Kahramanmaraş milletvekili seçim sonuçları ! İşte Kahramanmaraş Milletvekilleri

Kahramanmaraşlı seçmenler oyunu kullandı, sonuçların açıklanmasını bekliyor. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Kahramanmaraş'ta hangi parti kaç milletvekili çıkardı? Kahramanmaraş'ta 7 Haziran seçimlerinde hangi parti yüzde kaç oy aldı? İşte Kahramanmaraş seçim sonuçları ve 25. dönem Kahramanmaraş milletvekilleri...

Kahramanmaraş milletvekili seçim sonuçları ! İşte Kahramanmaraş Milletvekilleri

 Kahramanmaraş seçim sonucunu beklerken her seçimde olduğu gibi bu seçimde de Kahramanmaraşlı Haber46'yı izlemeye devam ediyor. Kahramanmaraş'ta seçim sonuçlarını en hızlı şekilde Haber46 sayfalarında öğrenebilirsiniz. 

2011 seçimlerinde bilindiği gibi Kahramanmaraş'ta Ak Parti 6 milletvekili, MHp 1 milletvekili ve CHP 1 milletvekili çıkarmıştı. Peki bu seçimlerde sonuç değişti mi? Kahramanmaraş'ta hangi parti oyunu artırdı, hangi parti oy kaybına uğradı?

Yayın yasağı kalkar kalkmaz sayfamızdan sonuçlarını öğrenebilecek ve yorum yazabileceksiniz. İsterseniz sonuçlar açıklanıncaya kadar sizler de tahminde bulunabilirsiniz...

Kahramanmaraş Alınan Oy Sayıları:

Ak Parti : 60,82 - 6 miletvekili
MHP : 19,76 - 2 milletvekili
CHP : 8,66
HDP : 5,41

Not: Kesin sonuç değildir... Şu an elimize ulaşan rakamlara göre alınan milletvekilleridir. Gelen oylara göre değişebilir..

İŞTE 25. DÖNEM KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLERİGüncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 5 yıl Önce

Rize %65 rte nin memleketi, konya % 64 davutoğlunun memleketi, kahramanmaraş %61 bir bakanı bile yok.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 5 yıl Önce

karşınızda akp nin yeni 6 uyurları...Bunlar hizmet yapmaya değil ceplerini doldurmaya geldiler.

A.TÜRKOĞLU
A.TÜRKOĞLU - 5 yıl Önce

Türkiye "one minute" dedi, Maraş hariç, hani Mahsuni Şerif'in bir türüküsü var ya "utanıyorum Maraşlıyım demiye diye" hakikaten öyle.. el gider Mersine Maraş gider tersine.. editör lütfen bu yazıyı yayımla

46
46 @A.TÜRKOĞLU - 5 yıl Önce

UTANIYORSAN MARAŞLIYIM DEMEYE.BAŞKA YERE GİT BİLADER.

serdar
serdar - 5 yıl Önce

seçim öncesi açılıştan açılışa koşan sayın cumhurbaşkanımız ne oldu hizmetleriniz bitti mi artık açılış yok mu

Asil Kahramanmaraş'lı
Asil Kahramanmaraş'lı - 5 yıl Önce

Kahramanmaraş için hizmet yoksunu gelmiş geçmiş milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe yönetimleri yüzünden AKP oyları düştü, bu başarısız koltuk sevdalılarını kim aday gösteriyor kim bu şehrin kaderi ile oynuyor hayret doğrusu insan biraz sorar soruşturur.

cenk
cenk - 5 yıl Önce

Türkiye üçüncüsü olduk. Yaşadık Kahramanmaraş'a hizmet yağacak...
Körü körüne oy vermek diye buna denir. 1. sıra hariç 5 kişi beleşten milletvekili oldu. Tam parmakçı takımı...

serdar
serdar - 5 yıl Önce

türkiye uyandı ama hizmet yoksunu rte sevdalısı maraş uyanmadı sahi hani hızlı tren gelecekti :)

Kartal
Kartal - 5 yıl Önce

sahi hızlı tren noldu.ben size söyleyeyim.başbakan maraş mitinginden sonra antep e geçti.hızlı tren osmaniye -kömürler-antep dedi. benim zavallı maraşlım hala en yüksek oyu veriyor.bırakın bu karşılıksız aptal aşık hallerini .gerçekçi olun. Oyunuzun kıymetini bilin, hizmeti yapana verin.

maraş46
maraş46 - 5 yıl Önce

diyarbakıra batmana hakkariye avrupayi stadyumlar hava limanları diyarbakıra yapılan yatırımın milyonda biri bile maraşa yapılmıyor. en fazla oyu kmaraş versin. ne zaman bu maraşa hizmet yatırım gelecek

naber naber
naber naber - 5 yıl Önce

mhp güle oynaya yüzde 19 aldı marasta. bahcelinin yerine karizmatik ve dinamik bir aday olsa, kampanyası chp gibi gorunur ve etkili olsa, adaylar iyi seçilse, yüzde 25 işten bile değil. maraslı ne yapsın, seçenek yoktu gene akpye verdi. mhp biraz modernleşse merkez sağda yeri cok başka bir yerde olur.

hrt
hrt - 5 yıl Önce

bu..millete iyilikk yaramıyoo.demekki..kualisyon olsunda görsünler bakalım ekonomii istikrarı..yazık oldu türkiyeye..

KAR
KAR - 5 yıl Önce

1.suçlu akp dir.
2.CHP liler bir göğüslerine atatürk ,diğer göğüslerine de arzuya göre apo veya selonun rozetini takabilirler.
3.Türkiyeyi batının ve abd nin bölme senaryosunda akp işini tamamlamış görevi seloya tevdi etmişlerdir.
4.Zavallı Türk milleti olup biteni şaşkınlıkla izlemektedir.

ömer
ömer @KAR - 5 yıl Önce

çok güzel özetlemişsin kardeşimde selo nedir çözemedim.

yavuz
yavuz - 5 yıl Önce

o sandelyelerin hakkını verecek biri lazım para dolu bagajlarla dönecek deyil bir kere meclicte maraş dememiş bazıları türkiye uyandı maraş hala uykuda akp hükümeti düşmüştür hayırlı olsun

atm 46
atm 46 - 5 yıl Önce

inşAllah erken seçim olurda maraş akparti adayları değişir.

ede
ede - 5 yıl Önce

Adaylar kötü,koalisyon kötü, sonuçlar kötü

Deli ede
Deli ede - 5 yıl Önce

hahahahhaha 2 tane mhp milletvekiline bile tahammülü olmayan akplilerle dolu ulan bu memleket. Ne yaptılar dediğinde de söyleyecek tek şey asfalt, hastane göksün yolu, tümüyle komedi hahahahahahah :d

Gazzz
Gazzz - 5 yıl Önce

O değil de doğalgaza gelecek yıl daha fazla zam gelir diye korkuyorum. Sebebini birçoğunuz biliyorsunuz. Onlar sizin cebinizden parayı alırken siz onları alkışlamakla meşguldünüz. Geçmiş olsun.

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

mhpnin belediye seçiminde aldığı oy %33 şimdiki aldığı oy %19 arada yüzde14 lük bir fark var mhp 4 vekil şansını akp ye iade etti teşekkürler bahçeli geneberbat ettin herşeyi

true dedective
true dedective - 5 yıl Önce

maraşta huzur namına güvenlik namına hiç bir şey bırakmayan akp e bu kadar oy şaka gibi..gerçekten güzel şehrimin bu kadar kör ve cahil olduğuna inanamıyorum.. artık suriyeliler diye falan filan diye hiç isyan etmeyin çünkü size her şey müstahak..

Aslan Demir
Aslan Demir - 5 yıl Önce

AKP bu seçimde savunma yaptı. Gerek yoktu. Sen projeni açıkla ve yoluna devam et. Yani başarısındaki tılsımı kaybetti. Çok polemiğe girdiler. Örneğin Başbakan Yardımcısı olacak kapasitedeki Mahir beye başka parti ilçe başkanları ile tartıştı.

metin
metin - 5 yıl Önce

Emperyalist batı 500 yıldır bu ülkenin kaynaklarını sömürmektedir. AKP den her türlü ekonomik kapitülasyonu koparmıştır...heyecanla yenisini ağına düşürmeyi beklemektedir,gelecek hükumet çok dikkatli olmak zorundadır.

ede
ede - 5 yıl Önce

AKP' kürt kökenli milletvekillerine ve güneydoğu verdiği ekstra önemin karşılığını bu bölgeleri hdp'ye kaptırarak aldı.

cafer
cafer - 5 yıl Önce

oğuz tor ve sefer aycan dahil 8 ide hizmet etmez bunu maalesef mhp li biri olarak söylüyorum

Halil EDE
Halil EDE - 5 yıl Önce

VAllaha nasıl biliyorsanız öyle yapın, Maraş yine Maraş, zaten Maraş. Bugüne kadar kaybedeceği kadar kaybetmiş zaten, geri kalmış, yeterli hizmet alınamamış, kalkındırılamamış. Her 5 yılda bir gönderiyorsunuz milletvekilini meclise, 5 yıl orda oturup görüntü yapıyor. Hoş ! AKPyede parmak kaldıracak adam lazım zaten. Hani derler ya; Kimin Alim, kimin zalim olacağı belli olmaz diye. Karambole gönderiyoruz vekilleri oraya. Kimi doktor, Kimi esnaf, kimi eczacı, kimi şu-bu işte. İşimiz Allaha kalmış Maraşlım. Neler yapabilirler sizce? Memleketimize ne kadar faydalı olurlar sizce arkadaşlar? Olan oldu, seçim bitti. Olan yine memleketime oldu, ne yazık! Aslında bu seçimde olup bitenlerden dolayı iyi bir tokat lazımdı ama, dedimya havasındanmı? Suyundanmı? . SAYGILARIMLA.

zekı
zekı - 5 yıl Önce

hadı cık cıkabılırsen ısın ıcınden boyle vekıl cıkarırsanız olaca bu ancak...


SIRADAKİ HABER