Erkoç projlerini açıkladı: Kahramanmaraş'a Venedik modeli

Zengin su potansiyeliyle bilinen, önemli nehir ve yeraltı su kaynaklarının bulunduğu Kahramanmaraş'ta AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç'un hazırladığı projelerle, su ile kent merkezini buluşturarak "Venedik" tipi bir yerleşim yeri hedefleniyor.

SEÇİM 2014 06.03.2014, 06:15
Erkoç projlerini açıkladı: Kahramanmaraş'a Venedik modeli
banner257

Zengin su potansiyeliyle bilinen, önemli nehir ve yer altı su kaynaklarının bulunduğu Kahramanmaraş'ta AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç'un hazırladığı projelerle, su ile kent merkezini buluşturularak "Venedik" tipi bir yerleşim yeri hedefleniyor.

Belediye başkan adayı Erkoç, aldığı güneş ışınlarıyla da zengin bir pontansiyele sahip kentte suyun imkanlarından da faydalanılarak yapay plajlar yapılıp vatandaşlara deniz keyfi yaşatmayı hedefliyor. Mezopotamya ve Anadolu kültür havzalarının önemli buluşma noktalarından biri olan ve "sular şehri" olarak bilinen Kahramanmaraş'ın, hazırlanan projelerle, vatandaşlara tatil keyfini uzaklara gitmeden yaşatılması hedefleniyor.

Erkoç, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde hazırladığı 196 projeyi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki tanıtım toplantısında kamuoyuyla paylaştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ilk kez bir yerel seçimde seçim beyannamesi hazırlayarak sandığa gittiğini söyledi.

"Büyük medeniyet yolunda şehir, demokrasi ve insan" başlığı adı altında hazırladıkları bu kitapçıkla, yerel yönetim konusundaki yaklaşımlarını milletle paylaştıklarını ifade eden Ünal, şöyle konuştu:

"Bu kitapçık yeni AK Parti belediyeciliğini anlatan vizyon belgesi niteliğinde. 1994 yılında başlayan Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği, Türkiye'de yerel yönetime yeni bir anlayış, yeni bir kavrayış, yeni bir bakış açısı getirdi. 1994'de başlayan bu belediyeciliğin en temel amacı insanımızı evinde, mahallesinde, ilçesinde, ilinde mutlu etmekten ibarettir. İnsanımızın mutluluğu, huzuru ve refahı üzerine kurulmuş bir belediyeciliktir."

1994'ten 2014'e kadar bu belediyecilik anlayışıyla şehirlerin altyapısını, sosyal donatı alanlarını, kültürde, sanatta, edebiyatta her alanda şehirleri inşa ettiklerini dile getiren Ünal, 2014'e gelinen bu günlerde artık gelişen, değişen dünya ile birlikte belediyecilik anlayışlarının yeni bir sürümünü, yeni bir versiyonunu, yeni bir vizyonunu ortaya koyma gerekliliğini duyduklarını, artık bunun da bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Belediye başkan adayı Erkoç ise Kahramanmaraş'ın geleceğini inşa etmek için hazırladığı 196 projeyi paylaştı.

Millete hizmet yolunda, halkın iradesi ve çıkarları doğrultusunda daha yaşanabilir, daha güçlü bir şehir kurabilmenin çabasında olduklarını dile getiren Erkoç, geleceğin Kahramanmaraşını inşa etme yolunda güçlü ve cesur adımlar atacaklarını kaydetti.

Güçlü ve cesaretin arkasında Hak'ka inanma, milletin emrinde olma, insanı sevme ve insanlığa hizmet etme aşkı olduğunu dile getiren Erkoç, şunları söyledi:

"Eser peşinde, hizmet peşinde olacağız. Hep beraberce Kahramanmaraş'ın geleceğini inşa edeceğiz. Geleceğin Kahramanmaraşını, güçlü Türkiye'nin güçlü Kahramanmaraşını inşa edeceğiz. Çok şükür güçlü bir hükümetimiz var, saygı değer milletvekillerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, Kahramanmaraşımızın güzel insanlarıyla omuz omuza vereceğiz ve bu şehrin geleceğini inşa edeceğiz. Herkesin gıptayla izlediği bir il haline getireceğiz. İnşallah Kahramanmaraşımızı merkeziyle, ilçeleriyle, beldeleriyle, köyleriyle herkesin yaşamak için imrendiği bir yer haline getireceğiz. Biz omuzumuzdaki yük ve vebalin ne demek olduğunu biliyoruz. 'Şehr-ül emin' olmanın ne demek olduğunu biliyoruz. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Her saniyemizi bu şehrin geleceği için vakfedeceğiz. Başarmamak için hiçbir sebep yok."

Erkoç, daha sonra kentsel dönüşümden ulaşıma, turizmden altyapı hizmetlerine, kent merkezinden geçen su kanallarından kültürel hizmetlere kadar oluşan 196 projenin sunumunu yaptı.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Sıtkı Güvenç, Sevde Beyazıt Kaçar, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, eski belediye başkanları, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (52)
MADLEN 6 yıl önce
Bu mudur yani resmen hezimet dağa tlfrk, plaj neyin kafasını yaşıyorsunuz siz hizmet bu değil.dev proje antep ve adana nın minyatürü ama maraş bunu hakediyor hayırlı olsun...
pusat 6 yıl önce
herşey bitti fıstığı yeşil kaldı önce şu yolları yapın venedik modeliymiş halk anlamaz venedik menedik biz bize yakışan şehir istiyoruz,11 senedir neden yapmamışlar şimdimi akıllarına gelmiş
Murat 6 yıl önce
1989 tarihinden beri K.Maraş belediye başkanları: Ali Sezal, H.Mahçiçek, M.Poyraz. Bunlar hangi zihniyetten. Erkoç uzaydan mı geldi. Bunların ekibinden. Yapacağı bunlardan farklımı hayır. Eğer farklı olsaydı 11-12 yıldır ilçe ve il başkanı olarak şehre büyük yatırımlar yapmayı becerirlerdi. Şimdi şehri venedik yapacaklarmış. hah hah hah.....
sfr 6 yıl önce
mevcut belediye başkanınız k maraşın alt yapısına 14 yıldan beri ne yaptı ki sen yapacaksın sen k maraşlıları salak mı zannettin aynası iştir kişinin lafa bakılmaz
yeni sanayi 6 yıl önce
akgemci kazansın k maraş kazansın
k.mARAŞLI 6 yıl önce
KATILIYORUM SANA MURAT KARDEŞ.... GÜLEN ADAM SENDE SÜPERSİN
ali 6 yıl önce
venedik modelini burakın antep modeline bakın bence k maraş için daha hayırlı olur.veya kayseri veya malat ya veya konya veya sivas.bunun adı tükenişlik.
gülen adam 6 yıl önce
yerleşim yerine venedik modelimi?? vaaavvvv süperkulade bi fikir yusuflar mahallesinden asagı bundan sonra rafting botuyla ineceğim desenize işe geç kalma sorunumuda bu şekilde halledecez allahın inayetiyle :)
Ahmet 6 yıl önce
12 yıldır bir şey yapmayan adama oy verenler aynada kendisine bi daha baksın!
necati 6 yıl önce
aman yolları yapmayın
bilincli secmen. 6 yıl önce
bu yarisin sonunda Kahramanmarasimiz kazansin insallah. ama biz kisilere degilde sirf bir pariye oy verirsek, yada sirf o parti dussunde kim olursa olsun zihniyetinde olursak hep kaybederiz...
Ömer 6 yıl önce
baktılar yol yapamıyorlar en iyisi suyla dolduralım her yeri, asfaltla kaldırımla uğraşmayız diye düşünüyorlar herhalde :) (ne kadar gereksiz projeler bunlar yahu)
bu şehirde ulusal radyolar çekmiyor 6 yıl önce
onu bunu boş ver bu şehirde doğru dürüst radyo bile çekmiyo.ulusal 1-2 radyo dışında radyo bile yok...bu maraş diğer şehirlerden 15-20 yıl geri bıraktınız bir de çılgın proje diye çıkıyosunuz.oyumu hizmeti yapanlara verecem.siz hizmet yapmadınız size oy yok akparti belediyeciliğiyle yönetilen bu şehirde doğru dürüst radyo bile çekmiyor...oy yok karşınızda kim güçlüyse oyum onun
yusuf 6 yıl önce
bir seferde akgemciye verecem.ne kaybederimki en azından bir ağırlığı var
sahipsiz şehir. 6 yıl önce
syn erkoç bence antep projesi kayseri projesi konya projesi yaparsan daha gerçekci olur.bu dediğin anca kandırma projesi olur.biraz inandırıcı ol.
ALİ GÜL 6 yıl önce
BEN PROJELERİ İZLEDİM. ÇOK GÜZEL OLMUŞ. MARAŞTA ÇOK GÜZEL ŞEYLER OLACAK İNŞALLAH
Murat 6 yıl önce
Biz Venedik istemiyoruz. Sadece mağralı'dan, sokakbaşı'dan, sarayaltı'dan araçlarla rahat gitmek istiyoruz.Yıllarca il başkanlığı yaparken buralardan hiç geçmemiş demekki. Birde şehirde otopark sorunu var ama yeni yapılan lüks otellerin hiç birisinde otopark yok. Ruhsat verirken otopark şartını koymak bu kadar zormu?
cenk 6 yıl önce
Ben projelerini gormek isterdim ama sagolsun haber46 konusmalarin metni disinda bisey yayinlamamis.sehir disindayim ve haberdar olmak istiyorum.f.mehmet erkoc'unda kisisel sitesi tam bir facia.projeleri bile gorunmuyor ki, nasil hayata gecirsin siz dusunun.
Realist 6 yıl önce
11 yıldan beri akLınız neredeydi, oy zamanı geLdi miLLetten nasıL oy alırız diye yaLan söyLüyorsunuz. Artık millet akıllandı kime oy vereceğini çok iyi biliyor..
osman 6 yıl önce
palavra palavra
hey yavrum 6 yıl önce
şimdiye kadar neden yapmadınız ???? hem sütçü nine hikayesine ne oldu?
kartal 6 yıl önce
ha ha hahhhhaaaaaaa.....ne demiştik.poyraz gidecek ,amma gelen gideni aratacak.görünen köy klavuz istemez.ben venedik olmak istamiyorum.yaşanabilir bir şehir olsun yeter.saçmalamayınn..
tolga 6 yıl önce
Akgemci hocaya verecegim oyumu.kaybedecek hicbir seyim yokki
Sans vermek gerekir.
gerçekler 6 yıl önce
bekle millet tatile gelir maraşa sayın fatih bey. sen önce toprak yolları asfalt yap
bir maraş masalı 6 yıl önce
selam olsun akgemciye...vatandaşa masal anlatanlara oy yok 11-12 yıldır bu venedik nerdeydi.yoksa siz maraş ta değil venediktemiydiniz.vatandaşa biraz gerçekçi olun...onun için akgemci hocama selam oy bu sefer şahsa
cengiz 6 yıl önce
yaaa arkadaş iiçecek su bulamıyoruz kıtlık gelecek adam su üstünde yüzeceğiz diyor.hani yağmur duaları nerelerde.hadi geçtim bir sürü yüüzme bilmyeen ne olacak boğulacak venedik usulü gezerken :))
46 6 yıl önce
k.maraşın öncelikli problemlerinden olan trafiğe ve alternatif yollara ihtiyaç var.araç sayısı günden güne artıyor,trafik,araç park alanlarına ihtiyaç var.
HASAN 6 yıl önce
geçtiğimiz pazartesi diş hastanesine gittim tadavim yapılamadı neden sular kesik diye sen önce bunun hesabını ver . sadece ben değil çoğu kişinin tedavisi yapılamadı. sen de venedik tipi yer yapacakmısın milletin oturacak evi yok pes yav vallaha pes ALLAH kimseyi sizin elinize düşürmesin...
vatansever 6 yıl önce
patatesin kilosu 3,5 - 4 lira olmuş bunlar venedikten bahsediyor.hemen hemen herşeye P ye yakın zam yapılmış bunlar vatandaşa masal okuyor...asgari ücretten,aştan işten bahset bakın gençler hep işsiz yalan mı?
Ferhat 6 yıl önce
Bu dönem AKGEMCİ oyumun sahibi umarım diğer memleketlimde doğru karar verirde belediye seçiminde partiye oy vermez
ali 6 yıl önce
ya tamam güzel proje ..ilk önce şehirin altyapısı yollarını cevresini düzenle sen bunlar 5 sene içinde yapabilcek lapasitedemisin .. bu zamana kadar aşığda yukarıda kanallar geçti bir tanesini merkezin içinde geçirmediniz.. şimdi de böyle prje diyo ... Akkemciye vereceğim Mhp yi ne kadar sevmesemde.. Yerelde şahısa bakacağım.. Böyle etkisiz vasıfların gelmesini iztemiyoruz...
alican 6 yıl önce
bence antep modeli daha hayırlı olur k maraşımız için erkoç bence bulutların üzerindesin daha


ayakların yere bassın artık kaldıramazsın bu ağırlığı belli oldu..
TUNCAY 6 yıl önce
ÖNCE BİR KÖPRÜYLE ÜNİVERSİTENİN KARŞISINI ŞEHİR MERKERZİNE BAĞLA TA AKSU'YU DOLAŞIP GELİYORUZ.
Murat Pilcan 6 yıl önce
Aceba il başkanlığı döneminde mustafa bey chp nin belediye başkanımıydı sayın erkoç bu projelerle anca işte oraya gelenler avunurlar halk uyandı bu bir GENEL SEÇİM değil partiye değil adaya oy vereceğiz onun için lütfen kahramanmaraş halkından rica ediyorum bize gelip Tayyip bey belediye başkanlığı yapmayacak lütfen birbirimizi kandırmayalım arkadaşlar bu şehirde hepimiz yaşıyoruz elinizi vicdanınıza koyun öyle oy verin bizim ricamız budur yani erkoçla profösör kıyaslanamaz bile bu şehir için büyük bir şans
durmuş 6 yıl önce
bu memleketin ana soruları önce bir çöz.çok basit bir örnek :bu şehirde doğru dürüst ulusal radyolar bile çekmiyor...venediği geç...
ahmet 6 yıl önce
şuan üniversite önünde öğrenciler yoğunluktan arabalardan indiriliyor erkoç hikaye anlatma bize.
akpartili 6 yıl önce
ak partili olarak istemerek te olsa erkoç yüzünden akgemci diyorum
karamurat 6 yıl önce
memleket koyun dolu seçimi genel seçim gibi görüyorlar oyunu kime vereceksiniz diye soruyorlar vatandaşa tayyipe verecem diyor sanki belediye başkan adayı rte
AK PARTİ GÖNÜLLÜSÜ 6 yıl önce
Hey K.Maraşlı 5 yıl daha sabredin buda yapamadım der sonraki gelenle durmak yok yola devam ederiz. Bu başkanda zaten vekilimiz olur.
K.Maraş için 6 yıl önce
bu yerel seçim ve memlekete hizmet gelmesi için uyarı anlamına gelen bir sonuç çıkması lazım yoksa komşu iller kayseri adana antep arayı açtı tur bindirirler sonra ah vahlar boşa.... en güzeli urfa modeli yapıp 18 katrılyon yatırım almak gerisi yalan asıl mesele memleket meselesi....
RAMAZAN DALKIRAN 6 yıl önce
YAV SİZ HEP BİRLİKTE DEĞİLMİYDİNİZ NEDEN BU PROJELERİ POYRAZLA VEKİLLERLE HEP BİR ARAYA GELİP MEMLEKETİMİZ İÇİN GÜZEL BİRŞEYLER YAPMADINIZ BU KADAR MAVRAYA ŞATAFATA GEREK KALMAZDI OZAMAN HALK BUNLAR ZATEN ÇALIŞTI HAKETTİLERDER OY VERİRDİ SİZE HAAAA BİDE YAV OLMAZSA OLMASIN AMANNNN DİYEN VATANDAŞLARIMIZDA VAR MALESEF GÖREMEYENLER İŞTE ONLAR OY VERİRLER SİZE İNŞALLAH UYANIRLAR ONLARDA BU MEMLEKET DEĞİŞİR
Yabancı 6 yıl önce
Bir AKP'li olarak MHP diom bukez..ders vermek lazım bunlara
tepki 6 yıl önce
fatih erloç a tepki için akgemci diyorum bu defa
Tahir hoca adam gibi adam 6 yıl önce
Buraya yorum yazan arkadaşlar hep bilgili kültürlü insanlar artık bazı şeylerin farkındalar ama yetmez cahil kesime anlatalım bunları insanlar bir torba makarna için memleketlerini satıyorlar.Bu iş artık memleket meselesi oldu hep birlikte çalışalım arkadaşlar kurtaralım memleketimizi bu zihniyetten.
KÜRŞAT46 6 yıl önce
Gerek yok nasıl olsa yağmur yağdığında her yer venedik gibi oluyar
Horsaik 6 yıl önce
Sadece KAHRAMANMARAŞ aşığı biri olarak iktidar partisinden olduğu halde 1 arpa boyu yol katedemeyen insanların hala oy istemesi zoruma gidiyor, tüm akraba ve tanıdıklarıma Prof. Dr. Tahir Akgemci beye oy vermelerini söylüyorum. Hizmet etmeyene oy yok! Saygılar.
ne önemi var 6 yıl önce
kaç senedir akp diyorum bu sefer akgemci abiii kesintisiz. yolmak yok durmak var artık
Kara Ökkeş 6 yıl önce
Sizin zihniyet 12 yıldır o kadar çok şey yaptı ki referansınız o kadar kuvvetli ki .
size oy verecekler Pazar ameliyesinin şehircilik görüşü sizden geniş.
Kara Ökkeş 6 yıl önce
Venedik modeli imiş kimi kandırıyorsunuz. Suyu Gaziantep'ten, Adana'dan, Hatta Suriye'den pahalıya kullanıyoruz. Gidin işinize..
anlayana 6 yıl önce
su akar türk bakar sözünü su akar maraşlı bakar olarak değişritelim altınada fatih erkoç yazalım yeni mi aklına geldi 12 yıldır iktidardasınız ali sezal dan beri aynı siyası modelle yönetiliyor bu şehir.dön bak geriye bir de çevre şehirlere bak o zaman ne kadar geride olduğumuzu ve gidebileceğimiz yada bu arkadaşları bizi götürebileceği noktayı görürsünüz değerli maraşlı hemşehrilerim.
çıldıran46 6 yıl önce
başbakanımızı seviyoruz Allah bu ülkenin başından eksik etmesin yaptığı hizmet yatırım süper.lakin malasef ki malsef bu hizmeti yatırımı diyarbakırı batmanı çomça ile alırken kmaraşımız çay kaşığı ile alamıyor.diyarbakıra devlet bi yatırım hizmet yapsa maraşımıza bu hizmet 20-30 yıl sonra ancak geliyor.
**diyarbakıra devlet kapalı spor salonu avrupai statyum yapıyor kmaraşımıza 2044 yılında ancak yapılır..**diyarbakıra hava limanı yapıldı kmaraşımıza havacık alanı hava limanı 2044 yılında ancak yapılır.**çıldır maraşlım çıldır.bu şehir ancak bu kadar geri olur hayırlısı sı olsun
mustafa 6 yıl önce
bu güne kadar hizmet etmedin bu günden sonrada etmessin...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:26
Güneş 05:11
Öğle 12:42
İkindi 16:34
Akşam 20:04
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 30 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Kayserispor 30 31
15. Konyaspor 30 30
16. Malatyaspor 30 29
17. Çaykur Rizespor 30 29
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 34 43
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24