Erkoç projlerini açıkladı: Kahramanmaraş'a Venedik modeli

Zengin su potansiyeliyle bilinen, önemli nehir ve yeraltı su kaynaklarının bulunduğu Kahramanmaraş'ta AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç'un hazırladığı projelerle, su ile kent merkezini buluşturarak "Venedik" tipi bir yerleşim yeri hedefleniyor.

Erkoç projlerini açıkladı: Kahramanmaraş'a Venedik modeli

Zengin su potansiyeliyle bilinen, önemli nehir ve yer altı su kaynaklarının bulunduğu Kahramanmaraş'ta AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç'un hazırladığı projelerle, su ile kent merkezini buluşturularak "Venedik" tipi bir yerleşim yeri hedefleniyor.

Belediye başkan adayı Erkoç, aldığı güneş ışınlarıyla da zengin bir pontansiyele sahip kentte suyun imkanlarından da faydalanılarak yapay plajlar yapılıp vatandaşlara deniz keyfi yaşatmayı hedefliyor. Mezopotamya ve Anadolu kültür havzalarının önemli buluşma noktalarından biri olan ve "sular şehri" olarak bilinen Kahramanmaraş'ın, hazırlanan projelerle, vatandaşlara tatil keyfini uzaklara gitmeden yaşatılması hedefleniyor.

Erkoç, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde hazırladığı 196 projeyi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki tanıtım toplantısında kamuoyuyla paylaştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ilk kez bir yerel seçimde seçim beyannamesi hazırlayarak sandığa gittiğini söyledi.

"Büyük medeniyet yolunda şehir, demokrasi ve insan" başlığı adı altında hazırladıkları bu kitapçıkla, yerel yönetim konusundaki yaklaşımlarını milletle paylaştıklarını ifade eden Ünal, şöyle konuştu:

"Bu kitapçık yeni AK Parti belediyeciliğini anlatan vizyon belgesi niteliğinde. 1994 yılında başlayan Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği, Türkiye'de yerel yönetime yeni bir anlayış, yeni bir kavrayış, yeni bir bakış açısı getirdi. 1994'de başlayan bu belediyeciliğin en temel amacı insanımızı evinde, mahallesinde, ilçesinde, ilinde mutlu etmekten ibarettir. İnsanımızın mutluluğu, huzuru ve refahı üzerine kurulmuş bir belediyeciliktir."

1994'ten 2014'e kadar bu belediyecilik anlayışıyla şehirlerin altyapısını, sosyal donatı alanlarını, kültürde, sanatta, edebiyatta her alanda şehirleri inşa ettiklerini dile getiren Ünal, 2014'e gelinen bu günlerde artık gelişen, değişen dünya ile birlikte belediyecilik anlayışlarının yeni bir sürümünü, yeni bir versiyonunu, yeni bir vizyonunu ortaya koyma gerekliliğini duyduklarını, artık bunun da bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Belediye başkan adayı Erkoç ise Kahramanmaraş'ın geleceğini inşa etmek için hazırladığı 196 projeyi paylaştı.

Millete hizmet yolunda, halkın iradesi ve çıkarları doğrultusunda daha yaşanabilir, daha güçlü bir şehir kurabilmenin çabasında olduklarını dile getiren Erkoç, geleceğin Kahramanmaraşını inşa etme yolunda güçlü ve cesur adımlar atacaklarını kaydetti.

Güçlü ve cesaretin arkasında Hak'ka inanma, milletin emrinde olma, insanı sevme ve insanlığa hizmet etme aşkı olduğunu dile getiren Erkoç, şunları söyledi:

"Eser peşinde, hizmet peşinde olacağız. Hep beraberce Kahramanmaraş'ın geleceğini inşa edeceğiz. Geleceğin Kahramanmaraşını, güçlü Türkiye'nin güçlü Kahramanmaraşını inşa edeceğiz. Çok şükür güçlü bir hükümetimiz var, saygı değer milletvekillerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, Kahramanmaraşımızın güzel insanlarıyla omuz omuza vereceğiz ve bu şehrin geleceğini inşa edeceğiz. Herkesin gıptayla izlediği bir il haline getireceğiz. İnşallah Kahramanmaraşımızı merkeziyle, ilçeleriyle, beldeleriyle, köyleriyle herkesin yaşamak için imrendiği bir yer haline getireceğiz. Biz omuzumuzdaki yük ve vebalin ne demek olduğunu biliyoruz. 'Şehr-ül emin' olmanın ne demek olduğunu biliyoruz. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Her saniyemizi bu şehrin geleceği için vakfedeceğiz. Başarmamak için hiçbir sebep yok."

Erkoç, daha sonra kentsel dönüşümden ulaşıma, turizmden altyapı hizmetlerine, kent merkezinden geçen su kanallarından kültürel hizmetlere kadar oluşan 196 projenin sunumunu yaptı.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Sıtkı Güvenç, Sevde Beyazıt Kaçar, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, eski belediye başkanları, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MADLEN
MADLEN - 6 yıl Önce

Bu mudur yani resmen hezimet dağa tlfrk, plaj neyin kafasını yaşıyorsunuz siz hizmet bu değil.dev proje antep ve adana nın minyatürü ama maraş bunu hakediyor hayırlı olsun...

pusat
pusat - 6 yıl Önce

herşey bitti fıstığı yeşil kaldı önce şu yolları yapın venedik modeliymiş halk anlamaz venedik menedik biz bize yakışan şehir istiyoruz,11 senedir neden yapmamışlar şimdimi akıllarına gelmiş

Murat
Murat - 6 yıl Önce

1989 tarihinden beri K.Maraş belediye başkanları: Ali Sezal, H.Mahçiçek, M.Poyraz. Bunlar hangi zihniyetten. Erkoç uzaydan mı geldi. Bunların ekibinden. Yapacağı bunlardan farklımı hayır. Eğer farklı olsaydı 11-12 yıldır ilçe ve il başkanı olarak şehre büyük yatırımlar yapmayı becerirlerdi. Şimdi şehri venedik yapacaklarmış. hah hah hah.....

sfr
sfr - 6 yıl Önce

mevcut belediye başkanınız k maraşın alt yapısına 14 yıldan beri ne yaptı ki sen yapacaksın sen k maraşlıları salak mı zannettin aynası iştir kişinin lafa bakılmaz

yeni  sanayi
yeni sanayi - 6 yıl Önce

akgemci kazansın k maraş kazansın

k.mARAŞLI
k.mARAŞLI - 6 yıl Önce

KATILIYORUM SANA MURAT KARDEŞ.... GÜLEN ADAM SENDE SÜPERSİN

ali
ali - 6 yıl Önce

venedik modelini burakın antep modeline bakın bence k maraş için daha hayırlı olur.veya kayseri veya malat ya veya konya veya sivas.bunun adı tükenişlik.

gülen adam
gülen adam - 6 yıl Önce

yerleşim yerine venedik modelimi?? vaaavvvv süperkulade bi fikir yusuflar mahallesinden asagı bundan sonra rafting botuyla ineceğim desenize işe geç kalma sorunumuda bu şekilde halledecez allahın inayetiyle :)

Ahmet
Ahmet - 6 yıl Önce

12 yıldır bir şey yapmayan adama oy verenler aynada kendisine bi daha baksın!

necati
necati - 6 yıl Önce

aman yolları yapmayın

bilincli secmen.
bilincli secmen. - 6 yıl Önce

bu yarisin sonunda Kahramanmarasimiz kazansin insallah. ama biz kisilere degilde sirf bir pariye oy verirsek, yada sirf o parti dussunde kim olursa olsun zihniyetinde olursak hep kaybederiz...

Ömer
Ömer - 6 yıl Önce

baktılar yol yapamıyorlar en iyisi suyla dolduralım her yeri, asfaltla kaldırımla uğraşmayız diye düşünüyorlar herhalde :) (ne kadar gereksiz projeler bunlar yahu)

bu şehirde ulusal radyolar çekmiyor
bu şehirde ulusal radyolar çekmiyor - 6 yıl Önce

onu bunu boş ver bu şehirde doğru dürüst radyo bile çekmiyo.ulusal 1-2 radyo dışında radyo bile yok...bu maraş diğer şehirlerden 15-20 yıl geri bıraktınız bir de çılgın proje diye çıkıyosunuz.oyumu hizmeti yapanlara verecem.siz hizmet yapmadınız size oy yok akparti belediyeciliğiyle yönetilen bu şehirde doğru dürüst radyo bile çekmiyor...oy yok karşınızda kim güçlüyse oyum onun

yusuf
yusuf - 6 yıl Önce

bir seferde akgemciye verecem.ne kaybederimki en azından bir ağırlığı var

sahipsiz şehir.
sahipsiz şehir. - 6 yıl Önce

syn erkoç bence antep projesi kayseri projesi konya projesi yaparsan daha gerçekci olur.bu dediğin anca kandırma projesi olur.biraz inandırıcı ol.

ALİ GÜL
ALİ GÜL - 6 yıl Önce

BEN PROJELERİ İZLEDİM. ÇOK GÜZEL OLMUŞ. MARAŞTA ÇOK GÜZEL ŞEYLER OLACAK İNŞALLAH

Murat
Murat - 6 yıl Önce

Biz Venedik istemiyoruz. Sadece mağralı'dan, sokakbaşı'dan, sarayaltı'dan araçlarla rahat gitmek istiyoruz.Yıllarca il başkanlığı yaparken buralardan hiç geçmemiş demekki. Birde şehirde otopark sorunu var ama yeni yapılan lüks otellerin hiç birisinde otopark yok. Ruhsat verirken otopark şartını koymak bu kadar zormu?

cenk
cenk - 6 yıl Önce

Ben projelerini gormek isterdim ama sagolsun haber46 konusmalarin metni disinda bisey yayinlamamis.sehir disindayim ve haberdar olmak istiyorum.f.mehmet erkoc'unda kisisel sitesi tam bir facia.projeleri bile gorunmuyor ki, nasil hayata gecirsin siz dusunun.

Realist
Realist - 6 yıl Önce

11 yıldan beri akLınız neredeydi, oy zamanı geLdi miLLetten nasıL oy alırız diye yaLan söyLüyorsunuz. Artık millet akıllandı kime oy vereceğini çok iyi biliyor..

osman
osman - 6 yıl Önce

palavra palavra

hey yavrum
hey yavrum - 6 yıl Önce

şimdiye kadar neden yapmadınız ???? hem sütçü nine hikayesine ne oldu?

kartal
kartal - 6 yıl Önce

ha ha hahhhhaaaaaaa.....ne demiştik.poyraz gidecek ,amma gelen gideni aratacak.görünen köy klavuz istemez.ben venedik olmak istamiyorum.yaşanabilir bir şehir olsun yeter.saçmalamayınn..

tolga
tolga - 6 yıl Önce

Akgemci hocaya verecegim oyumu.kaybedecek hicbir seyim yokki
Sans vermek gerekir.

gerçekler
gerçekler - 6 yıl Önce

bekle millet tatile gelir maraşa sayın fatih bey. sen önce toprak yolları asfalt yap

bir maraş masalı
bir maraş masalı - 6 yıl Önce

selam olsun akgemciye...vatandaşa masal anlatanlara oy yok 11-12 yıldır bu venedik nerdeydi.yoksa siz maraş ta değil venediktemiydiniz.vatandaşa biraz gerçekçi olun...onun için akgemci hocama selam oy bu sefer şahsa

cengiz
cengiz - 6 yıl Önce

yaaa arkadaş iiçecek su bulamıyoruz kıtlık gelecek adam su üstünde yüzeceğiz diyor.hani yağmur duaları nerelerde.hadi geçtim bir sürü yüüzme bilmyeen ne olacak boğulacak venedik usulü gezerken :))

46
46 - 6 yıl Önce

k.maraşın öncelikli problemlerinden olan trafiğe ve alternatif yollara ihtiyaç var.araç sayısı günden güne artıyor,trafik,araç park alanlarına ihtiyaç var.

HASAN
HASAN - 6 yıl Önce

geçtiğimiz pazartesi diş hastanesine gittim tadavim yapılamadı neden sular kesik diye sen önce bunun hesabını ver . sadece ben değil çoğu kişinin tedavisi yapılamadı. sen de venedik tipi yer yapacakmısın milletin oturacak evi yok pes yav vallaha pes ALLAH kimseyi sizin elinize düşürmesin...

vatansever
vatansever - 6 yıl Önce

patatesin kilosu 3,5 - 4 lira olmuş bunlar venedikten bahsediyor.hemen hemen herşeye P ye yakın zam yapılmış bunlar vatandaşa masal okuyor...asgari ücretten,aştan işten bahset bakın gençler hep işsiz yalan mı?

Ferhat
Ferhat - 6 yıl Önce

Bu dönem AKGEMCİ oyumun sahibi umarım diğer memleketlimde doğru karar verirde belediye seçiminde partiye oy vermez

ali
ali - 6 yıl Önce

ya tamam güzel proje ..ilk önce şehirin altyapısı yollarını cevresini düzenle sen bunlar 5 sene içinde yapabilcek lapasitedemisin .. bu zamana kadar aşığda yukarıda kanallar geçti bir tanesini merkezin içinde geçirmediniz.. şimdi de böyle prje diyo ... Akkemciye vereceğim Mhp yi ne kadar sevmesemde.. Yerelde şahısa bakacağım.. Böyle etkisiz vasıfların gelmesini iztemiyoruz...

alican
alican - 6 yıl Önce

bence antep modeli daha hayırlı olur k maraşımız için erkoç bence bulutların üzerindesin daha


ayakların yere bassın artık kaldıramazsın bu ağırlığı belli oldu..

TUNCAY
TUNCAY - 6 yıl Önce

ÖNCE BİR KÖPRÜYLE ÜNİVERSİTENİN KARŞISINI ŞEHİR MERKERZİNE BAĞLA TA AKSU'YU DOLAŞIP GELİYORUZ.

Murat Pilcan
Murat Pilcan - 6 yıl Önce

Aceba il başkanlığı döneminde mustafa bey chp nin belediye başkanımıydı sayın erkoç bu projelerle anca işte oraya gelenler avunurlar halk uyandı bu bir GENEL SEÇİM değil partiye değil adaya oy vereceğiz onun için lütfen kahramanmaraş halkından rica ediyorum bize gelip Tayyip bey belediye başkanlığı yapmayacak lütfen birbirimizi kandırmayalım arkadaşlar bu şehirde hepimiz yaşıyoruz elinizi vicdanınıza koyun öyle oy verin bizim ricamız budur yani erkoçla profösör kıyaslanamaz bile bu şehir için büyük bir şans

durmuş
durmuş - 6 yıl Önce

bu memleketin ana soruları önce bir çöz.çok basit bir örnek :bu şehirde doğru dürüst ulusal radyolar bile çekmiyor...venediği geç...

ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

şuan üniversite önünde öğrenciler yoğunluktan arabalardan indiriliyor erkoç hikaye anlatma bize.

akpartili
akpartili - 6 yıl Önce

ak partili olarak istemerek te olsa erkoç yüzünden akgemci diyorum

karamurat
karamurat - 6 yıl Önce

memleket koyun dolu seçimi genel seçim gibi görüyorlar oyunu kime vereceksiniz diye soruyorlar vatandaşa tayyipe verecem diyor sanki belediye başkan adayı rte

AK PARTİ GÖNÜLLÜSÜ
AK PARTİ GÖNÜLLÜSÜ - 6 yıl Önce

Hey K.Maraşlı 5 yıl daha sabredin buda yapamadım der sonraki gelenle durmak yok yola devam ederiz. Bu başkanda zaten vekilimiz olur.

K.Maraş için
K.Maraş için - 6 yıl Önce

bu yerel seçim ve memlekete hizmet gelmesi için uyarı anlamına gelen bir sonuç çıkması lazım yoksa komşu iller kayseri adana antep arayı açtı tur bindirirler sonra ah vahlar boşa.... en güzeli urfa modeli yapıp 18 katrılyon yatırım almak gerisi yalan asıl mesele memleket meselesi....

RAMAZAN DALKIRAN
RAMAZAN DALKIRAN - 6 yıl Önce

YAV SİZ HEP BİRLİKTE DEĞİLMİYDİNİZ NEDEN BU PROJELERİ POYRAZLA VEKİLLERLE HEP BİR ARAYA GELİP MEMLEKETİMİZ İÇİN GÜZEL BİRŞEYLER YAPMADINIZ BU KADAR MAVRAYA ŞATAFATA GEREK KALMAZDI OZAMAN HALK BUNLAR ZATEN ÇALIŞTI HAKETTİLERDER OY VERİRDİ SİZE HAAAA BİDE YAV OLMAZSA OLMASIN AMANNNN DİYEN VATANDAŞLARIMIZDA VAR MALESEF GÖREMEYENLER İŞTE ONLAR OY VERİRLER SİZE İNŞALLAH UYANIRLAR ONLARDA BU MEMLEKET DEĞİŞİR

Yabancı
Yabancı - 6 yıl Önce

Bir AKP'li olarak MHP diom bukez..ders vermek lazım bunlara

tepki
tepki - 6 yıl Önce

fatih erloç a tepki için akgemci diyorum bu defa

Tahir hoca adam gibi adam
Tahir hoca adam gibi adam - 6 yıl Önce

Buraya yorum yazan arkadaşlar hep bilgili kültürlü insanlar artık bazı şeylerin farkındalar ama yetmez cahil kesime anlatalım bunları insanlar bir torba makarna için memleketlerini satıyorlar.Bu iş artık memleket meselesi oldu hep birlikte çalışalım arkadaşlar kurtaralım memleketimizi bu zihniyetten.

KÜRŞAT46
KÜRŞAT46 - 6 yıl Önce

Gerek yok nasıl olsa yağmur yağdığında her yer venedik gibi oluyar

Horsaik
Horsaik - 6 yıl Önce

Sadece KAHRAMANMARAŞ aşığı biri olarak iktidar partisinden olduğu halde 1 arpa boyu yol katedemeyen insanların hala oy istemesi zoruma gidiyor, tüm akraba ve tanıdıklarıma Prof. Dr. Tahir Akgemci beye oy vermelerini söylüyorum. Hizmet etmeyene oy yok! Saygılar.

ne önemi var
ne önemi var - 6 yıl Önce

kaç senedir akp diyorum bu sefer akgemci abiii kesintisiz. yolmak yok durmak var artık

Kara Ökkeş
Kara Ökkeş - 6 yıl Önce

Sizin zihniyet 12 yıldır o kadar çok şey yaptı ki referansınız o kadar kuvvetli ki .
size oy verecekler Pazar ameliyesinin şehircilik görüşü sizden geniş.

Kara Ökkeş
Kara Ökkeş - 6 yıl Önce

Venedik modeli imiş kimi kandırıyorsunuz. Suyu Gaziantep'ten, Adana'dan, Hatta Suriye'den pahalıya kullanıyoruz. Gidin işinize..

anlayana
anlayana - 6 yıl Önce

su akar türk bakar sözünü su akar maraşlı bakar olarak değişritelim altınada fatih erkoç yazalım yeni mi aklına geldi 12 yıldır iktidardasınız ali sezal dan beri aynı siyası modelle yönetiliyor bu şehir.dön bak geriye bir de çevre şehirlere bak o zaman ne kadar geride olduğumuzu ve gidebileceğimiz yada bu arkadaşları bizi götürebileceği noktayı görürsünüz değerli maraşlı hemşehrilerim.

çıldıran46
çıldıran46 - 6 yıl Önce

başbakanımızı seviyoruz Allah bu ülkenin başından eksik etmesin yaptığı hizmet yatırım süper.lakin malasef ki malsef bu hizmeti yatırımı diyarbakırı batmanı çomça ile alırken kmaraşımız çay kaşığı ile alamıyor.diyarbakıra devlet bi yatırım hizmet yapsa maraşımıza bu hizmet 20-30 yıl sonra ancak geliyor.
**diyarbakıra devlet kapalı spor salonu avrupai statyum yapıyor kmaraşımıza 2044 yılında ancak yapılır..**diyarbakıra hava limanı yapıldı kmaraşımıza havacık alanı hava limanı 2044 yılında ancak yapılır.**çıldır maraşlım çıldır.bu şehir ancak bu kadar geri olur hayırlısı sı olsun

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

bu güne kadar hizmet etmedin bu günden sonrada etmessin...


SIRADAKİ HABER