AK Parti İl Başkanı Görgel, kongre sürecini değerlendirdi!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş’ta katıldığı bir televizyon programında kongre sürecini değerlendirdi. 

SİYASET 10.11.2020, 00:06
AK Parti İl Başkanı Görgel, kongre sürecini değerlendirdi!
banner257

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş’ta katıldığı bir televizyon programında kongre sürecini değerlendirdi. 
7 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ömer Oruç Bilal Debgici’den görevi devir alan Fırat Görgel, Haber Ötesi Programı’nda Murat Eğridağ’ın sorularını yanıtladı.
7 Kasım’da çok güçlü bir mirası devir aldıklarını kaydeden Görgel, “7 Kasım günü bizim için çok önemli bir gün, uzun zamandır AK Parti teşkilatlarında hizmet eden bir partiliyim. İlk gençlik kolları yönetim kurulu üyeliğinden başladım, bugün il başkanı olmayı Allah nasip etti. 7 Kasımda Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılmış olduğu kongrede görevi, delegelerimizin oylarıyla da devralmış olduk. Biz önemli bir mirası devraldık. Gerçekten çok güçlü mirası devraldık. Bize düşen görev şuanda mirasa çok güçlü bir biçimde sahip çıkıp, daha ileriye nasıl taşırız onun gayreti içerisinde olmak. Ben siyasete başlarken idealleri olan, bu memleketle alakalı düşünceleri olan, fikirleri olan ve kentin her gün daha iyiye gitmesi için ne yapabilirim kaygısıyla siyasete başladım” dedi. 
“Ne kadar büyük bir sorumluluk yüklediğinin farkındayız”
Amacının son nefesine kadar Kahramanmaraş’a hizmet etmek olduğunu kaydeden Görgel, “Memleketimi seviyorum. Böyle hiçbir zaman Kahramanmaraş'tan gideyim, başka bir yerde yaşayım düşüncesi olmadı bende. Kahramanmaraş'ta hayatımı sürdürmek ve inşallah son nefesimde bu şehirde vermek isterim. O yüzden burada hele AK Parti'de il başkanlığı gibi görevi almak, benim için çok onur, gurur verici bir hadise. Tabii dediğim gibi 15 yıla yakın bir siyasi hayatım oldu üniversiteyi bitirdikten sonra. AK Parti teşkilatlarında görev yapmanın çok önemli olduğunu, Kahramanmaraş'ta bu denli kuvvetli tabanı olan bir partide il başkanı olmanın ne kadar büyük bir sorumluluk yüklediğinin farkındayız. Bugün yönetim kurulu toplantımızı yaptık arkadaşlarımızla da onları paylaştık. Bundan sonra artık çok farklı bir sürece girdik. Memleketin her derdi bizim derdimiz, vatandaşımızın her derdi bizim derdimiz, inşallah gücümüz yettiğince. Elimizden gelenin daha fazlasını yapabilme gayretiyle, bize verilen süreç içerisinde bize takdir edilen süreç içerisinde, bu görevi layıkıyla yapıp ondan sonra giderken bu işi iyi yaptı gitti, hakkaniyet yaptı, adaletli yaptı, liyakata önem verdi ve o şekilde görevini tamamladı denilenlerden olup gitmemiz lazım. Bu bilinçle hareket edeceğiz” dedi. 

Yorumlar (8)
ökkeş 2 hafta önce
ÇÖKÜŞ DÖNEMİ
46 2 hafta önce
zorunuza giden durum olmalı olsunda
Malik 2 hafta önce
Etrafındaki eski fetöcü artıkları nolacakmış onuda sorsaydınız
maraşlı 2 hafta önce
söyle başkanına suriyelileri göndersin yoksa işi gerçekten zor....
Nerelerdeydiniz 2 hafta önce
Mahir Ünal varken Akparti ye oy yok.
legen 2 hafta önce
Kahramanmaraşta şahsiyet gözetmeyen siyasetçilerden olan görgele başarılar sonrasında vekil olmasını bekliyoruz
başkan 2 hafta önce
taht degişmeyle baht degişmez maku tarih başkan iyi olabilir ama memleketin hali
ede 2 hafta önce
TEK ADAYA NE SEÇİMİ YAPILIYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM.
banner112
10°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:18
Öğle 12:25
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:42