Afşin Elbistan'ı koruyamayanlar Milletvekillerinin çakarlarını korumakta kararlı

Kahramanmaraş'ın Afşin Elbistan'ın kaderine terk edildiği gün, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, milletvekillerinin araçlarına yeniden çakar takabilmesi için kanun teklifi hazırladı.

Afşin Elbistan'ı koruyamayanlar Milletvekillerinin çakarlarını korumakta kararlı

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı çalışma sonucunda 1 Kasım'dan itibaren yetkisiz çakar kullanımının önüne geçildi.

Oto tamircilerinde çakarların sökülmesi için uzun kuyruklar oluştu, çakarla trafiğe çıkanlara 2 bin lira ceza kesildi.

Yasağın başlamasının üzerinden 24 gün geçti.

Milletvekilleri bu çakar kullanım haklarının kendilerinde bulunması için harekete geçti ve kanun teklifi hazırladı.

ÇAKAR KULLANIMI

AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik'in imzasını taşıyan kanun teklifinin kabul edilmesi halinde; milletvekilleri istediği gibi çakarlı araç kullanabilecek.

KIRMIZI IŞIKTA BİLE GİDECEK

Trafikte geçiş üstünlüğüne sahip olan milletvekili araçları, kırmızı ışıkta geçmesi durumunda da cezayla karşı karşıya kalmayacak.

Kemal Çelik'in hazırladığı kanun teklifinin 44. maddesine göre; Trafik Kanun'un geçiş üstünlüğünü düzenleyen 71'inci maddesine “Görev ve hizmet gerekleri nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip olan araçlar” bendi eklenecek.

Bu madde; ambulanslar, yangına giden itfaiye veya polis araçları gibi kritik önemdeki araçlar için trafikte geçiş üstünlüğü sağlıyor.

HAYIR DİYECEK MİLLETVEKİLİ YOK

AK Partili vekilin imzasıyla Meclis'e gelen teklifin, diğer tüm milletvekillerinin desteğiyla Meclis'ten geçmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
46
46 - 2 hafta Önce

adamlar biz Allahın bir lutfuyuz,bizden koskoca türkiyede 650 kişi var diyorlar...80 milyonu aşagılamanın bir diğer yolu...

Ede46
Ede46 - 2 hafta Önce

Maraş a kül yağıyor kimim umurunda bunlarsa çakar lambayla fors ve haça atma derdinde .....cikar çıkar o kanunda çıkar tıpkı kıyak emeklilik kanunu çıktığı gibi....

SIRADAKİ HABER