Ahmet Davutoğlu, Ne kadar Konyalıysam o kadar Kahramanmaraşlıyım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş 1. Olağan İl Danışma Kurulu toplantısında, “Ne kadar Konyalıysam o kadar Kahramanmaraşlıyım” dedi.

SİYASET 07.04.2021, 20:42 07.04.2021, 21:18
Ahmet Davutoğlu, Ne kadar Konyalıysam o kadar Kahramanmaraşlıyım
banner257

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş 1. Olağan İl Danışma Kurulu toplantısında, “Ne kadar Konyalıysam o kadar Kahramanmaraşlıyım” dedi. 

Konuşmasına Kahramanmaraş’a olan sevgisini anlatarak başlayan Ahmet Davutoğlu, “Kahramanmaraş özel bir yer, özel bir mekan. Anadolu’nun İslamlaşmasına, Türkleşmesine ve bir medeniyet olarak yeniden inşa edilmesine öncülük etmiş bir şehir. Şairleriyle edebiyatımızın, kahramanlarıyla İstiklalimizin, verdiği mücadeleyle TBMM’nin açılmasının habercisi olmuş bir şehir. Ben Kahramanmaraş ne zaman anılsa yüreği titreyen bir hemşerinizim. Burada yaptığım bütün mitinglerde bütün konuşmalarda söylediğimiz bir hususu tekrar zikrederim, ‘Ne kadar Konyalıysam o kadar Kahramanmaraşlıyım’ dedi. 

Toplantı için Kahramanmaraş’ta salon verilmediği iddialarına değinen Davutoğlu, şunları kaydetti: “İl başkanımız, ‘Kahramanmaraş’ta uygun bir salon daha iyi bir salon tutmak istedik, salon vermediler’ dedi. Otobüsümüzün dolaşmasına engel olmak istediler, otobüsümüzü hatta bağlamak istediler dün itibariyle. Bendeki kendisine söyledim, hiç üzülmeyin.  Salon vermeyebilirler, kapatabilirler ama Kahramanmaraş’ın sokağını Sütçü İmam’ın, Rıdvan Hoca’nın, Senem Ayşe’nin dolaştığı sokakları bize kapatabilirler mi? Otobüsümüzün gezmesine, dolaşmasını engelleyebilirler ama bizim Kahramanmaraşlılarla buluşmamızı engelleyebilirler mi?  Edelerle, buluşmamızı, görüşmemizi engelleyebilirler mi?  Gönülleri, yürekleri, gözleri bağlananlar, otobüsümüzü de bağlayabilirler ama Maraşlının yüreğini, gönlünü bağlayabilirler mi? İşte bağlayamadılar. Boydan boya Kahramanmaraş’ı dolaştık. Bilsinler ki nerede olursak olalım, dünyanın herhangi bir köşesinde dahi yüreğimiz Kahramanmaraş ile atar.”

Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş

Çin Büyükelçisinin twitter üzerinden yaptığı açıklamasına eleştiren Davutoğlu, “Belki bazılarının fark etmedi, belki haberlere tam yansımadı ama dün Ankara’da Çin Büyükelçisi bir twitter atarak, Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, istiklal savaşımızın karargahında bir twitter atarak Doğu Türkistan konusunda haklı kaygılarını dile getiren, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti genel Başkanına açıktan tehditler savurarak, açık söyleyeyim Ankara’da Türkiye’yi yönetenlere bir ayar vermeye kalkıştı. Bu bütün diplomatik tahammüllere aykırıdır. Bu bizim izzet yüklü tarihimize, tam bir hakarettir. Bu istiklalimize hakarettir, müdahaledir. Ankara’daki büyükelçiler Türkiye Cumhuriyetinin ve milletinin misafiri olarak her zaman saygı görürler. Ama birisi eğer Türkiye’de şu veya bu gerekçeyle parmak sallamaya kalkar, ayar vermeye kalkarsa ona verilecek cevapta en iyi Kahramanmaraş’tan söylenir. Haddinizi bilin, burası Kahramanmaraş, burası Ankara” diye konuştu. 

Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş
Her türlü darbenin karşısında olduklarını söyleyen Davutoğlu, “Kim hangi maske altında olursa olsun imalı yada açık, örtülü yada aşikar darbe girişiminde veya darbe planlamasında bulunursa bilsinler ki, öyle bir darbe girişimin karşısında en önce duracak olan başı dik bir şekilde duracak olan Gelecek Partisi kadrolarıdır” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (11)
46 maraslı 5 gün önce
akp lı olarak seve seve oy verecegım sayın davutogluna
Ahmet 5 gün önce
Sayın başkan lütfen ümmeti bölmeye calismayin taşıma su ile değirmen dönmez bile bile yüzde 1 bile olsa Allah aşkına yapmayın bölücülerin değirmenine şu tasimaktan başka bir şey deyil bu yol ümmeti bölmeye lim ezan Türkçe üniversite kapıları baş örtüsü ikna odaları edenlerle Allah aşkına yapmayın
KIRK ALTI 4 gün önce
ümmeti bölme ne demek ??? akp li değilsen ümmetten olmuyormusun sizin düşünceniz yüzünden insanlar bölünmüş aman ha geri kafalılıktan şaşmayın böyle devam
KAHRAMAN 5 gün önce
Puahahahahaaaaa!!!
akp kalesi K.maraşlı 5 gün önce
akp belediye secimlerinde kesinlikle oy vermicem akp liyim tayip erdoğancıyım ama k.maraş için oyum davutoğluna
Akar 5 gün önce
Hainlerin maraşta işi olmaz
AK DAVA AK 4 gün önce
KUSURA BAKMAYIN BİZ OY VERMEYİZ SAYIN DAVUTOĞLU MECLİSTE BAŞBAKAN İKEN BEN BU DAVAYA İHANET ETMEM SAYIN CUMHURBAŞKANIMA AİLESİNE TEK Bİ KELİME SÖYLEMEM SÖYLETMEM DUYAMAZSINIZ NOLDU DA AK DAVA KÖTÜ OLDU SİZ İYİ OLDUNUZ KUSURA BAKMAYIN SAYIN AHMET BEY BİZDEN DAVASINI DEGİŞTİRENLERE OY VERİLMEZ OY VERMEYİZ EDELER DE OY VERMEZ EMİN OLABİLİRSİNİZ
büyük kahramanmaraş halkı 4 gün önce
YOLUN AÇIK OLSUN AHMET DAVUTOĞLU.... NE KADAR ÖNÜNÜ KESERLERSE KESSİNLER ARKDANAYIZ KAHRAMANMARAŞ OLARAK....
Rte 4 gün önce
Oyunuz 0,1 ,insanda biraz utanma olur,bu oy oranıyla haydar baş tan ne farkın var,
ÖMER 4 gün önce
BİR GÜN BU DAVAYA İHANET EDERSEM YÜZÜME TÜKÜRÜN DİYEN VE İHANET EDEN BİR ADAMA OY VEREN ZATEN HAİNDİR...!!!
sade 3 gün önce
Kendini bu zaman kadar hiç sağcı hissetmeyen davutoğlu biz sağcıyız ama.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:30
Güneş 05:55
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:31