Neslican Tay hayatını kaybetti

Türkiye'de kansere verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

SAĞLIK 20.09.2019, 22:49 20.09.2019, 22:56
Neslican Tay hayatını kaybetti
banner257

Kansere karşı verdiği mücadeleyle milyonların sevgisini kazanan Neslican Tay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Daha önce 3 kez yendiği kansere 4. Defa yakalanan ve verdiği savaş ile sosyal medyanın gündemine oturan Neslican Tay'ın bacağında bulunan tümör nedeniyle 2018 yılında bir bacağı kesilmişti. Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören ve Twitter’da binlerce kullanıcının yardım kampanyası başlattığı Tay, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düştü. Tay ile ilgili hastaneden bir açıklama yapıldı. 

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği ‘yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümöre bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20.09.2019 saat 21:20’de kendisini kaybettik. Allah’tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz.” 

Yorumlar (1)
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 9 ay önce
Oy oy oy ki oy rabbim mekanını cennet eylesin inşAllah kelimeler boğazıma tüğümleniyor ne denebilirkine bilmiyorum ALLAH aşkına biri çıksın bişeyler desin of of ki of rabbim mekanını cennet eylesin inşAllah bacım tüm TÜRKİYE nin başı sağolsun amin
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?