Seçim İddiası Fotoğraf Makinesini Kaybettirdi

AK Parti'nin 12 Haziran seçimlerinde Kahramanmaraş'tan altı milletvekili çıkarması bir gazetecinin 2 bin 500 TL'lik fotoğraf makinesini kaybetmesine neden oldu.

Seçim İddiası Fotoğraf Makinesini Kaybettirdi

Kahramanmaraş'ta yayın hayatını sürdüren Kimlik Gazetesi'nin sahibi Mehmet Fiskeci ve Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi Sırrıberk Arslan'ın seçimler üzerine girdiği iddia, siyasi partilerin çıkardığı milletvekili sayılarının kesinleşmesiyle son buldu. AK Parti'nin 5 milletvekili çıkaracağını tahmin eden Fiskeci, yine aynı partinin 6 vekil kazanacağını söyleyen Arslan'a karşı iddiayı kaybederek Canon marka fotoğraf makinesini teslim etti. İddianın şartlarına göre, fotoğraf makinesi açık artırma usulü ile satılarak elde edilen kazanç Regaip Kandili'nde ibadete açılan Türkiye'nin en büyük üçüncü camisi Abdülhamit Han Camii'ne bağışlanacak. Sözünde duran gazeteci Fiskeci, bugün basın mensuplarının bürolarının bulunduğu Borsa Caddesine gelerek makinesini Aslan'a verdi. Makinenin teslim edilmesi esnasında espriler havada uçuşurken, tebessüm ettiren anlar yaşandı. Gazeteci Arslan, ortaya çıkan iddiada güzel bir arkadaşlık örneği sergilediklerini belirterek, sözünde duran Fiskeci'ye teşekkür etti. İddiaya nasıl girdiklerini anlatan Arslan, şöyle konuştu: "Abdülhamit Camii'nin bahçesinde Sayın Devlet Bahçeli'yi bekliyorduk. Kahramanmaraş programına gelmişti. O namazdayken biz de dışarıda Mehmet ağabeyle sohbet ediyorduk. Kahramanmaraş'ta hangi parti kaç milletvekili çıkarır diye konuşurken ben 6 milletvekili çıkaracağını söyledim. Mehmet ağabey bunun 5 olacağını söyledi. Ben de 'makinesine iddiaya girebilir miyiz?' dedim. Girdik. O kendi makinesine, bende kendi makinemi karşılıklı olarak ortaya koyduk. Eğer AK Parti 5 milletvekili çıkarmış olsaydı ben bu sabah makinemi teslim edecektim. Ama 6 vekil çıkarınca makineyi aldım. Bu makineyi ne yapacağım? Açık artırma ile satıp o caminin derneğine bağışta bulunacağız. Mehmet ağabeye de teşekkür ediyorum. Zaten hiç kuşkum yoktu ama Mehmet ağabey bir kez daha sözünde durmanın erliğini göstermiş oldu. Kendisine teşekkür ediyorum." Gazeteci Fiskeci ise seçim sonuçlarının Kahramanmaraş ve Türkiye'ye hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak Arslan'ı kutladı. Fiskeci, olayın Sayın Sırrıberk Arslan'la Devlet Bahçeli'nin camide namaz kılması esnasında yaşandığını belirterek şöyle konuştu: "Ben, MHP ve CHP'nin son günlerdeki çıkışlarını dikkate alarak MHP'nin Kahramanmaraş'tan 2 milletvekili çıkaracağına inanıyordum ki benim gibi düşünenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Ancak sandığa yansıyan şekliyle Sırrı Beyin dediği oldu. Aslında bu rakam bu tahmin herkesin kafasında şekillenen bir şablondu. Ben de iddiayı kaybettim. Aşa dökülen yağın zararı olmaz. Makinemi iddiayı kaybettiğim için Arslan'a teslim ediyorum. Güle güle kullansın, inşallah hayrı kabul olur. O makine de Mehmet Fiskeci'nin olduğu için daha çok hayırlara vesile olacağına inanıyorum." Daha sonra Fiskeci'den aldığı makineyle meslektaşının fotoğraflarını çeken Arslan, makineyi açık artırmaya çıkardı. İlk artırmada fiyatların düşük geldiğini söyleyen Arslan, daha uygun bir fiyata makineyi satıp parasını camiye götüreceğini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hacı kaya
hacı kaya - 8 yıl Önce

sokaktaki çocuk bile 6 garanti 7 şüfheli diye yorum yaparken yılların eskitemediği sayın fiskeci daha çok şey kaybedeceğe benziyor.

SIRADAKİ HABER

banner122