Ak Parti Büyükşehir Adayı Güngör Projelerini Tanıttı

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Hayrettin Güngör ve ilçe belediye başkan adayları, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programla projelerini açıkladı. Programa, AK Parti Genel başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti ve MHP Kahramanmaraş milletvekilleri ile iki parti mensupları katıldı.

Ak Parti Büyükşehir Adayı Güngör Projelerini Tanıttı

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Hayrettin Güngör ve ilçe belediye başkan adayları, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programla projelerini açıkladı. Programa, AK Parti Genel başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti ve MHP Kahramanmaraş milletvekilleri ile iki parti mensupları katıldı.

 Hayrettin Güngör projelerini açıkladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör de yeni dönem için projelerini anlattı.

Çevre ve şehircilik, kentsel yenileme, ulaşım, trafik ve otopark, su ve kanalizasyon, kültür, sanat, turizm ve tanıtım, tarihi ve kültürel varlıklar, yerel kalkınma, gençlik ve spor, sosyal hizmetler ile sosyal ve mesleki beceri kazandırma başlıkları altında oluşturulan projelerini açıklayan Güngör, bu projeleri Cumhurbaşkanlığınca açıklanan 11 maddelik manifesto çerçevesinde hazırladıklarını belirtti.

Cumhur İttifakı'nın ilçe belediye başkan adayları da sahneye çıkarak, Göngör eşliğinde ilçelerine yapılacakları anlattı. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "15 Temmuz'u hafife alan, 'kontrollü darbe' diyen, o gece tankların arasından sıvışıp kaçanları unutmayacağız. O yüzden onların oluşturduğu ittifak, millet ismini hak etmiyor." dedi.

Ünal, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör'ün proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ta, belediyelerde "12-0" yapmak için gayret ettiklerini söyledi.

Halkın hizmetkarı olduklarını, birilerinin ısrarla beka meselesini anlamamasına anlam veremediklerini belirten Ünal, "Biz beka dediğimizde bu toprakların ruhunu korumayı ve binlerce yıldan beri karakteri bağımsızlık olan bu kimliği korumayı kastediyoruz." diye konuştu.

Ünal, 15 Temmuz'da yaşananları unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını dile getirerek, "15 Temmuz'u hafife alan, 'kontrollü darbe' diyen, o gece tankların arasından sıvışıp kaçanları unutmayacağız. O yüzden onların oluşturduğu ittifak, millet ismini hak etmiyor. O yüzden bu topraklarda bağımsızlığınıza, istiklalinize, istikbalinize ve bağımsızlığınıza sahip çıkmazsanız, diz çökmemek için, boyun eğmemek için mücadele etmezseniz, bunun bir adı vardır. Bunun adı zillettir." ifadelerini kullandı.

HABER FOTOĞRAFLARI

İŞTE HAYRETTİN GÜNGÖR'ÜN PROJELERİ

KONGRE MERKEZİ

12 Şubat stadyumunu şehrimizin dışına çıkarmayı hedefliyoruz. Gençlik ve Spor Hizmetleri bakanlığımzıla ortak yürüteceğiz ve orada kongre merkezi yapmayı düşünüyoruz.

TRAFİK VE OTOPARK

Bu alanda birinci hizmet alanımız otopark ve trafik sorununu yeniden ele alacağız. Akıllı sistemlerle destekleyeceğiz. Trafik planlaması yaparken ticaretin akış yönünü de dikkate alacağız.

DULKADİROĞLU'NA İKİ ALT GEÇİT

Veziroğlu kavşağı ve Tevfik Kadıoğlu bulvar üzerine iki köprülü kavşak düşünüyoruz. Kayseri çevre yolundaki yapılmayan kavşakları da yeni kavşakları karayolumuzla yapacağız.

ŞEHİR İÇİ TOPLU ULAŞIM

Şehir için toplu taşımada değişik sistemler var, hepsinin özelliği ve ölçeği var. Ulaşım master planı yaptıktan sonra bu toplu taşıma araçlarından hangisi uygunsa ona göre yapacağız. Şuan otobüs sistemi çok güzel olmuş, bundan sonraki sistemle ilgili coğrafi yapısı, nüfus durumu ve yolcu sayısını dikkate alarak hangi proje öncelikli olursa onu yapacağız.

MERKEZ ULAŞIM İSTASYONU

Havaalanı tren garı ve otobüs termalinden oluşan şehir için toplu ulaşımla entegre olacak merkezi ulaşım istasyonu kuracağız.

ALT YAPI YENİLEMELERİ

Vatandaşlarımızın konforunu bozmadan içme suyu ve yağmurlama suyunun yenilenmesi elzemdir.

AKSU ERKENEZ ÇAYI İSLAH PROJESİ

Cumhuraşkanımız ve sanayi bakanımız müjdeyi verdi ve bunun takipçisi olacağız.

EXPO 2023

Tanıtım açısından çok önemli expo fuarı olacak. 40’tan fazla ülkeden 2 milyona yakın ziyaretçi ilimizi ziyaret edecek. 12 Şubat belediyemizle en iyisini yapacağız.

TURİZM GÜZERGAHI

Tarihi ve turistik değerlerimiziz ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını sağlayacağız. Turizm güzergah planlarını hazırlayarak, yapacağımız yeni ulaşım yolları ve sosyal donatıların kalitesini yüselteceğiz. Bu da öncelikli alanlarımızdan biri olacak

MARAŞ KÜLTÜR KÖYÜ

Geleneksel ve kültürel değerlerimizi yaşatmak amacıyla geçmişten günümüze köprü oluşturacak bir köy kuracağız. 11 ilçemizi temsil eden, değirmenlerin olduğu, tarhana, bulgur kaynatacak alanların olacağı bir yer olacak.

YEDİKUYULAR KAYAK MERKEZİ

Burada başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Daha fazla ziyaretçi gelmesi için standartları yükseltmek için sosyal donatı alanlarını çoğaltacağız.

DOĞA VE YAYLA TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİ

Doğa dostu projeler geliştirerek şehrimizin tanıtımını daha da geliştirmek istiyoruz

ILICA TERMAL MERKEZİ

Bölgenin yatak kapasitesini ve niteliğini artıracağız. Kongre merkezi, spor tesisleri yaparak daha fazla ziyaretçi edinmesine yardımcı olmaya çalışacağız.

FUAR, KONGRE FESTİVAL VE ŞENLİK

Şehrimizin değerlerini tanıtmak ve yaşatmak için uluslararası katılımlı geleneksel fuar, kongre festival ve şenlikler düzenleyeceğiz.

SANAT SOKAĞI

Şiir ve edebiyatın başkentine yakışır, çeşitli sanatsal faaliyetlerin bulanacağız geleneksel mimarimiz yansıtan bir sokak oluşturacağız. Yerini ise kapalı çarşının arka tarafta bir yerde yapmak istiyoruz.

UNESCO DÜNYA EDEBİYAT ŞEHRİ

Bir girişim yapılmış, bizde devamı olarak Kahramanmaraş’ı unesco dünya edebiyat şehri olması  için uğraşacağız.

- "FETÖ'cü hesapların yürüttüğü operasyonlar var"

"Birilerinin kuru kalabalığına, boş laflarına asla itibar etmeyeceğiz. Biz lafa değil icraata bakarız" diyen Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugüne kadar hiçbir şey yapmamış, bir çivi çakmamış, taş üstüne taş koymamış, bu milletin derdiyle ilgilenmemiş, bir sorunu çözmek için harekete geçmemiş birileri çıkıp, doldur boşalt atış serbest konuşuyorlar. Bunlara itibar etmeyeceğiz, etmiyoruz. Son 20 gündür tüm illerde, sosyal medyada FETÖ'cü hesapların, farklı kılıklar adı altında yürüttüğü operasyonlar var. Fitne çıkarmaya dönük, yalan, hakaretler var. Bunlara asla itibar etmeyin."

Ünal, birlik ve beraberliği muhafaza ederek fitnecilerin fitnesine kapı aralamamak için hem Milliyetçi Hareket Partisi hem de AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak sahada cesaretle, kararlılıkla çalışacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 23:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Demir
Osman Demir - 3 ay Önce

Yeni hiçbir şey yok. Söylenenleri Erkoç zaten yaptı. Şehir içi Raylı sistem yok. Güngör’ün Maraş’la bir ilgisi yok.30 yıldan beri şehir dışında yaşıyor. İyi bir vekil olabilir ama başarılı bir başkan olamaz.

Necmeddin
Necmeddin @Osman Demir - 3 ay Önce

BU PROJELER YERİNE ALİ ÖZTUNÇ'UN 25.000 KİŞİLİK DEV STADYUM PROJESİ, DEV KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ, DEV HASTANE SÖZÜ VAR. BEN VE 64 OYUM ALİ ÖZTUNÇ'A

abdullah
abdullah @Osman Demir - 3 ay Önce

Projeleri Fatih Erkoç planlamış ve başlatmış olabilir. Güzel projeler. Bunların devam etmesi gerekirdi. Devlet te devamlılık esastır. Bitince Fatih başkana da Hayrettin başkana Allah razı olsun deriz. Bu projeler bitince Maraş çok daha güzel olacak.

bertizli
bertizli - 3 ay Önce

hayrettin güngör akp palavralarını açıklamış.

Tamamını okudum hiçbiri proje değil oyun eğlence adres vermemiş cizim göstermemiş bütçe belirlememiş şuraya şunu yapacağım dediği 3 şey var ikisi kavşak biri sanat sokağı koskoca büyükşehir belediye başkanının ufku ortada.
Mahirbey memleketle alakası olmadığından belli ki bi şeyler yazıp eline verememiş adamın vaadine bak trafik sorununu düzelteceğiz, bana desene şuraya şu binayı yapacağım desene şu yolu apatıp şu yolu açacağım desene sanki adam yoldan geçerken kolundan tutup gel aday ol ama bişeyler söyle demişler adamda söylemiş.
Memleketin tamamı onikişubat tan ibaret değil mahir bey pardon hayrettin bey.
Benden size oy moy yok bağımsızlardan birine vereceğim

Sayın güngör
Sayın güngör - 3 ay Önce

Bu kadar şey yazacağına torpille belediyelere adam doldurmayacagım. Liyakatle alacağım deseydin kapmıştın beni. Halkta kapanmaz yaralar açtınız. AKP belediyeciliğine asla oy vermeyeceğim.

furkan
furkan - 3 ay Önce

bizimde bir projemiz var seçimde...

SARI
SARI - 3 ay Önce

proje niz cokta icraat lara gelince malesef biraz zayıf kalınıyor önceki başkan suriyeli lere mesire alanları yaptı hal kavşagına gelince ödenek bitti YOLADEVAM DA YOLLAR SÜRÜLÜK TARLA GİBİ sayın adylar onun için yolu degiştiri yorum

Ali ak
Ali ak - 3 ay Önce

Yeterli otoparki olmayan kongre merkezi yada konferans salonu vs yapmayin kardesim.. mehmet akif ersoy da bi tiyatro konferans olsa onunde sekerdere
trafigi felc oluyor.. gosteris olsun diye iyi plansiz bir hizmet yapmayin yapacaksaniz dort dortluk yapin memleketin milletin parasini car cur etmeyin..

maraşşlı
maraşşlı - 3 ay Önce

anlaşıldı bir proje yok erkoçun projeleri geliştirilecek...

Cuma
Cuma - 3 ay Önce

iyi tamamda burada belediye ile alakalı ne var ben onu göremedim.

Fuzûlî
Fuzûlî - 3 ay Önce

Ben aklı başında bir proje göremiyorum. Geçen devre eksik kalan projeleri tamamlarız değil de tamamlamaya çalışacağız anladım. Arkadaş 1. Öncelik adam akıllı alt üst geçit, tramvay metro vb ulaşımı rahat ve hızlı hâle getirecek gerçek büyükşehir özelliğine uygun projeleri hayata geçirin. Millet bahçesi bilmem ne bedeva çay geçin bunları. Antep kayseri adana gibi yakın şehirlere bir bakın sonra gelin.

Ss
Ss - 3 ay Önce

Üstün körü ben proje göremedim burda proje yok vaat var ortada elle tutulur gözle görünür bir şey yok

Necmeddin
Necmeddin - 3 ay Önce

ALİ BAŞKANIMIN PROJELERİ DAHA GÜZEL. SİZE OY YOK. İNŞALLAH ALİ BAŞKANIMIZ KAZANACAK. YOL YAPMAYI, ALTYAPI YAPMAYI PROJE SAYAN BİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İLE SINANIYORUZ. ÇOK KOMİK. ONLAR ZATEN BELEDİYENİN ASLİ GÖREVİ. BİRDE STADYUMU TAŞIYACAĞINIZA HADİ ALİ BAŞKANIMIZ GİBİ 25.000 KİŞİLİK KAHRAMANLAR STADYUMU SÖZÜ VERİN DE GÖRELİM. SİZE OY MOY YOK

Ali
Ali - 3 ay Önce

Kaldırım işgali yapan esnaflara ne yapacak

doğru söyleyen adam
doğru söyleyen adam - 3 ay Önce

vekiller hazırlamış Hayrettin bey okumuş. şu Suriyelilere çözüm bulmayan hiç bir partiye benden oy yok.

Maraşlı
Maraşlı - 3 ay Önce

Hepsi megaproje vay bee (!)

Cenk
Cenk - 3 ay Önce

Kocaman bir fısss !

mmmmmmmmmmmmmmm
mmmmmmmmmmmmmmm - 3 ay Önce

ATIŞ SERBEST KAHRAMANMARAŞ İÇİN HALK NASIL OLSA YİYOR................İNANMAYIN BUNLARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

asi
asi - 3 ay Önce

vay vay proje dekikleri bakin ulan kim gelirse gelsin erkocun ceyregi olamasiniz erkoc gene yspti artik oyle kalir mahir sagolsun

KAHRAMAN
KAHRAMAN - 3 ay Önce

at yalanı yalandan kim ölmüş

sarı
sarı @KAHRAMAN - 3 ay Önce

O söyledigi proje leri yaparda dogu illerinden birin den aday olması gerek maraş ta olmaz

ahsen
ahsen - 3 ay Önce

ılıca içme arası yol, elbistanın tünelle engizek ve ahırdağı altından maraşa 60 km ile bağlayan yol yok, hal kavşağına, uzunoluk, kültür merkezi ve belediye önüne battı çıktı yok. ceyhan gözü fırnız, meryem çil, hançer kanyonu, ashabı kef, içme ilıcanın hijyen ve hizmet açısından dünya standartlarına getirilmesi yok. hükümet ve belediyenin şehir dışına çıkarılması yok.merkezdeki şehrin görünümünü bozan gece konduların hızlı dönüşüme açılması yok. göksun mürsele ikinci bir kayak merkezi yok. özellikle göksunun içinden geçen temiz su deresinin ıslahı ve halka kazandırılması yok. sosyal kültürel eğitici faaliyetler yok.

K.maraş  Şule
K.maraş Şule - 3 ay Önce

Öncelik projeniz memleketimizde olan torpil ve rüşvete son vermek olsun. Hakkıyla işe giren yok. Girenler de milletvekillerin torpillerinden dolayı iş çıkışı aliyor. Cumhurbaşkanımızın K.maras' ta ki Akp yapılanmasında ki bu çirkinlikleri duyması görmesi lazım. Bizim cumhurbaşkanımız bizler mazlumlarin yanındayız diyor ama bilmiyor ki kendi çatısı altında ki sözde siyasetçilerin zalimden farksız olduğunu. Rabbim ıslah etsin hepsini

veli
veli - 3 ay Önce

bu da fiyasko çıkacak bence. yine olan k.Maraşa olacak

46.46
46.46 - 3 ay Önce

BAKIYORUMDA ADAYLIK AÇIKLANDIĞINDAKİ MORALİ BULUNMUYOR OSMAN OKUMUŞUN NE OLDU METROPOLÜN EN YÜKSEK OYUNU ALACAKTINIZ SEÇİMİ ALAMAYACAKSINIZ SIKINTI DÜŞTÜ DEĞİLMİ BAKALIM METROPOLÜN EN YÜKSEK OYUNU BAĞIMSIZ ADAY MUSTAFA TAŞHAN ALACAK DEĞİLMİ İŞTE HALKA YÜKSEKTEN BAKMAK NEYMİŞ TÜRKOĞLUNDA OTURMAMAK NEYMİŞ BELEDİYENİN GARİP GURABANIN HAKKINI GASP ETMEK NEYMİŞ 31 MART AKŞAMI SONUÇLAR GELMEYE BAŞLAYINCA NEREYE KAÇACAKSINIZ BİLMİYORUM AMA NEYSE HALK KAZANACAK ENGÜZELİDE BU SAYGILAR

Necmeddin
Necmeddin @46.46 - 3 ay Önce

kardeş büyükşehirde ALİ ÖZTUNÇ unutma...

Ede46
Ede46 - 3 ay Önce

Seçim oldumu ya sonuçlar açıklanmış gibi konuşmuş adam okadar emin ve garanti yani seçileceği

maraşım
maraşım - 3 ay Önce

Net bir vaadi yok metro veya tranvay ulaşımda rahatlatıcı tuneller hiç bir vaat yok proje dediği şeylerin hiç bir ehemmiyeti yok Onikişubat Belediyesi Expo yapıyor ama odun anbarı Gayberli bölgesi çamurdan geçilmiyor bu belediye iş merkezi yerlerle hiç ilgilenmiyor

maraşlı ökkeş
maraşlı ökkeş - 3 ay Önce

hele bir siz şu hal kavşağını bitirin başka bişey istemiyoruz

Osman çavdar Kahramanmaraş
Osman çavdar Kahramanmaraş - 3 ay Önce

Başkanım öncelikle hayırlı olsun Allah muvaffak etsin başlangıç için güzel mega projeler ama ÖZELLİKLE ÜNGÜTTEN TAA KÜRTÜLE KADAR OLAN BÖLGE DOGAL GÜZELLİ OLARAK NE ARARSAN VAR SU,ORMAN,TEMİZ HAVA , DOGAL GÜZELLİK ama maalesef daha önce kavlaklıya organize sanayi yapılmış tam bir doga katliamı böyle güzel yerler 100 yılda meydana gelir orda tekrar küçük organize sanayi yapmayı taahhüt ediyor Mahçiçek başkanım bu orojeden hemen vazgeçin Allah aşkına orda sanayiinin ne işi var oralar konut için bulunmaz yerler yazık etmeyin Maraş'ın dogal güzelligi ne maraş özellikle Kuzey ilçeleri nden çok göç alır ilerde önünde baraj var imara açacak şehri büyütecek yer bulamazsınız 50 yıl sonrasına göre şehri dizaynı edin lütfen

delidumrul
delidumrul - 3 ay Önce

akp kuş olsa boş işler bana göre yok yok.

astsubay alımı
astsubay alımı - 3 ay Önce

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'na sözleşmeli astsubay alımı gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz gün duyurusu yapılan jandarma astsubay alımının bugün başvuru kılavuzu da yayımlandı. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı'na 2343 erkek, 300 kadın astsubay alımı yapılacak, başvuru yapacak adaylarda KPSS'ye girmiş olma şartı aranacak. Alımlar; Personel, İkmal, Maliye, Bando , Uçak Helikopter Teknisyeni, İstihkam, Bakım, Muhabere, Sağlık branşları için gerçekleşecek.

vesselam
vesselam - 3 ay Önce

raylı sistem gelecek için vazgeçilmezlerden olmalıdır. otobüs teröründen vatandaşı kurtarmanız lazım. ana güzergahlarda raylı sistemler kullanılmalı, ara noktalara otobüsler tercih edilmeli. hastanelerimiz şehrin birer ucunda; buna yönelik ksü den başlayıp, şehrin içinden geçerek nfk ya kadar ulaşan bir güzergah çok iyi olur.
selefiniz erkoç un da projesi olan batı köylerine köprü projesini inşaAllah yapabilirsiniz...

TARAFSIZ
TARAFSIZ - 3 ay Önce

Memleketin en çirkin görünen yeri olan Tekke'yi çözsün yeter.

Atakan Aslan.Göksun
Atakan Aslan.Göksun - 3 ay Önce

Başkanım hayırlı olsun eger bu mesajları okur ve dikkate alırsanız .1 Kürtül tünelleri nin biran önce bitmesi için gayret gösterin 2- fırnız yazın Antep ten bile turist çeken güzellik ama maalesef ehil olmayan ellerde balık çiftlikleri o güzelim berrak suyun tadını kokusunu öldürmüş, bir diger yandan profesyonel ellerde olmadıgından temizlik, tuvalet, mescit vb temel ihtiyaçlar ilkel yöntemlerle saglanıyor bilginize 3- Afşin Elbistan Ekinözü nurhak gibi Kuzey ilçeleri maraşa en kısa zamanda ulaşması ve Kuzey ilçelerinin şehirle daha sıkı ilişki kurması gerek ekonomik gerekse kültür el anlamda Göksun çardak yol ayrımından tünele acilen yol verilmesi gerek.4- büyükşehir belediyespor u Kahramanmaraş spora devredip tek bir takımla şehrin enerjisini bir yere o yönlendirip daha başarılı olması için dolaylı olarak katkıda bulunabilirsiniz,birde mümkünse Kahramanmaraş spora yakışır bir BÜYÜK STADYUM YAPTIRILMALI, 5- ben Afşin de yaşıyorum Afşin Elbistan a 4 adet daha termik santral kurulması planlanıyor buda KUZEY İLÇELERİND KAHRAMANMARAŞ A ÇOK GÖÇ OLUR ŞEHRİ PLANLAR İKEN 50 YILLIK planlar yapın Maraşı en az 10 YIL SONRA nüfusun 1 MİLYON U aştıgını hesap edin saygılarımla

Süleyman çakmak Afşin
Süleyman çakmak Afşin - 3 ay Önce

Başkanım Allah muvaffak etsin hayırlı olsun . sizden ricamız Kuzey ilçelerinin çehre daha yskın olması için GÖKSUN ÇARDAK YOL AYRIMINDAN DERHAL TÜNELE YOL VERDİRİN

Teyfik güven.Elbistan
Teyfik güven.Elbistan - 3 ay Önce

Başkanım hayırlı olsun biz Kuzey ilçeleri maraşa ulaşmak için göksunu neden dolanıyoruz eger bunları okuyorsanız LÜTFEN GÖKSUN ÇARDAK YOL AYRIMINDAN DERHAL TÜNELE YOL VERDİRİN.

Murat özcan  Kahramanmaraş
Murat özcan Kahramanmaraş - 3 ay Önce

Başkanım Allah muvaffak etsin.Maraş kalesine ulu camii karşısından direk çıkılması için merdiven yapılması lazım aksi durumda taaaaa postanenin arkasına çıkılması çok zor ve zahmetli bilgileri nize


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154