Ahmet Özdemir'in olmadığı liste Kahramanmaraş'ı üzdü!

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilirken, Kahramanmaraş'tan ismi açıklanan tek MKYK üyesi Türk İslam Karakoç oldu. Kentin en çok sevilen milletvekillerinden birisi olan Ahmet Özdemir'in bu listede yer almaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

SİYASET 24.03.2021, 15:00
Ahmet Özdemir'in olmadığı liste Kahramanmaraş'ı üzdü!
banner257

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilirken, Kahramanmaraş'tan ismi açıklanan tek MKYK üyesi Türk İslam Karakoç oldu. Kentin en çok sevilen milletvekillerinden birisi olan Ahmet Özdemir'in bu listede yer almaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen büyük kongre öncesi, yurdun birçok noktasından partililer Başkent'e geldi. AK Parti tanıtım filminin izlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüye çıkarak 2023 manifestosunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından, faaliyet raporu okunacak ve oylanacak. Kongrede, tüzük değişikliği ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun (MKYK) üye sayısı da artırıldı. MKYK üyelerinin seçiminin ardından, Merkez Disiplin Kurulu'nun seçimi, Genel Merkez Parti içi Demokrasi ve Hakem Kurulu'nun seçimi, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu'nun seçimi yapıldı.

Listelerin açıklanmasının ardından, Kahramanmaraş'ta vatandaşlar büyük bir şok yaşadı. İl Başkanlığı dönemine kadar yaptığı çalışmalarla halkın sevgisini kazanan, İl Başkanıyken de vatandaşların gönlünde taht kuran Ahmet Özdemir'in Milletvekili olarak Ankara'da görev yapması, TBMM'de Kahramanmaraş'ı temsil etmesi, büyük bir özveriyle çalışması takdirle karşılanıyordu.

AK Parti'nin büyük kongresine doğru gidilirken de Kahramanmaraş kulislerinin de Ahmet Özdemir'in MKYK üyeleri arasında yer almasına kesin gözüyle bakılıyordu. Özellikle halkta büyük bir karşılığı olan ve 7'den 70'e herkesin sevdiği Özdemir'i, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadrosunda mutlaka yer vereceği düşünülüyordu.

MKYK listelerinin açıklanmasının ardından Kahramanmaraş'ta vatandaşlar büyük bir şok yaşadı. Bir dönem milletvekili adayı olan Türk İslam Karkoç'a kadroda yer verilirken, Ahmet Özdemir'in yer almaması üzüntüyle karşılandı.

AHMET ÖZDEMİR KİMDİR?

1977 yılında Kahramanmaraş ilinde doğdu.

İlkokulu Namık Kemal İlkokulunda, ortaokulu İmam Hatip Okulunda, lise öğrenimini ise Atatürk lisesinde tamamladı. 1996 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2001 yılında mezun oldu.

Askerlik hizmetini yedek subay olarak İzmir ve Ankara illerinde tamamladı. 15 yıldır Kahramanmaraş ilinde avukatlık yapmasının yanında; 2016 yılından itibaren Uzman arabulucu ve 2018 yılından itibaren de Uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır. 4 yıl Kahramanmaraş Barosu yönetim kurulu üyeliği ve Baro saymanlığı görevlerinde bulundu. Beş yıl süreyle Kahramanmaraş Barosunda Adli yardım komisyonu Başkanlığı yaptı. 2006 yılından 2013 yılına kadar Ak parti İl yönetim kurulu üyeliği ve bu süre zarfında İl Başkan Yardımcısı olarak Sosyal İşler Başkanlığı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve iki dönem Seçim İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu. İl başkan yardımcılığı görevini ifa ederken 17/08/2013 tarihinde yeni kurulan metropol ilçelerden Onikişubat ilçesine kurucu ilçe başkanı olarak Ak Parti Genel Merkezi tarafından atandı. Daha sonra 13/12/2014 tarihinde yapılan ilçe kongresi ile yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi. 24 Aralık 2015 tarihinde ise Ak Parti Genel Merkezi tarafından Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevine atandı. 24 Şubat 2018 tarihine kadar bu görevi ifa etti. Daha önce 1994 ve 2002 yılları arasında Refah, Fazilet ve Saadet partilerinin gençlik teşkilatında ve ana kademesinde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Özdemir ,evli ve 2 çocuk babasıdır.

TÜRK İSLAM KARAKOÇ KİMDİR?

1970 tarihinde KAHRAMANMARAŞ-Elbistan İlçesine bağlı, Eski adı CELA olan Ekinözü Kasabasında doğdu.

İlk ve Ortaokul Cela Kasabasında tamamladı. Şair ve yazar Abdurrahim KARAKOÇ'un büyük oğludur.

Liseye Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde Başladı, Ankara Sincan Lisesinden Mezun Oldu. 1988 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1993 yılında Mezun oldu.

1996 yılında bu tarafa yaklaşık 18 yıldır Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır.

İş Hukuku Alanında Master, Enerji ve Fikri-Sınai Haklar Hukuku Alanında Eğitim/Sertifikası, Ceza Hukuku ile İcra Hukuku Alanında özel uzmanlık çalışmaları vardır.

Sosyal Alanda Bir çok Sivil toplum Örgütünde görevler aldı ve halen bazı görevleri devam etmektedir. Sivil toplum Kurumları olarak Hukuk-Demokrasi Derneği kurucusu, Türk Hukuk enstitüsü Yön.kur üyeliği, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Kurucu/Yöneticiliği, Sosyal Politikalar Vakfı, Avrasya Demokrasi Derneği kurucusu, Tekdav Vakfı, Eko Avrasya Derneği Yon Kur, sayabilir. Ayrıca bir dönem Çanakkale Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyeliği yapmıştır.

Siyasi Olarak BBP Ankara İl başkan Yardımcılı Görevinde bulunmuştur.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Fransızca, az seviyede Rusça lisanlarını bilmektedir.

AK Parti MYK ve MKYK listesinde dikkat çeken isimler yer aldı. İşte merak edilen liste:

ASİL ÜYE ADAYLARI

Abdurrahim Fırat, Abdurrahman Kurt, Ahmet Büyükgümüş, Ahmet Gündoğdu, Ahmet Sami Ceylan, Alaattin Parlak, Ali İhsan Yavuz, Ayhan Salman, Ayşe Böhürler, Bayram Şenocak, Behriye Eker, Bekir Bozdağ, Belgin Uygur, Binali Yıldırım, Burhan Kayatürk, Burhan Sakallı, Bülent Tüfenkci, Büşra Paker, Cem Şahin, Cüneyt Yüksel, Çiğdem Karaaslan, Derya Yanık, Efkan Ala, Emine Zeybek, Emre Ete, Erkan Kandemir, Fatih Şahin, Fatma Aksal, Fatma Betül Sayan Kaya, Fatma Güldemet Sarı, Hacı Bayram Türkoğlu, Haluk İpek, Hamza Dağ, Hasan Sert, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, İsmail Cenk Dilberoğlu, Jülide Sarıeroğlu, Leyla Şahin Usta, Lütfiye Selva Çam, Mehmet Ali Zengin, Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Nil Hıdır, Mehmet Özhaseki, Menderes Türel, Metin Bulut, Metin Külünk, Metin Tarkan, Murat Baybatur, Mustafa Köse, Mustafa Şen, Mustafa Yel, Mücahit Birinci, Numan Kurtulmuş, Nurcan Dalbudak, Nurettin Canikli, Orhan Miroğlu, Ömer Çelik, Ömer İleri, Özlen Zengin, Öznur Çalık, Resul Kurt, Seda Sarıbaş, Sevan Sıvacıoğlu, Sevgi Yiğit, Sumru Altuğ, Sunay Karamık, Şamil Tayyar, Şaziye Gündüz, Şebnem Koçaelçi, Tahir Akyürek, Tuba Vural Çokal, Türk İslam Karakoç, Vedat Demiröz.

YEDEK ÜYE ADAYLARI

1- Abdülmecit tarhan

2- Abbas Aydın

3- Fatih Uyar

4- Serhat Karademir

5- Vahit Atalan

Yorumlar (37)
Cenk 3 hafta önce
Nerenizden uyduruyorsun? Vatandaşlar tepki göstermiş iş, çok sevilen milletvekiliymiş falan. Hak edildiğimiz şekilde temsil ediliyoruz. Müstehak!
Tuğba 3 hafta önce
Akp'liydim ama sırf Ali Öztunç'un Maraş için sevdasına ,gayretine ,çabasına destek için,Maraş için 2023 de chp'ye oy vereceğim.
ede46 3 hafta önce
2023'te %80 oy verir k.maraş halkı herşey mustehak
muhammed 3 hafta önce
olsa ne değişecekti ki....
Trump 3 hafta önce
Yalovanın kaymakamının ne hükmü olur
Vatandaş 3 hafta önce
Kahramanmaraş'ı üzdü derken beni üzmedi ?
Hacı 3 hafta önce
:D sesli güldüm
Ede 3 hafta önce
Kim seviymiş edem
başkan 3 hafta önce
acaba bunların vekilligi bitince insanın yüzüne nasıl bakacaklar
Okay 3 hafta önce
Adliyede Arzuhalcilik yapmakta iken K.Maraş barosuna kayıtlı bir kaç avukatın ve K.Maraş barosunun beni adliyeden çıkarmak için savcılığa yapmış oldukları şikayet sonuç vermeyince yani güçleri yetmeyince kanun beni haklı görünce siyaseti araya koyup Av.Ahmet Özdemir aracılığıyla Başsavcıyı arayarak beni adliyeden çıkaran ekmeğimle oynayan zihniyet listeyede giremez iflahda olmazlar.Bırakın bu işleri.
Ali şimşek 3 hafta önce
Vah vah cok üzülduk.
Ela 3 hafta önce
Bu tepkiden vatandaşın haberi var mı?
ibrahim 3 hafta önce
Çok üzüldük yahu
Son Kral 3 hafta önce
Üzülse üzülse daire başkanı yaptığı kız kardeşi ile okul müdürü yaptığı erkek kardeşi üzülür. Başka kime ne faydası olmuş ki üzülsünler. Biran önce memleketin yakasından düşsünler yeter başka birşey istemiyoruz. okey.
kazancı 3 hafta önce
kim neden üzülmüş kim söylüyor hangi vatandaşın tepkisi vs.yapmayın.adı asla gündemde olmayan bi vekil.nasıl kimin kimle zıtlaşması sonucu listeye konduğunu kendisinin bile şaşırdığına inanıyorum.gönül ister herkes memlektinden biri olsun ama Türkiye 80 vilayet her ilden biri olacak diye şartmı var.
Ali 3 hafta önce
Yoo hiç tepki göstermedik hak etmiyorlar koltuğu secimden seçime halk görüyor bunlar
Son Kral 3 hafta önce
Kahramanmaraş halkı ne demek haşa sümme haşa 3 gündür gökyüzü ağlıyor. Ahmet Özdemir listeye giremedi diye. Böylelerini milletvekili yapanların öbür dünyada yatacak yerleri yok. Yazık ki ne yazık.
Atakan 3 hafta önce
Ahmet özdemir listeye girmeyince maraşta 40 gün gece gündüz yas ilan edilsin.ahir dağı ağlıyor aksu kan akıtıyor.okullar tatil edilsin vah vah çok üzülduk
ökkeş 3 hafta önce
üzüldükmü mü
Salih Kalalı 3 hafta önce
Ben AK partiye oy vermeye yemin etmiştim. Ama bunları devre dışı bıraktığı için Reis e tekrar oy verecegim. Kim seviyorsa doğrusu merak ettim.
KRİTİK 3 hafta önce
Karakoçun swisi sizin Ahmetten daha iyiymiş.Ayrıca Karakoç başkentgibi bir metropolde yetişip kent kültürünü almış,eski ve köklü bir hukuk fakültesinde okumuş.Entellektüel bir edebi çevrenin havasını solumuş.A.Özdemir ona göre yaya kalmış. Gerçi Özdemir her söze başlarken Reisine sonsuz bağlılığını bildiriyordu ama demekki yetmemiş.Bence Termik santrallerdeki U dönüşleri gözden düşürdü.Liderler o tür davranış sergiliyenlerden pek hoşlanmaz.
46ali46 3 hafta önce
kahramanmaraşı düşünenmi var olsa da değişen bişey olamayaçaktı
Edeler 3 hafta önce
Çok mu şaşırdık
..
KAHRAMAN 2 hafta önce
MYK GİRSEYDİ KIZ KARDEŞİNİ SÜTCÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNE DEKAN YAPARDI
K MARAŞLI 3 hafta önce
ÇOK SEVİNDİK NE İŞ YAPMIŞ HİÇ BİR GÜN TELEFONUMUZU AÇMADI ALLAH BUNA DEVLETE GÖREV NASİP ETMESİN İNŞALLAH
mehmet 3 hafta önce
hiçde üzülmedim bilakis ççççççççççok sevindim
KAHRAMAN 2 hafta önce
ÇOK İYİ OLMUŞ İYİKİ ALMAMIŞLAR ÇOKDA SEVİNDİM ALMADIKLARINA
sanayici 3 hafta önce
çapı kaçtı hava dan milletvekşli biz üzülmedik memeleke bir hizmet zaten yok zaten yok her yere stad bize eskite devam belediye desen yat ancak kiralık araç sultanlı başka bir şey yok
maraşlı murat 3 hafta önce
aman ne yapsak edem oturup yasmı tutsak şimdi nice olur memeleketin hali tamda paris olacaktı memleket vayyy benim garip başım vayyyyyyyy
Xx 3 hafta önce
Olunca ne olacak acaba merak ettim
hakan 3 hafta önce
oh oh cokgüzel olmuş maraş mutlu sevincli cok güzel olmuş
Hamdibaba 2 hafta önce
Çok büyğk bir kayıp seçim öncesi gelir iki üç vaat verir %70i alır
46 maraslı 2 hafta önce
hıc de uzulmuyorum oyum ali oztunca ne zaman twıt atsam buyur hemserım dıyor.oy verdıklerım ıse telefonu bırak mesaja bıle cevap vermıyorlar
Garip 2 hafta önce
Asıl girseydi üzülürdük..!
MARASLI 1 hafta önce
MİLLET VEKİLLERİ VE BAŞKANLARI HALK SEÇMİYOR RECEP TAYYİP ERDOGAN IN OYU İLE GELİYORLAR...
vatandaş 1 hafta önce
niye alsınlar ki ne becerisi var bu zatın
değişik 3 gün önce
herkes kendi adına konuşsun kardeşim.neden üzülecekmişim keşke milletvekili bile çıkaramasalar da ders alsalar ama nerdeeee bizim memlekette de o seçmen aklı....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:30
Güneş 05:55
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:31