AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan bomba Atatürkçülük Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, son günlerde tartışılan "AK Parti Atatürkçü mü oluyor" sorusuna yanıt verdi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan bomba Atatürkçülük Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, katıldığı televizyon programında AK Parti'nin Atatürk açılımı ile ilgili konuştu.

İşte Mahir Ünal'ın açıklamalarının satır başları:

"İSLAM DÜŞÜNCESİ"

... Bizim hikayemiz aslında tanzimatla başlıyor. Yani yenileşme çabamız...Biz modernleşme karşısında bir türlü pozisyon alamadık, ne olup bittiğini anlamaya çalışırken kaçınılmaz olarak savrulduk. Ve düşüncemizi kaybettik. Düşüncemizi kaybettiğimiz için bugüne biz bir "İslami düşünce" taşıyamadık, biz bugüne "İslami duygu" taşıdık. O yüzden bizde İslamı taşıyanlar edebiyatçılar oldu. Mehmet Akif, Necip Fazıl, Sezai Karakoç bunlar duyguyu taşıyabildiler düşünceyi taşıyamadılar. Bugün bizim ihtiyaç duyduğumuz şey bir İslam düşüncesi....

AK PARTİ ATATÜRKÇÜ MÜ OLUYOR?

AK Parti aslında Türkiye 'yi normalleştiriyor. Şimdi AK Parti 15 yıldan beri toplumun merkezini tahkim etti. Aslında AK Parti her şeyi yerli yerine oturtuyor. AK Parti ifrat ve tefritin dışında devletin bütünlüğünü, yani 1071'den bugüne kadar tarihin içinden akıp gelen bir nehir gibi bizim hem tarihsel bütünlüğümüz sağlıyor, kavgaları bitiriyor.

Cumhurbaşkanımız 10 Kasım'da dedi ki "Milletin Mustafa Kemal'i, Kurtuluş Savaşı'nın Gazisi, Cumhuriyetin Atatürk'ü" bu çok güzel bir konumlama...

"GÖKLERDEN BAKAN İKİ ÇİFT MAVİ GÖZ"

Biz Atatürk'ü "göklerden bakan iki çift mavi göz" ya da "Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter" diyecek kadar, sanki "eski Yunan'ın o Olimpus'ta yaşayan mitolojik bir tanrısıymış gibi" konumlayan anlayışın yerine Kurtuluş Savaş'ının gazi önderi, büyük devlet adamı, büyük komutan, büyük stratejist ve lider olarak Mustafa Kemal Atatürk'ü hakettiği yerine koymaya çalışıyoruz.

Atatürkçü olduğunu söyleyenler, Kemalist olduğunu söyleyenler, yıllarca Atatürkçülük üzerinden yıllarca bu toplumun, tarihine, inancına, değerlerine saldırdılar. Atatürk üzerinden Osmanlı'yla defalarca hesaplaştılar, Vahdettin'e saldırdılar, Abdlhamid Han'a "Kızıl Sultan" dediler....

"ONLARLA SORUNUMUZ VAR"

Biz onlara şunu diyoruz, Mustafa Kemal Atatürk üzerinden toplumun değerlerine saldırmayın, çünkü Mustafa Kemal'in kendisi toplumun bir değeridir. Cumhuriyet bizim çünkü; cumhuriyeti CHP kurmadı. Cumhuriyeti bu millet kurdu... Bizim kendisini cumhuriyetin sahibi zannedenlerle sorunumuz var, bizim Atatürk'ü topluma bu milletin tarihine, inancına, değerlerine saldırmanın maskesi haline getirenlerle sorunumuz var.

Bizim söylediğimiz, Mustafa Kemal Atatürk'ü hakettiği yere koyalım... Bir kahraman olarak orada dursun... Onun omuzundan bu toplumun değerlerine saldırmayın, inançlarına saldırmayın, insanları Mustafa Kemal Atatürk üzerinden ötekileştirmeyin.

CHP ATATÜRKÇÜ PARTİ OLAMAZ

CHP, Atatürkçü bir parti olamaz. CHP'nin Atatürkçü olabilmesi için milli ve yerli olması gerekiyor. Bunlar diyorlar ya biz emperyalizme karşıyız...

Şimdi sen bütün küresel güçlerin hedefinde olan Recep Tayyip Erdoğan 'a emperyalistlerle birlikte saldıracaksın sonra da diyeceksin ki "ben anti-emperyalistim" adama hadi oradan derler...

Atatürk'ün resimlerini paranın üzerinden sildiler, makamlardaki Atatürk resimlerini kaldırdılar. İş artık öyle bir noktaya gelmişti ki Atatürk'ü koruma kanunu çıkarmak zorunda kaldı Demokrat parti. Çünkü bizzat CHP'nin kendisi Atatürk'ü yok ediyordu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 1 yıl Önce

önce apocu oldular sonra fetocu şimdi atatürkçü sırada ne var gerçekten merak ediyorum...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 1 yıl Önce

misyonundan çıkmış bir partiyi savunmak çok zor olsa gerek.Mahir ünalda aynen bu durumda.Kendi inanmıyor ki konuştuklarına karşıdakini inandırsın.

vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

iki çift mavi göz toplamda dört göz eder, bir çift mavi göz denilmesi gerekirdi

SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55