatandaş yaptığı açıklamada, ‘’Orada söylenildiği gibi bir durum olmadı. Babası da zaten yere düşmedi. Babasını götürmek için hemşireler sandalye getirdi ancak kendisi ortalığı gerdi. Hemşirelerin ilgisizliği gibi bir durum da söz konusu değil. Biz burada ne istersek getiriyorlar, ne zaman çağırırsak bakıyorlar. Biz gayet memnunuz’’ dedi. Hastanede 7 aydır tedavi gören Osman Akkoyun ise sesler üzerine dışarı çıktığını belirterek, ‘’Olay esnasında hemşirelere bağırarak suçlamalarda bulundu ama hemşireler bizler için ellerinden geleni yapıyor. Ben uzun süredir buradayım. Öyle bir sorun olmadı’’ dedi. 

‘’HEMŞİRELERDEN MEMNUNUZ’’

Öte yandan, Onkoloji servisinde aylardır yatan hastalar ise yine yaptıkları açıklamalarda hemşirelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hemşireler, Doktorlar burada gerçekten çok güzel çalışıyorlar diyen hasta yakını Dilber Göçmen, ‘’Biz burada bir aile gibiyiz. O gün çocuğun babası, oğluna sakin olmasını söyledi. Ancak o hemşirelerin üzerine yürüdü. Biz memnusunuz çalışanlardan’’ dedi. Şahıs hemşirelerin üzerine yürüdü diyen Mehmet Kaya, ‘’Babasıyla ilgilenilmediğini ve sedye getirilmediğini falan söylüyordu ama hemşireler gerçekten dört dörtlük çalışıyor. Ben Gaziantep’ten geldim ve iki haftadır buradayım. Bir sorun yaşamadık’’ dedi. Onkoloji bölümünde yatan hastaların ve yakınlarının yaptığı açıklamalar ise yapılan haberin asılsız olduğunu gözler önüne serdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir Dost
Bir Dost - 2 ay Önce

Olayın aslını tam öğrenmeden haksızlık edilmiş o zaman.

...
... - 2 ay Önce

Hemşireler kısır partisi deyince yoruma üşüşen onursuzca saldıran arkadaşlar neden yorum yapmıyor?
Hemşire de insan yemek yiyor tualete gidiyor çay içiyor adamlar gergin bizim hastamızla ağlasa hayatı ağlamakla geçer.
Bazen Ahlak ve Erdem önemli

Adem Öz
Adem Öz - 2 ay Önce

Saglik emekcilerine sahip cikalim. Bilmeden suclamak vebal getirir.

hartlp
hartlp - 2 ay Önce

ufak bir şeyi şikayet etmeyin geçen doktor doçent olmuş bunu kutluyorlrdı pasta kısır çay vs bizede verdiler bizde hayırlı olsun hocam dedik şimdi bunu şikayet etmekmi lazım..

Doktor dusmani
Doktor dusmani - 2 ay Önce

Lutfen hepimiz Adem A.s evlatlarıyız. Bosyere birbirimizi kirmayalim

AAAA
AAAA - 2 ay Önce

BOŞ YAPMAYIN BÜTÜN GÖRÜNTÜLER ORTADA KISIR PARTİSİ YAPTIKLARI

maraşlıı
maraşlıı - 2 ay Önce

yanılmışız gördüğümüz kısır değilmiş;çiğ köfte partisiymiş heralde

Yorgun
Yorgun - 2 ay Önce

Sağlık personellerin ellerine emeğine sağlık.
Bir insanın sosyal medyada etkilenip nasıl sağlık personellerine şikayet edeceğim diye acık arayan insanlara kınıyorum.
Sağlık personelleri gece demeden gündüz demeden calışan fedakar insanlardır ve de bizim insanlarımızdır.
Sahip cıkalım

Güngör Kara
Güngör Kara - 2 ay Önce

Ben onu bunu bilmem.Geçen yıl onkoloji servisinde yasadiklarimizi ben bilirim.Anneme nasıl davrandiklarini ben bilirim.Hepsine kötü demiyorum iyileri de var tabiki.Kimseye sesimi duyuradim bu olayı duyunca bende bir sesimi duyurayim dedim.Rabbime havale ediyorum onlari.


SIRADAKİ HABER

banner122