Sağlık Bakanlığı Sinovac aşılarının B18880035A serisinin kullanımı durduruldu

Sağlık Bakanlığı Sinovac’ın aşısının 29 Haziran’dan bu yana uygulanan serisinin kullanımını durdurdu. Türk Tabipler Birliği (TTB) Genel Sekteri Prof. Dr. Vedat Bulut aşıların kullanımının durdurulmasını doğruladı, gerekçesini öğrenemediklerini söyledi.

SAĞLIK 09.07.2021, 17:07
Sağlık Bakanlığı Sinovac aşılarının B18880035A serisinin kullanımı durduruldu
banner257

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak Çin aşısı şeklinde bilinen Sinovac'ın 29 Haziran’dan bu yana uygulanan B18880035A serisi aşılarının kullanımı dün Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla durduruldu. Sağlık Bakanlığı aşının durdurulma gerekçesini açıklamadı.

GEREKÇESİNİ KİMSE BİLMİYOR

TTB Genel Sekreteri Bulut, gerekçesi tam bilmemekle birlikte muhtemelen bir sorun yaşandığını söyleyerek, “Bu seri aşılarla ilgili muhtemelen bir sorun yaşandı, kullanımını askıya aldılar. Bu aşıları tekrar kontrole aldılar. Kontrole alınma gerekçesini, sonrasında aşıların geri çekilip çekilmeyeceğini veya tekrar kullanımına devam edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz” dedi.

Yorumlar (5)
Tuncay doğan 3 hafta önce
Sizin yaptığınız iş bu kadar olur aşı aşı dediniz olduk pişman ettiniz
m 3 hafta önce
önce o serideki aşıları kimlere vurdunuz tespit edin, durdurmanıza sebep olan yan etkileri o insanları gözlem altına alarak kontrol edin. o insanlara içeriği yeteri kadar onaylanmamış aşıları vurduğunuz yada vurdurduğunuz için kim sorumlu onuda tespit edin. o serideki aşıları vurdurunlar ve varisleri olası yan etkide kime ceza kesecek kimden hesap soracak onuda açıklayın.
maraşlı 3 hafta önce
aşı vurulan insanaın vurulduğu aşı ile ilgili bir mağduriyet yaşadığında karşısına alacağı muhatap varmı. yok. kimse sorumlu değil.
baran korkmaz 3 hafta önce
iyiki vurulmadım.. vurulmamda hikayesiniz
Hakiki ede 3 hafta önce
Ben, kulak damlası şeklinde olan veya merhem şeklinde olan Türk aşı si olursa ,ancak o zaman aşı olurum....

Tahminen ne zaman aşı olurum sizce...
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20