DSP'li Çakmak: Seçmen, sandıkta iktidarın hukuksuzluklarına dur dedi

DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, seçmenin 7 Haziran'da iktidarın, keyfi uygulama ve iktidar gücüyle hukuksuzluğuna dur dediğini söyledi. Seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Çakmak, seçimlerin yegane sorumlusunun Cumhurbaşkanı...

SEÇİM 2015 08.06.2015, 15:45
DSP'li Çakmak: Seçmen, sandıkta iktidarın hukuksuzluklarına dur dedi
banner257
DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, seçmenin 7 Haziran'da iktidarın, keyfi uygulama ve iktidar gücüyle hukuksuzluğuna dur dediğini söyledi.

Seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Çakmak, seçimlerin yegane sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 18 aydır toplumun kutuplaştırılması ve ötekileştirilmesine hiç sesini çıkarmayan AK Parti olduğunu kaydetti. Seçmenin, seçim sandığında 18 aydır 17-25 Aralık'ı örtbas etmek için uydurduğu paralel devlet yalanına ve algı operasyonlarına inanmadığını gösterdiğini belirten Çakmak, "Halkımız sandıkta AK Parti'nin gurur kibir, küçük dağları ben yarattım edasıyla halkı köleleştirme zihniyetine geçit vermedi. Bu seçimde Erdoğan aynı zamanda 10 Ağustos'ta aldığı yüzde 52'lik oy alma meşrutiyetini seçimde meydan meydan dolaşarak, muhalefet partilerine laf atarak, yüzde 41'e düşürerek makamını şaibeli hale getirmişti. Önümüzdeki dönemde AK Parti'de ikinci bir kırılmanın olacağını düşünüyorum. Seçmen aslında başkanlık sistemi altındaki dikta rejimine geçit vermedi. Seçmen, iktidarın 18 aydır toplumun bir kesime karşı başlattığı cadı avına, paralel yapı yalanına inanmadı. Seçim sonucu, Yüce Divan'a gitmesi önlenen 4 bakanın yeniden yargılanmasının önünü açacaktır." diye konuştu.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:58
Öğle 12:39
İkindi 16:17
Akşam 19:10
Yatsı 20:28