Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'dan GSS Müjdesi!

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal, Genel Sağlık Sigortası borcu olanların sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edeceğini söyledi.

SİYASET 09.01.2020, 14:02
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'dan GSS Müjdesi!
banner257

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal, Genel Sağlık Sigortası borcu olanların sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edeceğini söyledi. Mahir Ünal, Sosyal medyadan yhabptığı açıklamada şunları söyledi: Cumhurbaşkanımızın kararı uyarınca, Genel Sağlık Sigortası kapsamında olup sisteme halen borçlu bulunan vatandaşlarımız sağlık hizmeti almayı sürdürecek. Vatandaşlarını hiçbir koşulda mağdur etmeyen sosyal devlet anlayışımızın nişanesi olan bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan 4376 sayılı yasa kapsamında kamu hizmetlerinden indirimli ya da ücretsiz yararlanmada muafiyet hükümlerini düzenleyen 2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapıldı. Buna göre, GSS prim borcu bulunanlar, 2020 yılı sonuna kadar devlet ve üniversite hastanelerinden sağlık hizmeti alabilecek. Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararıyla, GSS kapsamında olup prim borçları nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak Türk vatandaşlarının, devlet ve üniversite hastanelerinde alacakları sağlık hizmeti, tasarruf yasasının ilgili hükmünden muaf tutuldu. 

 

Yorumlar (2)
Furkan Çınar 1 yıl önce
Dogan güllü bey’e çok teşekkür ederim sayesinde kaliteli hizmet aldım.
Bekir Çam 1 yıl önce
Başta Sayın Müdürüm Duran Genc beye ve ekibine tesekur ederiz bu is emek isi müsterilerini herhangi biyerde gordugündede aynı ilgi alakayı gösteren citroen ailesine Duran bey nezdinde tesekur ederiz
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:22
Güneş 05:48
Öğle 12:37
İkindi 16:18
Akşam 19:16
Yatsı 20:37