Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Kuruldu

Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlı 40 genç Genç Kahramanmaraşlılar Platformu'nu kurdu. Genç Kahramanmaraşlılar Platformunun Kuruluş Bildirisi ve Ankara’da önemli görevlerde bulunan gençlerden oluşan Kurucular Kurulu listesi düzenlenen basın açıklamasıyla duyuruldu.

Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Kuruldu

Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 94.yıl dönümü olan 5 Nisan 2019 tarihinde, Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlı 40 genç tarafından kurulan platformun Kurucu Başkanlığı’nı Mehmet Ali Ecerkale yürütüyor.

“Memleketin Ortak Paydası” sloganıyla yola çıkan Genç Kahramanmaraşlılar Platformunun Kuruluş Bildirisi ve Ankara’da önemli görevlerde bulunan gençlerden oluşan Kurucular Kurulu listesi düzenlenen basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu.

Kahramanmaraş’ı merkeze alan bir anlayışla, Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlıları, Ankara ve tüm Türkiye’deki Kahramanmaraş algısını olumlu yönde desteklemek ve bu amaca yönelik her türlü faaliyeti gerçekleştirmek üzere bilgi, beceri ve tecrübe birikimiyle gönüllü çalışan yeni nesil bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan Platform, geniş ölçekte Kahramanmaraş’ın tanınması ve Kahramanmaraşlıların her platformda desteklenmesi amacıyla şeffaflık ve işbirliği içerisinde yapısal çözümler üretmeyi, uygulamayı ve bu çerçevede kamuoyu oluşturmayı amaçlıyor.

Kuruluş Bildirisini kamuoyu ile paylaşan Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Kurucu Başkanı Mehmet Ali ECERKALE “Kahramanmaraş, bölgesel ve ulusal anlamda daha fazla öne çıkmayı hak etmektedir. Kadim medeniyetler kenti olan şehrimiz, başta Ankara olmak üzere ülke sathında en iyi şekilde temsil edilmeli ve hemşehrilerimizin aidiyet duyguları canlı tutulmalıdır. Bu çerçevede, Ankara’da yaşayan “Genç Kahramanmaraşlılar” olarak yeni, dinamik ve kararlı bir kadroyla çalışmaya ve üretmeye hazırız.

Bu yolda beklentimiz, en küçüğünden en büyüğüne bütün Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin, yapılacak etkinliklerimizde elini taşın altına koyarak şehrimizin ve insanımızın menfaatlerine katkıda bulunmak adına Platformumuzun faaliyetlerine katkı sağlamasıdır. Hemşehrilerimizin dua ve destekleriyle ve bizlerin çalışmalarıyla güzide şehrimiz Kahramanmaraş, Ankara’da ve elbette bütün ülkede hak ettiği yere emin adımlarla ulaşacaktır. Bizler bu amaç uğruna elimizden gelenin çok daha fazlasını ortaya koyacağımıza ve yılmadan çalışacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Kurucu Başkan Yardımcısı Talat Giray KAYIRAN ise “Proje odaklı bir yapıda ‘imkan sahipleri ile ihtiyaç sahiplerini’ buluşturan yeni nesil bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedeflemekteyiz. Kuruluş sonrasında öncelikle Ankara ile Kahramanmaraş arasında köprüler kurma amacı doğrultusunda ilgili sivil toplum kuruluşları ve Ankara’da bulunan Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği kıymetli büyüklerimiz ile buluşağız. Ardından en kısa sürede Kahramanmaraş ziyaretimiz olacak.” diyerek Platformun kısa vadede yapacakları ve vefa ziyaretleri hakkında bilgi verdi.

Kuruluş programı Platformun Kurucular Kurulu üyesi de olan Türk Sanat Müziği sanatçısı Emine Bayrakçı Esen ve kıymetli saz ekibi tarafından verilen mini konserle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 23:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe ersoy
Ayşe ersoy - 8 ay Önce

Mehmet ali bey ve ekibi geç kalınmış bir adım atarak mükemmel bir iş yaptınız kurduğunuz bu platformu destekliyor hayırlı olmasını diliyorum k maraşlı bakan ve milletvekillerimizin eksik kaldıgı k.maraşın Türkiyeye ve dünyaya tanıtılması için elinizden geleni yaparak birçok kültürün gelip geçtiği ve yaşayan kültürümüzü sanat ve zenaatlerimizi iyi bir şekilde temsil edeceğinize inanıyorum iyi çalışmalar

Ali hakkakul
Ali hakkakul - 8 ay Önce

Saf ve temiz duygularla atılan bu adımı dava insanlarının, menfaat perestlerin değil,derdi ve davasi olanların, maddeci olanların değil, hedefe koşanların pes edenlerin değil ... doldurması temennisiyle kurulmasında emeği geçen bütün kardeşlerime şükranlarımı sunarım bir kahramanmaraşlı olarak

KÜÇÜKCERİT
KÜÇÜKCERİT - 8 ay Önce

İNŞALLAH, BU PLATFORM K.MARAŞ İÇİN GÜZEL SONUÇLAR DOĞURUR...!!!

SIRADAKİ HABER

banner122