Ünal: Halkımız millet iradesine sahip çıkmaktadır

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, "Tek bir şeyin derdindeyiz, elimizden geldiğince bu millete hizmetkar olmaya, kendi hesabımızı Allah'ın hesabıyla denk düşürmeye çalışıyoruz" dedi.

SEÇİM 2014 07.03.2014, 07:37
Ünal: Halkımız millet iradesine sahip çıkmaktadır
banner257

Mahir Ünal, Çoğulhan, Tanır, Altunelma, Arıtaş ve Çobanbeyli beldelerinde seçim bürosu açılış törenlerine katıldı.

Tanır beldesi seçim bürosunun açılış töreninde konuşan Ünal, AK Parti iktidarı öncesi genel bütçeden faize ayrılan payın yüzde 46 olduğunu, bu oranın partilerinin iktidarı sonrasında yüzde 13'lere düştüğünü söyledi. 

Ünal, şöyle devam etti:

"Bütün bu iyileştirmelerden dolayı ülkemizin bütçesi 642 milyar para kazandı. Bu para sağlık, eğitim, yol, sosyal yardım, engellilerimize ve yaşlılarımıza bakım hizmeti, çiftçiye tarım desteği ve öğrencimize burs oldu. Peki biz iktidara gelemeseydik ve genel bütçeden faize giden pay indirilmeseydi o para nereye gidecekti. Paradan para kazanan, yatırım yapmayan dün hatırlayın ne yapıyorlardı, devletten aldıkları düşük faizli krediyi tekrar devlete yüksek faizle borç olarak veriyorlardı. Bu arada dev paralar kazanıyorlardı. Bunlar krizlerden, istikrarsızlıktan ve güvensizlikten besleniyorlardı."

AK Parti hükümetinin 11 yılda sağladığı güven ve istikrarla birlikte, milletin hak ettiği hizmeti aldığını vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

"AK Parti iktidarı öncesi kapanma noktasına gelen kamu bankaları şimdi dünyanın sayılı bankaları arasına girdi. Biz yetimin, kamunun, garibin, fakirin, emanetine sahip çıktık. Eğer sahip çıkmasaydık bu hizmetlerin hiçbiri olmazdı. Tek bir şeyin derdindeyiz, elimizden geldiğince bu millete hizmetkar olmaya, kendi hesabımızı Allah'ın hesabıyla denk düşürmeye çalışıyoruz. Yolsuzları 11 yıldır içimizde barındırmadık. Yapana göz yummadık. Göz yumsaydık bu hizmetler olmazdı. Biz diyoruz ki, yolsuzluk yapan varsa, bunun sonuna kadar hesabını sorarız. Adnan Menderes'i asarken, kasa resimleri koydular. 1960'da Adnan Menderes'in kasası diye bir kasa çıkardılar. Bunun resmini çekip millete yaydılar. 'Bakın bu Adnan Menderes'in kasası' dediler. Aynısını Turgut Özal'a yaptılar. Şimdi sizin emanetinizi tevdi ettiğiniz insanlara yapmaya çalışıyorlar. Ama bu millet ariftir, bu millet feraset sahibidir, izan sahibidir. Bu millet oynanan oyunu görmüştür. Bugün millet iradesine sahip çıkmaktadır. Bizler de sizlerden iradenize sahip çıkmanızı istiyoruz." 

Yorumlar (14)
gülen adam 6 yıl önce
halkınız millet iradesine sahip çıkmaktadır çıkacaktırda peki siz onların güvenine ne kadar layıksınız???? lütfen bu milleti daha fazla kandırmayın.... artık yeter
bülent 6 yıl önce
demokratikleşme paketi halkıda kapsıyor mu ?
devran 6 yıl önce
az da k maraşımzın menfaatlarını düşünseniz olmazmıydı şuan bocalamaya başladınız mahir ünal şimdi şunu yapacağız bunu yapacağız diyorsunuz .k maraşlıların hepsini kandıabilirsiniz ama beni kandıramazsınız şuan hataya antepe yapılan stad maraş a niye yok 7 ayda çürük raporlu zar zor bakımını yaptılar sayenizde takım da küme düştü mahir ünal ....
yunus 6 yıl önce
Her dönem ya 2 olduk yada 3 ama kadim şehir kahramanmaraşa ne yaptınız 2 ünüverstemi yoksa havalimanımı metromu 1500 yataklı hastnemi polis okulumu bence sadece bir şehir istikakı dışında bir şey yapılmadı daha siz servis yollarını yapamadınızki ayıp seçim olmasa yüzlerinizi görmüyoruz hele paralel yapı diyerek içişleri,maliye,enerji,millieytim bakanlıklarında maraşlı bürokratlarımızı harçadınız kendi koltugunuzu korumak için ayıp
metin bey 6 yıl önce
bu dakikadan sonra işiniz çok zor ünal çok. k maraşlı hakkını istiyor sadece fazlasını istemiyor k maraşın hakkını savunacak vekillere ihtiyacı var k maraşımızın boş vaatlara ..değil. görünen köy kılavuz istemez derler ya öyle.
murat 6 yıl önce
anca laftasın.bana bir icraatini söylesen maraş için...
ramazan 6 yıl önce
ak partili biri olarak oyum akgemciye
hasan arslan 6 yıl önce
Millet iradesi tamam sn ünal.memleket idaresi nolacak???? ben kurulduğundan beri ak partiye oy veren bir insan olarak mantıken ak partiye oy verip başbakanımı desteklemek istiyorum.bu tamam GELİYORUM VİJDANIMA; vijdanım bana diyorki EY NEFİS;sen verdiğin oydan sorumlusun,oy verdiğin insanın vebalinden sorumlusun.yaptıkları tüm yanlışlıklardan vebal altındasın buda tamam.bakıyorum ak parti adayına KOOOOOCAAAAMAAAAAN BİR HİÇ.sandığa gittiğim zaman büyük ihtimalle bu vebalin altına girmemeye kararlıyım.ALLAH CC.kahramanmaraş ımıza hayır etsin işallah.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?