Eğitim-Bir-Sen KSÜ Rektörü Durmuş Deveci'yi istifaya davet etti

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör ve yönetimini eleştirdi ve istifaya davet etti.

SİVİL TOPLUM 20.02.2018, 18:25
Eğitim-Bir-Sen KSÜ Rektörü Durmuş Deveci'yi istifaya davet etti
banner257

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör ve yönetimini eleştirdi ve istifaya davet etti. 
Selvi, düzenlediği basın toplantısında Eğitim-Bir-Sen şube başkanı ve sendika üyelerinin Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ndeki haksızlığa uğratıldığını ve sürgüne gönderildiğini ileri sürerek, “Yapılan bu haksızlıklara karşı YÖK ve yargı birimlerinin bir adım atmasını bekliyoruz” diye konuştu.
Selvi, şöyle devam etti:
“Şube başkanımıza soruşturma ve disiplin cezalarıyla yıldırmaya çalışmakla kalmayan üniversite yönetimi öğretim üyesi unvanını kullanmasına da müsaade etmemektedir. Bizim şube başkanımızı KSÜ’de jüri ve benzeri konularda, lisans düzeyinde adına yer verilirken, akademik yetkinlik olarak yaygın, bilimsel çalışma, lisans ve lisansüstü öğrenci yetiştirmesi bakımından bölümünde en kıdemli doçent unvanlı öğretim üyesi olmasına rağmen şube başkanımızın adına asla yer verilmiyor. 
Biz kimseye haksızlık edilmesini istemeyiz, bir yandan mağduriyetin giderilmesi olurken diğer yandan mağdur olunmasını istemeyiz. Birçok insan mağduriyet yaşadı. Biz bu konuları idari olarak YÖK ile de görüşeceğiz, kanaatlerimizi paylaşacağız. 
YÖK ve yargı birimlerinin bu duruma el atmasını istiyoruz. Kahramanmaraşlıları canından bezdiren, onlara hayatı zehir eden, icraatıyla şehrin itibarına gölge düşüren rektöre ve yönetim anlayışına karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. KSÜ yönetimi, görevi layıkıyla yapmalı ve adil bir şekilde yapmalı. KSÜ yönetiminin görevine ya son verilsin, ya da istifa ettirilsin.” 

Yorumlar (31)
Adsız 3 yıl önce
Yahu önceki Rektöre her istediğimizi yaptırıyorduk. Bu rektöre istediğimiz hiç bir şeyi yaptıramadık.
Adam, Adam gibi adam. Dürüst, devlete çalışıyor.
Her türlü iftiray attık ama olmadı,.
Karalamay devam edelim de bari 2. kez atanmasın.
KÜRŞAT46 3 yıl önce
Eğilen birsenin mutlaka menfaatine dokunulmuştur. Yüreğin var olsun rektör
akdereli 3 yıl önce
Yazıklar olsun .Yuh size bu ne ya sendika devlet mi Ülkeyi mi yönetiyorsunuz.
maraşlı 3 yıl önce
Rektöre istediklerinizi yaptıramadığınız için istemiyorsunuz..
Sedat 3 yıl önce
Yazıyı okudum ve çıkardığım sonuç temsilcimize fazladan bir görev verilmiyor ( jüri üyeliği yüksek lisans vb) yani kısaca fazladan para alamıyor diye mi bu derdiniz aylardır süren
yörükselim 3 yıl önce
Üniversite sendika şubesinin tam bir cemaat gibi davrandığını, güç ve iktidar peşinde olduğunu, istediğini alamayınca da yönetimi karalama kampanyasına girip üniversiteyi ve Kahramanmaraşımızı rezil eden bir durumda olduğunu lütfen bilsin kamuoyu. Herşeyden önce bir başka rektör adayını destekleyip bunu deklare ettikten sonra hangi mensubunu temsil edecek? Bunun sorgulanması gerekirken Yönetim ve rektörü direk karalamaya kalkıyor. Şu bilinmelidir: Rektör Deveci, bir Maraşlıdan daha çok çalışıyor burda bişeyler olsun diye: Tıp şimdi pırıl pırıl ve sistemli işliyor, altyapı eksiği tamamlanıyor, kadro eksiği giderildi, üniversite şehirle iç içe, yönetimin tek derdi var: burayı maraşın yüzü haline getirmek. Hastane bu konuda kalite sırlamasında önde, mühendislik, ziraat, eğitim ve iibf'den mezun olanlar proje ve kpss de derece yapıyorlar. Bir klik hariç üniversitede huzur var: Koltuğunu kaybeden, koltuğa erişemeyen ve ihale alamayanlar rektörün karşısına dikildiler. Ama Allah büyük. Doğru
Maraşlı 3 yıl önce
Bu yorumları okuyan hemşerilerim,rektör adam gibi adamdır eģitimbir sen,sadece kendi menfaatlerine gelmediği için ses çıkartıyor.Yıllardır ülkenin dört bir tarafına adamlarını usülsüzce yerleştirdi bunlar.uyanık olalım rektör beye sahip çıkalım.Rektör bey,maraşımızın hayrına çalışıyor
Adalet 3 yıl önce
Allah sendika yöneticilerine akıl, izan versin. Rektör adam gibi adam. Adam tam bir devletçi ve millet sevdalısı. KSÜ Sendika Şube Temsilcisinin gerçek yüzünü ve sırf kendi adına çalıştığını, hatta sendika genel merkezini de kendine çalıştırdığını artık anlamak gerek. Allah bu sendika yetkililerine feraset versin.
garip 3 yıl önce
Bu nasıl bir sendikacılık, bu nasıl bir insanlık ağzınızı açtınızmı haktan bahsedersiniz .Utanıyorum sizden.
Şehirli 3 yıl önce
KSÜ. Önceki rektör maraşlı ve herkesi memnun edince tabi alıştılar. şimdi ne arayan ne soran var, kimseye yaranamadı. Vicdanlı olanın Üniversitenin eğitim ve sağlıktaki başarılarını konuşması gerek. Ama milleti alıştırmışlar çiftlik gibi kullanmaya. Şimdi işine bakan rektör olunca, çıkar musluklarını kapatınca iftiranın bini bir parça. Algı için yaygaranın içine bakarsan BOŞ. Somut birşey YOK. İftira kelimesi bile düşürüldüğü duruma kahroluyordur.
kurumdan 3 yıl önce
bu sendikacı gecinenler alışmışlar babalarının çifliği gibi at koşturmaya her kadro ve menfaate kendilerinin ve yandaşlarının gelmesine rektör hoca dur dedi diye şimdi çırpınıyor sendika yetkilisinin bir tane seven varmı bakalım personele sorsunlar
Lokman 3 yıl önce
Şu üniversitelerde ne zaman bilim ve icatlar konuşulur hale gelecek...
yunus özdemir 3 yıl önce
KSÜ Tıp fakültesine adam gibi bir rektör getirin hastahanede hoca kalmadı insafsızlar yazık değilmi bu vatandaşlara körü körüne ölüyorlar hoca yoksuzluğundan onkolaji kapanma aşamasında duyun duyun bunu
sedar 3 yıl önce
Rektör bize niye hayatı zindan ediyor onu anlamadım... ne Hasan Furkan mış be keşke prof olsaymış o zamanda uğraşacak mıydı acaba Rektör Beyle... Birgün de diğer personellerin sıkıntılarıyla ilgilenin bir kerede üniversiteyi nasıl daha iyi yaparız onunla ilgilenin varsa Hasan Furkan yoksa Hasan Furkan
Mahmut 3 yıl önce
Aynı yerleşke içerisinde bina değiştiren insanları sürgün gösteren iradenin ALLAH BELASINI VERSİN. Bu bir çeşit vatan hainliğidir.
öğrt. 3 yıl önce
Rektör sizin yaptığınızı yapıyor. neden bu kadar alındınız ki?? Her kurumda liyakat aramadan adam yerleştiren, sonrada yerleştirdiğinizi kişiler marifetiyle sizin sendikadan olmayanlara hayatı zindan eden siz değil misiniz?? Neden bu kadar alındınız?? İstediğinizi yaptıramadınız mı??
Nazmi 3 yıl önce
haa sizin derdiniz başkanınız..! haberin başlığını okuyanda, sanki memlekette dananın kuyruğu kopmuş zannediyor.. bir kaşık suda fırtına koparmayı ne kadarda seviyor bu insanlar yahu.. ne o beyler, alıştığınız rantınıza, hortumunuza makas vuran mı oldu..? Ne bu yırtınmanızın GERÇEK SEBEBİ...?!
Adsız 3 yıl önce
Eğitim bir sen önce kamu çalışanlar adına yetkili sendika olarak enflasyon %12-14 bandında seyrederken neden % 4-5 imza attı önce bu durumu açıklamalıdır bence Esas mağduriyet şube başkanının değil tüm kamu çalışanların oldu Bence şahsi meseleleri genel konuların önüne taşımak aklımızla alaydır.
flash_12 3 yıl önce
Eğitim-Bir Sen bu haksız saldırıları neden yaptığını herkes biliyor, sizin yaptığınız sendikacılık değil rant kollamak, istifa etmesi gereken birileri varsa o da sendikacılığı ayaklar altına alan Eğitim-Bir Sen yönetiminin ta kendisidir. Müfteri olmayan, kendisi için değil memleketi için çalışan, doğru, dürüst insanların yöneteceği bir sendika için, Eğitim-Bir Sen istifa....
Abdullah 3 yıl önce
Malta'da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin bir birimi var da bu insanlar toptan oraya mı sürülmüş ! haberden pek anlaşılmıyor.
Doruk 3 yıl önce
Rektörün görevden alınması konusunda geç bile kaldı.
Murat 3 yıl önce
Çok hem de çok geç kalındı! Diğer üniversitelerin başarı hikayelerini okumaktan bu şehir ne zaman yorulacak merak ediyorum. Bu şehir bu kadar sahipsizliği hak etmiyor.
bir üniversiteli 3 yıl önce
sendikanın görevleri arasında mı rektörü istifaya çağırmak? rektörü istifaya çağırmaktan başka işler yapın. gerçek işinizi yapın. bahsettiğiniz üyelerin kimler olduğunu açık seçik yazında okuyanlar tam anlasın. inandırıcı değilsiniz.
Celil Kekeç 3 yıl önce
Yerel medyanın geçmiş haberlerine bakınız.
Haftada ya da 10günde bir sayın rektöre atış var. Atışlar farklı pusulardan görünse de mevzi aunı.
Pusudakileri görürseniz olayı çözersiniz. Şunu hesa edemiyorlar:Her kasıtlı saldırı saldırana dönüyor.
Rektör görevini tamamladı siz hala aynı türküyü söylüyorsunuz
Bu işin yeni raundları da var.
Umarım zılgıttan ağıta geçmezsiniz
Bence 3 yıl önce
Bence hem sendika hem rektörlük yeme içme işinde, makamların paylaşımında ihtilafa düşmüşler. İki kurumu da hükumetimiz temizlemeli
Mert 3 yıl önce
Allah'tan korkun da bilmediğiniz konuda çok iddialı bir şekilde konuşmayın. Varsa bilginiz ve delilleriniz gereğini yapın. insanları, kurumları lekelemek bu kadar kolay olmamalı.
behsat46 3 yıl önce
siyaset siyasetini yapsın.. Üniversitelerden elini çeksin.. Burnunu sokmasın.. üniversitelerimiz belediye değil.
Maraşlı Akademisyen 3 yıl önce
Sayın sendika yetkilileri, sendikanız üniversitemizde üyelerinin demokratik haklarını savunmaktan ziyade kişisel çıkarları kollayan, üniversitenin kendi istekleri doğrultusunda yönetilmesi amacıyla kamuoyu yaratan ve halkı yanlış bilgilendiren bir sendika haline dönüşmüştür. Üniversite yönetimini istifaya davet etmeyi gerektiren hiçbir haksız uygulama söz konusu değildir. Önceki yönetimlerce yaratılan mağduriyetlerin hiçbirine ses çıkarmayanlar kendi kişisel hırsları için kamuoyu yaratmaya çalışmaktadırlar.
yörük selim 3 yıl önce
Sağduyuya bak Yarabbi! Feraset bu işte: Reis kimi alıp kimi vereceğini bilir. Elalem görsün:tarih 24 Şubat 2018, yer Kahramanmaraş.
İki taraf da görevden alınıp uygun Kişiler gelsin 3 yıl önce
Bence ikisi de görevden alınsın
Adsız 3 yıl önce
Rektör deveci daha önceki alışılmış düZende gitmediğinden sendika tarafından bir türlü sevilmedi. Kendisini ahlak abidesi gören eğitimbirsen tamamen işi şahsileştirmiş rektöre her türlü çamuru atmaktan geri kalmamıştır. Sadece kendi menfaatini güden bu sendika esas görevini unutmuş maddi çıkarlarının peşine düşmüştür. İstifa etmesi gereken esas Kişiler sendika Başkan ve yardımcılarıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:58
Öğle 12:39
İkindi 16:17
Akşam 19:10
Yatsı 20:28