AK Parti'de kumpas tartışmasına Mahir Ünal'da katıldı

Başbakan Başdanışmanı Akdoğan'ın “kumpas” açıklaması ve Şamil Tayyar'ın açıklamalarına Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'dan tepki geldi.

AK Parti'de kumpas tartışmasına Mahir Ünal'da katıldı

Başbakan Başdanışmanı Akdoğan'ın “kumpas” açıklaması ve Şamil Tayyar'ın açıklamalarına Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'dan tepki geldi.

07 Ocak 2014 Salı 08:33
AK Parti'de kumpas tartışmasına Mahir Ünal'da katıldı
Yeniden yargılama çalışmasına karşı çıkan Ayhan Sefer Üstün, “Darbe suçu cezasız kalır” dedi. Şamil Tayyar da Ergenekon vesayetini tekrar iktidara taşımak isteyenlerin AK Parti ve Cemaat'i birbiriyle çatıştırdığını söyledi.

AK Par­ti Mil­let­ve­ki­li Şa­mil Tay­yar, Er­ge­ne­kon ve Bal­yoz da­va­la­rı için “kum­pa­s” de­nil­me­si­ne tep­ki gös­ter­di. Tay­yar, Er­ge­ne­kon ve­sa­ye­ti­ni tek­rar ik­ti­da­ra ta­şı­mak is­te­yen­le­rin AK Par­ti ve ce­ma­ati bir­bi­ri­ne ça­tışÂ­tır­dı­ğı­nı söy­le­di.

AK Par­ti An­ka­ra Mil­let­ve­ki­li ve BaşÂ­ba­kan BaşÂ­da­nışÂ­ma­nı Yal­çın Ak­do­ğa­n'­ın “Kum­pa­s” açık­la­ma­sı ile il­gi­li tar­tışÂ­ma­lar de­vam edi­yor. Ak­do­ğan, 17 Ara­lı­k'­ta­ki yol­suz­luk ve rüşÂ­vet skan­da­lı­nın or­ta­ya çık­ma­sı­nın ar­dın­dan ya­pı­lan ope­ras­yon­la­rın kum­pas ol­du­ğu­nu öne sür­müşÂ­tü. Er­ge­ne­kon ve Bal­yoz gi­bi da­va­lar­da da “Mil­li or­du­ya kum­pa­s” ku­rul­du­ğu­nu ifa­de et­mişÂ­ti.

”˜TEZGAHIN ÇİFTE HEDEFİ'

Ko­nu ile il­gi­li AK Par­ti Ga­zi­an­tep Mil­let­ve­ki­li Şa­mil Tay­yar dün bir açık­la­ma yap­tı. Tay­yar, Twit­ter he­sa­bın­dan, “Tez­ga­hın he­de­fi çif­te tas­fi­ye, AK Par­ti ve ce­ma­ati ça­tışÂ­tı­ran­lar Er­ge­ne­ko­n'­u ye­ni­den ik­ti­da­ra ta­şı­mak is­ti­yor. Her­kes ak­lı­nı ba­şı­na al­ma­lı, bir ve­sa­yet başÂ­ka bir ve­sa­yet­le uz­la­şa­rak de­ğil de­mok­ra­tik sis­te­me en­teg­re edi­le­rek aşı­lı­r” di­ye yaz­dı.

”˜TA­VİZ VER­ME­YİZ'

Tay­yar, AK Par­ti Grup BaşÂ­kan­ve­ki­li Ma­hir Ünal ve Yal­çın Ak­do­ğa­n'­ın ken­di­si­ni ara­dık­la­rı­nı be­lirt­ti. Ak­do­ğa­n'­ın “Kum­pas ifa­de­si­nin çar­pı­tıl­dı­ğı­nı­” di­le ge­tir­di­ği­ni ve ya­rın­ki ya­zı­sı­nı bu ko­nu­ya ayır­dı­ğı­nı be­lirt­ti­ği­ni ak­tar­dı. Tay­yar, Ak­do­ğa­n'­ın “Er­ge­ne­kon da­va­sın­da ta­ra­fız, as­la ta­viz ver­me­yiz, başÂ­ka ve­sa­yet­le de it­ti­fak kur­ma­yız ama yan­lış var­sa da dü­zel­til­me­li­di­r” söz­le­ri­ni ta­kip­çi­le­riy­le pay­laşÂ­tı.

İşte o tweetler

*Tezgahın hedefi çifte tasfiye; AK Parti ve cemaati çatıştıranlar Ergenekon'u yeniden iktidara taşımak istiyor, herkes aklını başına almalı.

*Bir vesayet başka bir vesayetle uzlaşarak değil demokratik sisteme entegre edilerek aşılır.

*Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal ve Yalçın Akdoğan aradı, kumpas ifadesinin çarpıtıldığını, yarınki yazısını bu konuya ayırdığını söyledi.

*Akdoğan dedi ki: Ergenekon davasında tarafız, asla taviz vermeyiz, başka vesayetle de ittifak kurmayız ama yanlış varsa da düzeltilmelidir.

*Rabbim ülkemize, partimize ve milli iradeye kurulan tüm tuzakları bozsun, süreci hayra vesile etsin inşallah.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ey Şamil Efendi! 2014-01-07 18:22:55

Hırsızlığı ve yolsuzluğu örtbas etmek için Ergenekonun savcısı(TAYYİP) ile ergenekonun avukatı (FEYZİOĞLU) anlaştılar.Ergenekon, KCK, Balyozu serbest bırakanlar yakında PKK'yada
af çıkarırsa şaşırmayın.Eli kanlı Ergenekoncuları, KCK'lıları serbest bırak ondan sonra dünyanın dört bir tarafında şanlı bayrağımızı dalgalandıranları çete, örgüt ilan et.Ey Şamil Efendi senin şu Ergenekon kitaplarını ne yapalım?Üç kuruş bahşiş, bir parmak bal çalınınca hepsi yalan mı oldu?O zaman atalım çöpe gitsin...

Avatar
ÖKKEŞ 2014-01-07 12:54:53

Bu yaşadığımız olaylar neden bana Mısır da sedye ile duruşmalara gelen Hüsnü Mübarek i hatırlatıyor. Hüküm giyen Hüsnü Mübarek katil olan bu zat nerede şu anda bilen var mı? Sayın vekiller sizin karşınızda 6-7 Eylül olayları, K.Maraş, Çorum olayları ve 1999 da Apo yu yakaladı diye rahmetli Ecevit i iktidar yapan HALK yok. Bu iş buram buram Mossad, MI6, İran istihbaratı kokarken milletin çocuklarını devlete sızmış diye nitelendirmeye devam edelim. Kumpas mış hayvan terli yemez sizi 30 Mart akşamı göreceğim.

Avatar
KÜRŞAT46 2014-01-07 08:54:48

Ne kumpasmış. Kumpası hazırlayanlar ve itiraf edenler... güneş balçıkla sıvanmıyor. Aslı yoksa yeniden yargılanma düşüncesi niye acaba.......

Avatar
gezgin 2014-01-07 08:46:14

Tayyar efendinin aklı hala köşe yazarlığında bırakın bu adamı gitsin bir gastede çelışsın.hala orduya husumetle bakabiliyor elinsaf.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126