Din- Bir Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir: 5 aylık bebeği öldürenler için de açıklama yapın

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde Emniyet Müdürlüğü binasına yapılan saldırı üzerine sert açıklama yapan Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Emniyet Müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla saldırı yapılarak binanın büyük çaplı hasar görmesine, yandaki ahşap bir binanın ise çökmesiyle sonuçlanan hain saldırıda kadın, çocuk ve 5 aylık bir bebeğin öldürülmesi ve 39 vatandaşımızın yaralanması hepimizi üzmüştür. Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum, dedi.

Din- Bir Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir: 5 aylık bebeği öldürenler için de açıklama yapın
 Sözde aydınlar, bu hain saldırıyı da kınayın!
       PKK terör örgütüne yönelik operasyonlardan rahatsız olan ve sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını talep ederek ‘Bu suça ortak olmayacağız’ pankartıyla basın açıklaması yapan sözde akademisyen ve araştırmacıların Vandallığını eleştiren Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Güneydoğu’da 30 yıldır asker, polis, öğretmen ve sivil vatandaş öldürülürken, küçük çocuklar katledilirken neredeydiniz? Devletin malına zarar verilirken sesiniz niye çıkmadı? Şimdi ne oldu da birden meydan okumaya kalkıyorsunuz, dedi.
       ‘Bu suça ortak olmayacağız!’ diyerek devlete meydan okuyan sözde akademisyen ve araştırmacılar, Sur'da, Silvan'da, Nusaybin'de, Cizre ve Silopi'de sokağa çıkma yasağının kaldırılması talebiyle bildiriye imza atan sözde aydınlar, Diyarbakır’ın Çınar İlçesinde Emniyet Müdürlüğü binasına saldırarak kadın, çocuk ve bebekleri katleden, 39 Kürt vatandaşın da yaralanmasına yol açan bu hain saldırıyı kınayacak mısınız? diye çağrıda bulunan Özdemir, 1.128 akademisyen ve araştırmacının imza attığı açıklamanın amacı çok açıktır. Sözde akademisyenlerin, 7 Haziran seçimlerinden sonra başlayan ve hâlâ devam ederek askeri ve polisi katleden PKK terörüne sahip çıktıkları görülüyor, ifadelerini kullandı. İmzaladıklarını ileri sürdükleri bildiri metninin içeriğinde PKK terörünün kınandığına dair bir açıklamanın yer almaması dikkat çekicidir, diyen Özdemir şunları söyledi: “Devlet, bildiride belirtilen yerlerde PKK terör örgütü mensupları ve onlara yardım ve yataklık yapanlara yönelik operasyonlar yapmaktadır. Bunun aksini iddia etmek akılla izah olunamaz. 30 yıldır Türk ve Kürt vatandaşlarımızın yaşama haklarını ellerinden alan bu hainlere destek veren Vandallara en iyi cevap yine Kürt kardeşlerimiz tarafından verilecektir. Bölge halkına karşı katliam yapıldığı iddiası, ekmeğini yediği devlete karşı ihanettir. Kürt kardeşlerimiz, birliğimize göz diken bu ayrımcılara itibar etmeyecektir. 
       PKK’nın sözcülüğüne soyunmuşlar!
       Akademisyenler tarafından yapılan açıklamanın PKK’nın sözcülüğüne soyunmak olduğunu söyleyen Özdemir, teröristlerin hamiliğini yapacaksanız üniversitelerden çekilin, dedi. 
       Din-Bir-Sen olarak şuursuz, milli ve manevi değerlerden kendilerini soyutlamış olan bu hainlere sesleniyorum: Siz kimsiniz? Asker, polis, öğretmen, sivil vatandaş katledilirken sesi çıkmayan kiralık Vandallar! Siz kimsiniz de devleti, vatandaşlarına zulüm etmekle, katletmekle suçluyorsunuz? 
       Üniversite Rektörlerine sesleniyorum: Bu bildiriye imza atanlar haindir. Bunlar hakkında gerekli yasal işlemler derhal başlatılmalı ve görevlerine son verilmelidir. Bunlar eğitimci ve aydın olamazlar. Bunlar yedikleri ekmeğe hainlik yapan maşalardır. Derhal gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. “

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126