Bilecik ortak akıl toplantısı Bursa’da yapıldı

Bilecik Valiliği himayesinde, Bilecik Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından ortaklaşa düzenlenen Bilecik Ortak Akıl Toplantısı Bursa’da yapıldı. Toplantıya, Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı...

Bilecik ortak akıl toplantısı Bursa’da yapıldı

Bilecik Valiliği himayesinde, Bilecik Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından ortaklaşa düzenlenen Bilecik Ortak Akıl Toplantısı Bursa’da yapıldı. Toplantıya, Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı...

19 Mart 2015 Perşembe 14:19
Bilecik ortak akıl toplantısı Bursa’da yapıldı
banner208
Bilecik Valiliği himayesinde, Bilecik Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından ortaklaşa düzenlenen Bilecik Ortak Akıl Toplantısı Bursa’da yapıldı. Toplantıya, Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Çepni’nin yanı sıra Bozüyük, Osmaneli ve Söğüt kaymakamları, Gölpazarı, Söğüt, Pazaryeri ve İnhisar belediye başkanları ile birlikte Bilecik’teki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri iştirak etti.

Toplantının açılışında konuşan Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Nayir, “Kültürümüzde istişare önemli bir yer tutmaktadır ve günümüzde ortak akıl toplantıları ile arama toplantıları da bunlar arasında yer alıyor. Bilecik ile ilgili konuların topluca ele alınmasında fikirlerin yanı sıra birlik beraberlik ve uygulama çok önemli. Bilecik Ortak Akıl Toplantısı’nı, kalkınma ajanslarının amacına hizmet edecek en önemli faaliyetlerden birisi olarak gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Bursa’da düzenlenen 2 günlük programın açılışında, kalkınma ajanslarının görev, yetki ve sorumlulukları çerçevesinde faaliyetlerine devam ettiklerini belirten BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci de “BEBKA olarak plan ve strateji çalışmalarına da ağırlık veriyoruz. Bu anlamda Orta Sakarya Vadisi’nin ekonomik gelişme planı hazırlıklarına başladık. 2015 yılı mali destek programının 12 milyon TL’lik kısmını oluşturan kırsalda ekonomik kalkınma desteği doğrudan Bilecik’i ilgilendiriyor. Ayrıca, Bilecik’in turizmine yönelik özel çalışmalar hazırlandı ve 2015’de etkin tanıtıma yönelik devam ettirmek istiyoruz. Bilecik’in önemli bir üretim alanı olan Mermer sektörüne yönelik kümelenme çalışmalarıyla rekabet gücünü ileri taşımayı hedefliyoruz. Bilecik ortak akıl toplantımızda da Bilecik’in her kesiminden yetkililer var, bugünkü toplantının sonuçları Bilecik’in geleceğine yol gösterecek.” diye konuştu.

Toplantının açılış konuşmaları bölümünde görüşlerini açıklayan BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Çepni de “Kalkınma Kurulu olarak il toplantıları düzenlemiştik. Bu toplantılara en büyük katkıyı Bilecik yaptı ve Bilecik bizim için ayrı bir öneme sahip bir kentimiz. Bu toplantının Bilecik için hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Bilecik Ortak Akıl Toplantısı açılışında konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise şunları ifade etti: “Bugün çok heyecanlıyım hayallerimden birisinin daha gerçekleşmekte olmasından mutluyum. Bilecik büyük bir gelişim ve değişim süreci yaşıyor, bu süreç ortak akılla değerlendirilmesi gerektiği düşüncesinden hareketle 2011 ve 2013’te yapılanlara ek olarak bu toplantı bizim için büyük önem oluşturuyor. Artık bu kurul üyeleriyle belirli periyodlarda bu toplantılarımızın sürekliliğini sağlayarak kentimizin geleceğini daha iyi şekillendirme istiyoruz. Hepimizin ortak değeri, kuruluş ve kurtuluşun sembolü, büyük bir değer ifade eden kentin mensuplarıyız. Büyüklerimizin emanetleri olarak devraldığımız Bilecik’i gelecek kuşaklara hazırlıyoruz. Bilecik’e bir şey yapılacaksa bunu bizlerin ortak akılla istişare kültürüyle yapması lazım. Bilecik’te her şey çok güzel ama kollektif çalışma, asgari müştereklerde birleşme, bardağın dolu tarafını görüp boş tarafını daha sonraya bırakma alışkanlığımızı, şehir adına bir eksiklik olarak görüyorum. Bilecik’i hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaştırmayı temenni ediyoruz.”

Yapılan konuşmalardan sonra Bilecik Ortak Akıl Toplantısı’nın arama toplantısı bölümüne geçildi ve 'Beyin Fırtınası', 'Değişim Gündemi Grup Çalışması', 'Bilecik İlinin Artıları ve Eksileri Grup Çalışması', 'Gelecek Tasarım Grup Çalışması', 'Yol Haritası ve Projeler Grup Çalışması' gerçekleştirildi.


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225