banner240

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın PCR testi konusundaki sözleri olay oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'Herkesin test yaptırması diye bir şey yok. Dün İstanbul'da insanlar test kuyruğuna girdi. Bu doğru bir yaklaşım değil. Testi ancak hekim uygun görürse yaptırabilir olmalıyız' sözleri sosyal medyada gündem oldu.

SAĞLIK 26.08.2021, 06:29 26.08.2021, 07:08
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın PCR testi konusundaki sözleri olay oldu
banner257
banner226

Eğitim çalışanlarına, seyahat etmek isteyenlere, sinema, kafeterya gibi yerlere girmek isteyenlere ya aşını ol ya da haftada en az iki defa PCR testi yaaptır dayatmasına tepkiler dinmiyor. Sağlık Bakalnığının bugüne kadar, testin herkese yapılmasının doğru olmadığınısöylemesine rağmen, 6 Eylül'den itibaren hiç bir semptom göstermese bile 48 saatte bir test yaptırmaya mecbur bırakmasına tepkiler artarak devam ediyor.

Bilindiği gibi 6 Eylül'den itibaren konser, tiyatro ve sinema gibi faaliyetlere girişte negatif test sonucunu göstermesi gerekecek. Vatandaşlardan uçak ve toplu taşıma aracıyla şehirlerarası yolculukta da 48 saat öncesinden PCR testi yaptırması istenecek. Aşı yaptırmayan öğretmenler ise haftada iki kez PCR testi vermek zorunda. 

SAĞLIK BAKANININ KENDİSİYLE ÇELİŞMESİ GÜNDEM OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın daha önce söylediği  'Herkesin test yaptırması diye bir şey yok. Dün İstanbul'da insanlar test kuyruğuna girdi. Bu doğru bir yaklaşım değil. Testi ancak hekim uygun görürse yaptırabilir olmalıyız' sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Sosyal medyada yazan on binlerce kişi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendi kendisiyle çelişen açıklamalarına dikkat çekti ve Sağlık Bakanının güvenilirliğinin kalmadığını ifade ettiler

Yorumlar (6)
Yabancı 4 hafta önce
Ruhsatı olmayan sıvıları, nasıl insanlara zorla bedenlerine enjekte ettiriyorlar bunun hesabını versinler. Anayasal hakkın zorla gasp edilmesi, zorla insanlara ne olduğu belli olmayan ilaçlar verildi, şimdi hepsi çöp, çünkü yan etkileri ölümcül oldu...Mahkemeleri ileride çok mesaili bir süreç bekliyor.
vatandas 4 hafta önce
Twit e istinaden. -70 derecede saklanma sorunu çözüldü. Artık o zorunluluk yok.
Mehmet 4 hafta önce
Hükümet maaş artırımı altında doktor ek ödemesini kesip hemşire,personele ek ödeme diye verecekmiş.herkese vermek yerine birinin hakkını diğerine veriyor.Adalet nerde AKP? DOKTORLARIN HAKKI YENMEMELİDİR.
Mustafa MUTLU 4 hafta önce
Bakan sizi sizden daha iyi düşünemez.

aşıyı bakan için mi oluyorsunuz. İnadınız kime. O zaman aşı olmayanlar bir yere toplanın kimseye bulastirmayin.
Ali Eren 4 hafta önce
Bazı insanların hem aşıyı olmam hem de pcr testini 2 günde bir yaptırmam demesi sinir bozucu. Kusura bakmayın ama biz bu düşünceye sahip insanlar yüzüne evlerde aylarca hapis gibi yaşayamayız.
Tarafsız habercilik 4 hafta önce
Peki bu aşı olmayanlar bulastirdigi zaman ne olacak.pcr testi yaptıracak ki varmı yokmu herzaman belli olsun ağa
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54