Erzurum'da HDP'liler seçim zaferini kutladı

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) barajı aşarak Meclis'e girmesi ve Erzurum'dan bir tane milletvekili çıkarması, il teşkilatı tarafından eski Mal Meydanı'nda düzenlenen törenlerle kutlandı. HDP'liler seçimden zaferle çıkmanın sevincini...

Erzurum'da HDP'liler seçim zaferini kutladı
Halkların Demokratik Partisinin (HDP) barajı aşarak Meclis'e girmesi ve Erzurum'dan bir tane milletvekili çıkarması, il teşkilatı tarafından eski Mal Meydanı'nda düzenlenen törenlerle kutlandı.

HDP'liler seçimden zaferle çıkmanın sevincini yaşadı. 7 Haziran gecesi kesin olmayan sonuçların belli olmasının ardından, partililer kutlama yapmak yerine il ve ilçe seçim kurullarında oy torbalarının başında nöbet tuttu. Barajı geçtiklerinin kesinleşmesinin ardından HDP'liler akşam saatlerinde Maksutefendi Mahallesinden konvoylar eşliğinde Mahallebaşı semtine geldi. Mahallebaşı'nda zafer turu atan konvoy, daha sonra kutlamaların yapıldığı eski Mal Meydanı'na geçti. Burada müzik grubu eşliğinde ve patlatılan hava fişekler eşliğinde HDP'liler halay çekti. Milletvekili seçilen Seher Akçınar Bayar, seçmenlere teşekkür etti. Bayar, Türkiye'nin partisi olduklarını ve provokasyonlara gelmeyeceklerini ifade etti.

Polis, Mahallebaşı ve Eski Mal Meydanı'nda olası provokasyonlara karşı geniş güvenlik önlemi aldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122