Kamalak: Saadet'ten gayrisi yalan

Aydın'da İstasyon Meydanı'nda çok az sayıdaki bir kalabalığa hitap eden Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, sorunların çözümü için tek bir adres gösterdi.

Kamalak: Saadet'ten gayrisi yalan
Mustafa Kamalak, partisinin Aydın İstasyon Meydanı'nda düzenlediği ''Bolluk ve Bereket'' mitinginde yaptığı konuşmada, iktidar partisinin her şeyi güllük gülistanlık, cennet bahçesi gibi gösterdiğini, durumun öyle olmadığını savundu. İktidarın en önemli görevinin gençlere iş bulmak olduğunu belirten Kamalak, şunları söyledi: ''Bir iktidarın işsizlik problemini çözmek için kaç milletvekiline sahip olması, kaç yıl iktidarda kalması gerekiyor? AK Parti, işsizlik problemini çözebilir mi? Kamu borçları sürekli artıyor. İç ve dış borç toplamı 525 milyar dolar. Kamu borçlarını aşağıya çekmesi mümkün mü? Vatandaşlarımız 186 milyar dolar borçlu. 'İstikrar' diyorlar. Borç istikrarı, işsizlik istikrarı mı? Mevcut iktidar başa geldiğinde, cari açık 9,5 milyar dolardı. Şu anda 60 milyar dolar. Yüzde 600 artmış. Bunu aranızda hayra yoran var mı? Türkiye'nin gidişatı hayra alamet değildir. Bizim dışımızdaki hiç bir partinin Türkiye'nin problemlerini çözmesi mümkün değildir. Kendinize, çocuklarınıza, onların geleceğine yazık etmeyiniz. Tek çare Saadet Partisi, Milli Görüş'tür.'' Türkiye'nin geniş bir aile olduğunun altını çizen Kamalak, bir ailenin fertlerinin hep aynı şekilde düşünmesi, aynı şekilde konuşması, hareket etmesinin beklenemeyeceğini söyledi. Aile fertlerinden birbirlerine karşı saygılı olmaları, birbirlerini kırmamaları, birisi hata yaptığında hata yapanı uyarmalarının beklendiğini aktaran Kamalak, ''Parlamentodaki üç parti başkanı bir araya gelip, memleketin sorunlarını çözemiyorlar. Birbirleri ile konuşmuyor, bir araya gelmiyorlarsa nasıl sorunları çözecekler. Bu nedenle Meclise Milli Görüş ve Saadet Partisi lazım. Saadet gelecek, yüzler gülecek. Saadet Partisi, Meclisin ve Türkiye'nin sigortasıdır. Sigorta olmazsa, bina yanar'' diye konuştu. -''TEMEL AMAÇ İSLAM BİRLİĞİ''- Kamalak, diğer partilerle yön, program ve amaç farklarının bulunduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: ''Yön farkı var, diyoruz. Bizim dışımızdaki, Milli Görüş dışındaki partilerin tamamının yönü Avrupa'ya dönüktür. 'AB' diyorlar. AB'yi kuranlar kimler, nedir AB? Çanakkale'de dedelerimizi şehit eden İngiliz, Fransızların oluşturduğu Hristiyan kulübü değil mi? Soruyorum size, siz Hristiyan Birliğinden mi, İslam Birliğinden mi yanasınız? Kararınızı ona göre verin, oyunuzu ona göre kullanın. Bizim temel amacımız İslam Birliğini kurmaktır.'' Konuşmasının ardından Kamalak'a, efe giysili bir vatandaş fes ve poşu hediye etti. Kamalak, daha sonra partisinin Aydın milletvekili adayları ile partilileri selamladı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Canan Turan
Canan Turan - 8 yıl Önce

aydın mitiği çok kalabalıktı,insanlarımız gerçekleri gördü. sizin sitenizin çok az demesi yalandan başka bir şey değildir.

hacı kaya
hacı kaya - 8 yıl Önce

Aydın'da İstasyon Meydanı'nda çok az sayıdaki bir kalabalığa hitap eden

neden çok az sayıda kalabalık

kodalı
kodalı - 8 yıl Önce

Anketler gerçekleri gösteriyor yapılan anketlerin hepsinde saadet %3-4

Hasan YILMAZ
Hasan YILMAZ - 8 yıl Önce

Kahramanmaraşlı birisi olarak AKP li olmama rağmen, Sayın Hemşerim Prof.Dr.Mustafa KAMALAK bey efendiye ody verecegim. Sebebi, ilimizden bir genel başkan olması ve onu bir onur meselesi yaparak desteklenmesi gerekir.

SIRADAKİ HABER

banner122