5 bin liralık atkı kullanan Ak Parti’li Mücahit Birinci! Bizimkiler’deki kapıcı mıyız

İnsanların büyük çoğunluğunun asgari ücretle geçindiği Türkiye’de neredeyse iki asgari ücret tutarındaki atkısıyla sosyal medyanın gündemine giren Ak Parti'li Mücahit Birinci'den skandal bir savunma geldi.

SİYASET 21.11.2021, 21:19 21.11.2021, 21:30
5 bin liralık atkı kullanan Ak Parti’li Mücahit Birinci! Bizimkiler’deki kapıcı mıyız
banner257
banner226

Vatandaşlar ekonomik krizle boğuşurken 330 pound (4, 983 TL) değerindeki Louis Vuitton marka atkısını savunan AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci, "Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız" dedi.

Habertürk'te katıldığı tartışma programında Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınış şeklini eleştiren Prof. Dr. Ersan Şen'e, "Alışacaksınız, alışacaksınız" diye yanıt veren AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci'nin taktığı atkı sosyal medyada yeniden gündem oldu. Birinci'nin Louis Vuitton marka atkısının fiyatının 330 pound (4,983 TL) olması sosyal medyada tepkilere neden oldu.

'HAY ATKI KADAR KAFANIZA TAŞ DÜŞSÜN' DEDİ

Kendisini eleştiren vatandaşlara, "Hay atkı kadar kafanıza taş düşsün" diyen Birinci, "Başka işiniz mi yok yahu, Tiktok videoları, İnstagram paylaşımları... Fondaş bir kısım sözde gazeteci de bunlara uymuş. Neredeyse atkı sempozyumu düzenleyecekler. Yahu bırakın magazini, bir iki kitap okuyun, tarih okuyun, kendinize fayda..." ifadelerini kullandı.

'AZGIN AZINLIĞA GÖRE BİZİMKİLER DİZİSİNDEKİ KAPICILARIZ'

Bu yanıtın ardından bir paylaşım daha yapan Birinci bu kez de kendisini eleştirenleri hedef alarak "Bu azgın azınlığa göre biz, 'Bizimkiler' dizisindeki kapıcılarız" dedi.

Birinci'nin paylaşımı şöyle oldu:

"Aslında sıkıntı şu... Biz kimiz de o atkıyı takabiliyoruz dimi... Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki... Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, 'Bizimkiler' dizisindeki kapıcılarız."

İŞTE GELEN TEPKİLERDEN BAZILARI

Yorumlar (4)
veli kaya 3 hafta önce
bir daha oy verirsem ne olayım... biz fakirlerin partisi değil artık zenginlerin partisi değil mi?
bilgin 2 hafta önce
sanki oy vermiş gibi
Suat koc 2 hafta önce
Yiyin helal olsun size. Biz yiyemiyok barı siz yiyin
Ahmet AZAK 2 hafta önce
Asgari ücretin 2800 lira olan ülkemde iktidar savunucularının iki asgari ücret fiyatına atkı (kaşkol) takıp sonra biz dindar insanlarız, kapıcımıyız ki bunu takamıyacağız. Utanmadan birde alışacaksınız diye kendini savunması utanmazlığın daniskası. Şu ekonomik krizde evine ekmek götürmekten başka bir düşüncesi olmayan ve AKP'e oy veren gariban insanlara havale ediyorum. İslamda israf haram değilmi.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı