Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Kuruldu

Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlı 40 genç Genç Kahramanmaraşlılar Platformu'nu kurdu. Genç Kahramanmaraşlılar Platformunun Kuruluş Bildirisi ve Ankara’da önemli görevlerde bulunan gençlerden oluşan Kurucular Kurulu listesi düzenlenen basın açıklamasıyla duyuruldu.

SİVİL TOPLUM 07.04.2019, 15:45 20.09.2019, 23:28
Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Kuruldu
banner257

Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 94.yıl dönümü olan 5 Nisan 2019 tarihinde, Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlı 40 genç tarafından kurulan platformun Kurucu Başkanlığı’nı Mehmet Ali Ecerkale yürütüyor.

“Memleketin Ortak Paydası” sloganıyla yola çıkan Genç Kahramanmaraşlılar Platformunun Kuruluş Bildirisi ve Ankara’da önemli görevlerde bulunan gençlerden oluşan Kurucular Kurulu listesi düzenlenen basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu.

Kahramanmaraş’ı merkeze alan bir anlayışla, Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlıları, Ankara ve tüm Türkiye’deki Kahramanmaraş algısını olumlu yönde desteklemek ve bu amaca yönelik her türlü faaliyeti gerçekleştirmek üzere bilgi, beceri ve tecrübe birikimiyle gönüllü çalışan yeni nesil bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan Platform, geniş ölçekte Kahramanmaraş’ın tanınması ve Kahramanmaraşlıların her platformda desteklenmesi amacıyla şeffaflık ve işbirliği içerisinde yapısal çözümler üretmeyi, uygulamayı ve bu çerçevede kamuoyu oluşturmayı amaçlıyor.

Kuruluş Bildirisini kamuoyu ile paylaşan Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Kurucu Başkanı Mehmet Ali ECERKALE “Kahramanmaraş, bölgesel ve ulusal anlamda daha fazla öne çıkmayı hak etmektedir. Kadim medeniyetler kenti olan şehrimiz, başta Ankara olmak üzere ülke sathında en iyi şekilde temsil edilmeli ve hemşehrilerimizin aidiyet duyguları canlı tutulmalıdır. Bu çerçevede, Ankara’da yaşayan “Genç Kahramanmaraşlılar” olarak yeni, dinamik ve kararlı bir kadroyla çalışmaya ve üretmeye hazırız.

Bu yolda beklentimiz, en küçüğünden en büyüğüne bütün Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin, yapılacak etkinliklerimizde elini taşın altına koyarak şehrimizin ve insanımızın menfaatlerine katkıda bulunmak adına Platformumuzun faaliyetlerine katkı sağlamasıdır. Hemşehrilerimizin dua ve destekleriyle ve bizlerin çalışmalarıyla güzide şehrimiz Kahramanmaraş, Ankara’da ve elbette bütün ülkede hak ettiği yere emin adımlarla ulaşacaktır. Bizler bu amaç uğruna elimizden gelenin çok daha fazlasını ortaya koyacağımıza ve yılmadan çalışacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Kurucu Başkan Yardımcısı Talat Giray KAYIRAN ise “Proje odaklı bir yapıda ‘imkan sahipleri ile ihtiyaç sahiplerini’ buluşturan yeni nesil bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedeflemekteyiz. Kuruluş sonrasında öncelikle Ankara ile Kahramanmaraş arasında köprüler kurma amacı doğrultusunda ilgili sivil toplum kuruluşları ve Ankara’da bulunan Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği kıymetli büyüklerimiz ile buluşağız. Ardından en kısa sürede Kahramanmaraş ziyaretimiz olacak.” diyerek Platformun kısa vadede yapacakları ve vefa ziyaretleri hakkında bilgi verdi.

Kuruluş programı Platformun Kurucular Kurulu üyesi de olan Türk Sanat Müziği sanatçısı Emine Bayrakçı Esen ve kıymetli saz ekibi tarafından verilen mini konserle son buldu.

Yorumlar (4)
Ayşe ersoy 2 yıl önce
Mehmet ali bey ve ekibi geç kalınmış bir adım atarak mükemmel bir iş yaptınız kurduğunuz bu platformu destekliyor hayırlı olmasını diliyorum k maraşlı bakan ve milletvekillerimizin eksik kaldıgı k.maraşın Türkiyeye ve dünyaya tanıtılması için elinizden geleni yaparak birçok kültürün gelip geçtiği ve yaşayan kültürümüzü sanat ve zenaatlerimizi iyi bir şekilde temsil edeceğinize inanıyorum iyi çalışmalar
Ali hakkakul 2 yıl önce
Saf ve temiz duygularla atılan bu adımı dava insanlarının, menfaat perestlerin değil,derdi ve davasi olanların, maddeci olanların değil, hedefe koşanların pes edenlerin değil ... doldurması temennisiyle kurulmasında emeği geçen bütün kardeşlerime şükranlarımı sunarım bir kahramanmaraşlı olarak
KÜÇÜKCERİT 2 yıl önce
İNŞALLAH, BU PLATFORM K.MARAŞ İÇİN GÜZEL SONUÇLAR DOĞURUR...!!!
MİHRİBAN ARSLAN 6 ay önce
NE KADAR GEÇ KALINSADA HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR ZARARIN NERESİNDEN DÖNSEK KARDIR HESABI ,ÇOK BEĞENDİM İNŞALLAH İYİ OLUR ,HAYIRLI SONUÇLARI OLUR İNŞALLAH KOLAY GELSİN KURANDAN DA DESTEKLEYENLERDENDE ALLAH RAZI OLSUN
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 05:56
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:30