Sağlık Bakanı Kahramanmaraş'ı uyardı!

Bakan Koca bugün yaptığı açıklama da ilk defa Kahramanmaraş ile birlikte 8 şehrin adını vererek tedbir almaya davet etti.

SAĞLIK 27.03.2020, 01:04
Sağlık Bakanı Kahramanmaraş'ı uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı” dedi. Bakan Koca bugün yaptığı açıklama da ilk defa Kahramanmaraş ile birlikte 8 şehrin adını vererek tedbir almaya davet etti.  

Bakan Koca bugün yaptığı açıklama da ilk defa Kahramanmaraş ile birlikte 8 şehrin adını vererek tedbir almaya davet etti.

Bakan Koca yaptığı açıklama da :”Gaziantep, Erzurum, Konya, İzmir, Kahramanmaraş, Eskişehir, Edirne, Sinop... Aziz milettim şehir şehir ev ev Türkiye... Bu virüs dünyayı tehdit ediyor. Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var. O da yakalanmamak. Korona virüs karşısında ise biz irade sahibiyiz. Dışarı çıkıp çıkmamak konusunda irade sahibiyiz. Verdiğimiz mücadelenin başarısı tek tek bireylere bağlıdır. Devlet burada yaptırım uygulayan kılavuzdur. Hiçbir hekim virüsün size bulaşmasını önleyemez. Bunu siz önleyebilirsiniz. İnsan sayısının arttığı her ortam riskin arttığı ortamdır. Sevgili gençler risk altına giriyorsunuz. Belki hasta olmuyorsunuz ama taşıyıcı oluyorsunuz. Hastalığa hatta daha büyük acılara aracılık etmeyin. Yaşı büyük olanlara ise, virüs yaş ayırımı yapmıyor. Dikkatli olmalısınız. Sosyal hayatını asgari düzeye indirmelisiniz. Telefon sohbetlerinizi daha uzun tutabilirsiniz. Çocuklarımız için ise artık oyunları evde oynuyoruz, dışarı çıkmak yok. Bir misafir gelirse sarılmak yok. Sevgimizi saygımızı uzaktan gösteriyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (19)
MSTFKSTN 2 hafta önce
SON SATIRDA DİYOR Kİ DIŞARI ÇIKIP ÇIKMAMA KONUSUNDA İRADE SAHİBİYİZ.
HANGİ İRADEDEN BAHSEDİLİYOR ÇOK MERAK ETTİM.DEVLET KENDİ İRADESİNİ KULLANIP İNSANLARI DIŞARI ÇIKARTMAMAYA SAHİP DEGİLMİ?
HANGİ ÖZEL SEKTÖR SAHİBİ PATRON İŞÇİSİNİN İRADESİNE SAYGI DUYAR SİZCE?
HELE DE BURASI KAHRAMANMARAŞ GİBİ PATRONLARIN İŞÇİSİNİ KÖLE GİBİ KULLANDIGI BİR ŞEHİR İSE.
ÇARESİZLİK NE KADAR ACI BİR ŞEY BÖYLECE GÖRMÜŞ OLUYORUZ.DİYECEK DE BAŞKA BİR ŞEYİM YOK DAHA
maraşın yerlisi 2 hafta önce
Keçi eti yediğinden şehrin adamı keçi gibi inatçıdır , helede kurallara uymamak gibi kötü bir huyumuz var , sanki marifet gibi birde uyaranlara diklenirler , neyse kurala uymayan mezarı boylar , yapacak bir şey yok , cehaleti yıkmak atomu parçalamaktan zor demiş ya bir ünlü
Vatandaş 2 hafta önce
Valilik ve halk sağlığı gevşek duruyor, halen havaalnında ve otogarda tedbir alınmış degil, halen toplu taşımalar veya fabrika servisleri tıklım tıklım maraş şiirin merkezi maraş virüsün merkezine dönmesin idarecilerin yol çizmesi ve insiyatif kullanması gerekiyor
Berke 2 hafta önce
İşe gidiyoruz nasıl çıkmayalım.zorunlu 3 hafta yasak koyun virüs mirüs kalmaz.Aksi durumda hem ekonomi hem sağlık sistemi çökecek hemde ölümler artacak.
Kayt 2 hafta önce
Herşeyi vatandaşa bırakacaksak devlet ne için var...belli ki halk bu işi yapmıyor...
Yutr 2 hafta önce
BU HABER MARAŞIN HİÇBİR YEREL SİTESİNDE YOK.MARAŞ YANSA,YIKILSA HABER YAPAMAZLAR.KÖR SAĞIR VE DİLSİZDİRLER.HEPSİ UŞAKLIK YAPIYOR.
drsn 2 hafta önce
halkı galyana getirmeyin konuşmanın sonunda bakana soruluyor bu şehirlerdemi virüs var diye bakan hayır her yerde var diyor
Yavuzselim 2 hafta önce
Biz yasaklara uymayan bir toplumuz sokağa çıkmayın deniliyor her yer açık insanlar hiç aldırmıyor bu işe ancak devlet kökten çözüm bulur başka çare yok yoksa bu melanet bizi yok edecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın