banner240

20 yıldır Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden Faruk Acar İYİ Parti'ye geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun yıllar birlikte çalıştığı Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar, artık İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte çalışacak.

SİYASET 01.10.2021, 17:44
20 yıldır Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden Faruk Acar İYİ Parti'ye geçti
banner257
banner226

Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar, 2002 yılından beri Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çalışıyordu.

Araştırmacı - Siyasal İletişimci Acar son dönemde Habertürk ekranlarında partilerin politikalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuyordu.

AKŞENER İLE NE KADAR ÇALIŞACAK

Uzun yıllar AKP’nin seçim kampanyalarını yürüten isimlerin başında gelen Acar, artık İYİ Parti ile çalışacak.

Acar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile 5'er aylık seçim kampanyası yürütecek. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Acar ile 2023 seçimlerine kadar bir çalışma takvimi hazırladıklarını Yeniçağ’a açıkladı.

FARUK ACAR KİMDİR?

Andy-Ar Araştırma Merkezi olan araştırma ve anket şirketinin sahibi Faruk Acar, Araştırmacı ve Siyasal İletişimcidir. Evli olan Faruk Acar'ın bu evliliğinden iki evladı vardır. Aslen baba tarafından Bursa'lıdır ve Bursa'da dünyaya gelmiştir. Yedi kardeş olan Faruk Acar'ın babası ise Milli Görüşçü ve eski Refah Partilidir.İmam Hatip mezunu Faruk Acar hafızlık eğitimi almıştır. Üniversite eğitimi Kamu Yönetimi üzerine tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitimini devam ettirmiştir.Anketör olarak Araştırma sektörü ile tanışan Faruk Acar, ardından yönetici olarak çalışma hayatını sürdürmüştür. 1999 yılında Andy-Ar Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezini kurmuştur. Günümüzde aktif olarak Andy-Ar Araştırma Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. Merkezi İstanbul'da bulunan Araştırma Şirketi'nin toplam 35 İl'de temsilciliği bulunmaktadır. Türkiye'de, araştırmalarını 40 il üzerinde yürütebilen ilk ve tek kurum olma özelliğine sahiptir.

banner261
Yorumlar (4)
özgür 2 hafta önce
o bile akape'den ümidini kesmiş.
Mustafa MUTLU 2 hafta önce
Yemi kesilmiş belli ki.
Mustafa MUTLU 2 hafta önce
Kendi sokağını öğrenmek 20 yıl sürdüyse, farkedilme şansı yok gibi.
joker 2 hafta önce
keske refah partısıne gecseydı .daha ıyı olurdu .senın ne ısın var fetocu partısene gecıyorsun ha feto ha chpkk .
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı