Sosyal medyada tehlikeli kampanya! Maskeyi çıkarıyoruz

Maske koronavirüsü koruyor mu? Maske zararlı mı?  Sosyal medyada on23 binden fazla kişi başlattıkları kampanya ile bundan sonra maske takmayacaklarını açıkladılar. Twitter'da #MaskeyiÇıkarıyoruz etiketiyle başlatılan kampanyaya onbinlerce kişinin destek vermesi şaşırttı.

SAĞLIK 10.02.2021, 09:46
Sosyal medyada tehlikeli kampanya! Maskeyi çıkarıyoruz
banner257

Sosyal medyada platformu twitterda başlayan #MaskeyiÇıkarıyoruz kampanyasına daha bir gün olmadan 23 bin 300 kişi destek verdi. Kampanyaya katılanlar "maskenin koruyuculuğunun olmadığını ve insan sağlığına zarar verdiğini" iddia ediyorlar.

Sosyal medyada başlatılan kampanyaya mesaj yazanlar toplumun yüzde 80'inin artık virüse ve maskeye maskeye inanmadığını, koronavirüsün küresel bir tiyatro olduğunu iddia ediyorlar. Bazı mesajlarda ise tehlikeli ifadeler yer alıyor.

Korona virüs vakalalrının mutasyonlu virüs nedeniyle artmaya başladığı dönemde başlatılan kampanyanın vaka sayılarını daha da artıracağından endişe ediliyor. 

İŞTE O MESAJLARDAN BAZILARI

MaskeyiÇıkarıyoruz

MaskeyiÇıkarıyoruz

MaskeyiÇıkarıyoruz

MaskeyiÇıkarıyoruz

Yorumlar (13)
46 12 ay önce
Maske takmamak şu ortamda büyük bir ahmaklıktır
Sadevatandas 12 ay önce
Çok haklılar 1 yıl olmuş 26 bin vefat var ama bakıyoruz sadece 125 bin kanser hastası vefat etmiş bi bakiyoruz tatil köyleri dolu parası olana covid yok ama esnaf açamaz dükkanlarını nedeni ise virüs var
Bertizli 12 ay önce
Korona hastalarının yoğun bakım ünitesinde 1 saat kalsınlar görelim maske gereklimi değil mi ?
Fatih 12 ay önce
Virüs değil ,korku öldürür,.. hergun 18 saat virüs haberini boşuna vermediler..
Korku ile insanları daha kolay kontrol edecekler,
Küresel deney yapıyorlar.
Asıl gaye emperyalist lerin daha zengin olması...
Sizi olmayan bir şeye inandirdilar...
Var olan bir çok gerçeği de gizlediler...
Korku,düşünmeyi engelliyor,
Korku bağışıklık sistemini çökertir.
Korku biat etme yi gerektirir,
Kısaca ataların boşa gitmiş sözü yok..
İte vurma korkut diye....
İddianızı isbatlamak çok kolay 12 ay önce
Bunların hükümeti zora sokmak için yemeyecekleri nane yok. Maske takarak karşındakini kendinden koruyorsun ahmak herif... ama dediğim gibi bunların derdi başka... ağaç bahane, rektör bahane, maske bahane... kendi başlarını yiyesiceler... amaçları hasta sayısını artırıp toplumu germek, hükümeti suçlamak. İnsanlar maske takınca size ne oluyor. Söylediklerinize çok inanıyorsanız maskesiz olarak covidlilerin yattığı yoğun bakım servislerine gidino hastalarla temasta bulunun , biz de inanalım hastalığın ve maskenin yalan olduğuna, böylece iddianızı isbatlamış olursunuz, siz de rahatlarsınız biz de... yalancılar sizi....
S 12 ay önce
Sosyal deney yapan arkadaşa itafen; Maske takmak takanı koruduğu kadar, belki de daha fazla karşıdakini korur. Aylardır adamların atlatmaktan çenesi yoruldu.
Kuru inat kendinize zarar 12 ay önce
Bu mesajın neyini beğenemediniz cahiller
Ben Been 12 ay önce
Allah sizin aklınızı almış. Keşke canınızı alsaydı da bu zırva mesajları yazmasaydınız. Sizin gibiler yüzünden öğrencilerimizden ayrı kalıyoruz.
fazlı 12 ay önce
aynen katılıyorum
bnt 12 ay önce
bu arkadaşları alıp korona hastalarının kaldığı bölümlerde maskesiz gezdireceksin sonra hasta olurlarsa grip ilacını vereceksin öyle bir hastalık yok unuttun mu sen grip olmuşsundur diyeceksin.
SARi 12 ay önce
Firus değilde Türkiye de sıkı yönetimin adı değişti firus oldu aslı bu milleti böyle ezerek yönetiyorlar ZALİM ZULMEDER KADER ADALET EDER
Uyanmillet 12 ay önce
Hastanelerde kıyım yapılıyor ayakta giren bir daha çıkamıyor !.
4646 12 ay önce
Millet koyun olursa çobanı çok olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı