Sağlık Bakanı Koca, Saraç'ın cenazesindeki kalabalık görüntülerle ilgili özür diledi

Sağlık Bakanı Koca, Kılıçdaroğlu'nun, 'ücretsiz aşıların 12 dolara fatura edildiği' iddiasına dair, bu konuda veremeyecek hesaplarının olmadığını söyledi. Koca, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesindeki kalabalık görüntülerle ilgili herkesten özür diledi.

SAĞLIK 24.02.2021, 19:56
Sağlık Bakanı Koca, Saraç'ın cenazesindeki kalabalık görüntülerle ilgili özür diledi
banner257

Sağlık Bakanı Koca, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, 'ücretsiz aşıların 12 dolara fatura edildiği' iddiasına dair ''Vatandaşımıza bu anlamda veremeyecek bir hesabımız yok. Ben bu yaklaşımı, davranışı, birlik ve beraberliği bozma amacındaki bu yaklaşımı ahlaki bulmuyorum. Veremeyecek hiçbir hesabımız da yok. Bununla ilgili detaylı bilgiyi vatandaşımızın zihnini bulandırmak isteyenlere cevaben yarın basın toplantısında açıklama yapacağım" dedi.

Bakan Koca, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesinde sosyal mesafeye uyulmadığı eleştirilerine, "Kalabalık ve kapalı ortamlarda bulaşının fazla olduğunu biliyoruz. Ben cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkabileceği bir görüntünün olabileceğini öngörmedim. Öngörmem gerekiyor muydu? Evet, gerekiyordu. Bu benim kusurum. Vatandaşımızdan bu anlamda özür diliyorum" diyerek yanıt verdi.

Yorumlar (5)
ADALET 46 12 ay önce
SEN NASILSAN BU BENİM KUSURUM DİYORSUN. VATANDAŞTA BENİM KUSURUM DİYOR. BU KADAR BASİT. YANİ ADALET YİNE YOK BELLİ. ADALET SADECE SIRAT KÖPRÜSÜNDE VAR...
ironi 12 ay önce
Mükemmel !
sahici 12 ay önce
sende bunu yaparsan millet den tedbir beklemeye hakkın yok. hem cenaze törenleri yasak diyorsun. hem sen uymuyorsun , bundan dolayı bulaşan vatandaşların hesabını kim verecek.
Edem 12 ay önce
Helal sıze özür dilemek erdemliliktir
özgür 12 ay önce
asıl özür dileyecek olan sen değilsin.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 20 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı