Ak Partili Mahir Ünal: Birilerinin siyasi suikast yapmalarına izin vermeyiz

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Birilerinin bu hukuki durumu kullanarak siyasi suikast yapmalarına da biz meşru hükümet olarak izin vermeyiz" dedi.

Ak Partili Mahir Ünal: Birilerinin siyasi suikast yapmalarına izin vermeyiz

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Birilerinin bu hukuki durumu kullanarak siyasi suikast yapmalarına da biz meşru hükümet olarak izin vermeyiz" dedi.

19 Aralık 2013 Perşembe 00:09
Ak Partili Mahir Ünal: Birilerinin siyasi suikast yapmalarına izin vermeyiz
Meclis Genel Kurulu'nda, 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerindeki görüşmelere "rüşvet ve yolsuzluk" operasyonu ile bazı emniyet müdürlerin görevden alınması damgasını vurdu.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "Dünyada bunun örneği görülmemiştir. Ya Sayın Başbakan bu bakanları azledecek, görevlerinden alacak ya da Sayın Başbakan onlarla birlikte o kayığa binecek ve derhâl istifa edecek. Ucu kendine dokunur diye mi endişe ediyor? Evet, ucu kendine dokunur diye mi endişe ediyor? Aynı soruyu o zaman şöyle değiştirerek soralım: Sayın Başbakan, o zaman, bu son soruşturmada bu bakanları görevde tutmak suretiyle ve o bakanlar eliyle savcıları değiştirmeye çalışarak, polis müdürlerini değiştirterek ucunun kendine dokunmasını mı engellemeye çalışıyor? O zaman bu soruyu da mı soralım?" diye sordu.

"BİR SİYASİ SUİKASTA KALKIŞMAK AHLAKİ DEĞİLDİR"

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da, "Burada her şeyden önce, her birimiz siyasetin tek limanının ahlak olduğu bilinciyle siyaset yapıyoruz. Dolayısıyla adli, hukuki sürecin devam etmesi başka bir şeydir, bizim bu işin ahlakını muhafaza etmemiz ayrı bir şeydir. Bunun üzerinden bir itibar suikastı yapmak ahlaki değildir, bunun üzerinden bir siyasi suikasta kalkışmak ahlaki değildir" dedi.

"SİYASİ SUİKAST YAPMALARINA DA BİZ MEŞRU HÜKÛMET OLARAK İZİN VERMEYİZ"

Ardından tutanaklara şu konuşmalar yansıdı:

MAHİR ÜNAL (Devamla) - Biz Ak PARTİ olarak diyoruz ki bu işin sonu nereye kadar giderse gitsin, bu işin peşindeyiz, bu işin hukuki olarak takipçisiyiz.

CELAL ADAN (İstanbul) - Savcıyı niye görevden alıyorsun kardeşim o zaman?

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) - Savcıyı görevden alıyorsun, polis müdürünü görevden alıyorsun, böyle sonuna gitmez.

MAHİR ÜNAL (Devamla) - Bu ayrı bir konu ama birilerinin de bu hukuki durumu kullanarak siyasi suikast yapmalarına da biz meşru Hükûmet olarak izin vermeyiz.
VELİ AĞBABA (Malatya) - Ya, bu da mı darbe girişimi Sayın Ünal, bu da mı darbe girişimi?

GÜRKUT ACAR (Antalya) - Bu da mı darbe? Yine mi "darbe" diyorsunuz? Yine "darbe" mi diyorsunuz?

RECEP ÖZEL (Isparta) - Bir dinle ya!

MAHİR ÜNAL (Devamla) - İşin diğer tarafına gelince, arkadaşlar, bir şeyin meşru olması başka bir şeydir, ahlaki olması başka bir şeydir, hukuki olması başka bir şeydir. Burada Emniyet Genel Müdürünün yaptığı bir açıklama var, Emniyet Genel Müdürü diyor ki: "Bazı şube müdürlerinin görevi kötüye kullandıkları tespit edilmiş"

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) - Ya, bırak Allah aşkına ya! Sen inandın mı Başkan buna ya?

PERVİN BULDAN (Iğdır) - Siz inanıyor musunuz bu söylediğinize? Siz, kendiniz inandınız mı buna?

MEHMET ERDOĞAN (Muğla) - Söylediklerine inanıyor musun sen? Allah aşkına, bırak bunları ya!

MAHİR ÜNAL (Devamla) - "ve haklarında soruşturma açılmıştır ve Başsavcı diyor ki: 
"Görevden aldık." demiyor, "Yanlarına soruşturmanın daha hızlı sürdürülmesi için ek savcı hizmeti alınmıştır." diyor.

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) - Hadi canım, sen de!

GÜRKUT ACAR (Antalya) - Engellenmesi için yapıyor, soruşturmayı engellemek için yapıyor.

İDRİS BALUKEN (Bingöl) - Selameti açısından.

PERVİN BULDAN (Iğdır) - Siz kendiniz inandınız mı buna?

MAHİR ÜNAL (Devamla) - Şimdi, buradan yola çıkarak bize suikast yapmaya kalkışmayın, bu işi kullanmaya kalkışmayın

-"HARAKİRİ YAPIYORSUNUZ, HARAKİRİ"-

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) - Mızrak çuvala sığmıyor.

ERKAN AKÇAY (Manisa) - Harakiri yapıyorsunuz, harakiri.

GÜRKUT ACAR (Antalya) - Derhâl istifa etmeleri lazım.

MAHİR ÜNAL (Devamla) - bunun üzerinden bir itibarsızlaştırmaya çalışmayın çünkü hukuk hepimiz için lazım. (Gürültüler)

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) - Aynen öyle!

MUHARREM İNCE (Yalova) - Sayın Başkan, Sayın Grup Başkan Vekili, "Bu konu üzerinden siyaset yapmak ahlaki değildir." diyerek grubumuzun üyesini incitmiştir. İzin verirseniz cevap vermek istiyorum.

MAHİR ÜNAL (Kahramanmaraş) - Sayın Başkan, "Yargı süreci devam eden bir hususla ilgili Genel Kurul yargı makamı değildir ve bunun üzerinden de itibarsızlaştırma yapılmamalıdır." dedim.

ÖZDAL ÜÇER (Van) - Sayın Başkan, bence geçerli bir gerekçe. Ben de aynı gerekçeyle bir siyasetçi olarak siyaset yapmak

-"SİGORTALARIM ATAR"-

BAŞKAN - Ben o kadar sinirleniyorum ki bu işlere, yani bu, çocuk oyuncağı hâline çevrildiği zaman, son derece, bütün sigortalarım atar, istismar edildiği zaman da bütün sigortalarım atar.

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) -Engin Alan'ı içeri atarken hiç sesiniz çıkmadı. Engin Alan'ı Balyozdan içeri atarken nasıl oldu bu iş?

BAŞKAN - Ben milletvekillerine son derece, konuşmalarına müsait davranan bir insanım ama gerçekten alay edilmiş hissediyorum kendimi.

ÖZDAL ÜÇER (Van) - Estağfurullah Sayın Başkan, böyle bir maksadımız olmadı.

BAŞKAN - Bu beni son derece rencide eder, ben de rencide ederim. Yani onu söyleyeyim. Yani gülerek, gülerek bu olmaz.

Birleşime on dakika ara veriyorum.

Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Acıyorum Sana Verdiğim Bir Oya 2013-12-29 16:04:32

Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü diyerek 2010 referandumunda oy kullandık millet olarak ve tam da Ak Parti'nin istediği gibi HSYK'yı yeniden yapılandırdık. Ama bugün, hukuku üstün kıldık diyen siz, yolsuzluk iddiaları karşısında bırakın hukukun üstünlüğü kavramını kendi 12 senede kendi imzanızla atadığınız emniyet mensuplarına varana kadar savaş açtınız devletin tüm Erk'lerine. Şimdi de diyorsunuz ki; bizi ancak sandıkta millet yargılar. O zaman, ne gerek var devletin organlarına. Siz kendinizi kurtarmak için, kendi yargınıza, kendi polisineze savaş açtınız, yani kendi milletinize.

Avatar
hayaldi 2013-12-20 18:16:01

aklan da gel diyebilmek yiğitlik ister

Avatar
ercan 2013-12-20 14:28:23

ben akp hiç oy vermedim içim rahat benim oy verdiğim partinin bir bakanı hakkında böyle bir iddia çıktı genel başkanı bakanını istifa et git aklanda gel dedii.aynı şekilde adana bşb başkanı hakkındada böyle bir olay oldu partiden istifa et git aklanda gel dedii benim partimin adık ak parti degil ama siyasi geçmişinde bir tane lekesi yok hakkı olmayanı yemeyen şereflii mensupları var

Avatar
ŞEF 2013-12-20 12:07:50

USTALIK DÖNEMİ HANGİ ALANDA USTA OLDUKLARI BELLİ OLDU BU MİİLET ARTIK KULAGINDAN PAMUKLARI CIKARIP GERCEKLERİ DUYMALI

Avatar
şef 2013-12-20 11:57:12

benim hırısızım iyi diyenlere bu halk dersini vermezse yazıklar olsun

Avatar
türkoğlu 2013-12-20 11:09:59

Bu ülkede geçmiş dönemde bir çok siyasinin yakınları yolsuzluktan yargılandı mahkum oldu.. Nedense hükümet olaya hep mağduruz diyerek yaklaşıyor. Allah millete ayıkma şuuru versin

Avatar
Ökkeş MARAŞLI 2013-12-19 23:49:39

Yolsuzluklar Operasyunun olmayan izahını yapmaya çalışan AK? Parti hala sütten çıkmış AK? kaşık olduğunu ıspatlamaya çalışarak bizi APTAL yerine koyuyor.Sayın vekil biz APTAL değiliz bu minareyi koyacak bir kılıf yoktur.Hileli bir teraziyle ADALET sağlama girişimlerinizin Millet farkında.Bu sefer durum Başbakanı Yedirmeyiz, Bu bir Siyasi Komplodur edebiyatıyla kurtarılacak gibi değil...

Avatar
yusuf 2013-12-19 23:28:24

hırsızlığınızın ortaya döküldü ya adı siyasi suikast olur.bu durumda bile insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyen bu zihniyete oy veren vatandaşta bu hırsızlığa ortak olur öbür taraftada hesabını verir inşallah

Avatar
Ökkeş 2013-12-19 22:45:39

Arkadaş bu nasıl iş yaa güya soruşturma iyi yürütülsün diye ek savcı atıyorsun da pekala soruşturmaya hakim olan polis müdürlerini görevden niye alıyorsun hem de 7 şubatta kendi atadığın müdürleri....Siz yetim hakkı yediniz Rabbim de sizi iflah etmez artık..

Avatar
adam olun 2013-12-19 22:29:51

bırakın bu işi siz söylediginize inanıyormusun mahir ünal

Avatar
adam olun 2013-12-19 22:29:07

mahir ünal söylediklerine sen inanıyormusun bırakın bu işleri milletin kanını emdiniz bırakın gidin

Avatar
A.TÜRKOĞLU 2013-12-19 22:04:46

zamanlama, dış operasyon falan bunlar hikaye. Bunu bu kirli işlere bulaşanlar düşünseydi. Ortada suç varsa, kimin yaptığı önemli olmadığı gibi, seçim günü dahi operasyon yapılmalıdır. Bu ülkede sofrası zeytine hasret milyonlar var. Bir ay 700 TL'ye çalışan milyonlar var. Bu para o hırsızların bir günlük çerez parası bile değil.Yani bu operasyon yapılmasa, bey efendiler de yetim malını yemeye devam mı etselerdi.

Avatar
realist 2013-12-19 18:28:33

daha ne yüzle konuşuyor bunlar her şey ortaya çıkacak elbet bunlar buz dağının görünen yüzü. yeter bırakın mağdur edebiyatını siyasi suikast komplo dış mihraklar... sıkıştığınız vakit bunlara sarılıyorsunuz insan utanır daha neyin savunmasını yapıyorsunuz

Avatar
metin 2013-12-19 18:16:24

Ayakkabı Kutusu Partisi

Avatar
necati 2013-12-19 17:41:59

açız aç asgari ücrete zam istiyoz. yalnız şunu söyleyim asgari ücret 5000 tl de yapsanız size oy vermem....

Avatar
mustafa 2013-12-19 16:26:31

hırsızı savunan da hırsızdır.

Avatar
mustafa 2013-12-19 16:19:38

helal olsun yiyin ne demek kimin malını yesin serkan varsa malın ver yesin mahir bey ben hakkımı helal etmiyorum hırsızlık prim yapar hale gelmiş hangi kitapta yazıyor kul hakkı yemek

Avatar
Ali 2013-12-19 16:14:38

Gerçekler ortaya çıkınca siyasi suikatmi oluyormuş.

Avatar
tolga 2013-12-19 14:32:47

Velevki suikast yada cemaat...ortada dolasan milyonlarca dolar rusveti cukka ettliler mi etmediler mi?

Avatar
serkan 2013-12-19 14:20:14

mahir bey helal olsun yediğiniz içtiginiz tapınakcılar geziciler yiyeceğine gardaşlarım yesin helal olsun .

Avatar
AKP-adaletın kacırdığı paralar 2013-12-19 14:17:06

adalet ve kalkınma partisinin adaletide bukadar işte yolsuzluk ve rüsvet.. :D

Avatar
cenk 2013-12-19 14:00:53

nasil suikast sayin unal! ortada dolasan paralar,bakan ogullari ve belediye baskani bunlarda mi suikast? nasil hala suikast diyebiliyorsunuz? yapilmis ve hersey ortada...neden inkar ediyorsunuz.bunlari yapanlar sizin partinizin bakanlari...ne yani hic ortaya cikmasamiymis?

Avatar
Sevda 2013-12-19 13:22:03

Hırsızın hiç mi suçu yok arkadaş yaa...Dış mihrakların işidir falan söylemleri bunlar bayat numaralar artık.Dış mihraklar mı getirdi bakanın çocuğunun evine koydu o paraları ve banka genel müdürünün evine..

Avatar
mehmet 2013-12-19 12:53:37

2 sene önce şike operasyonu yapılırken neredeydiniz. herkesin her şeyi meydana dökülürken. soruşturmada gizlilik kararı varken, neden bu kadar emniyet müdürün görevden almadınız. neden savcı eklemediniz. neden suç duyurusunda bulunmadız. kusura bakmayın bakan bey, keser döner sap döner gün gelir hesap döner...

Avatar
MTV 2013-12-19 12:44:30

Bekleyip görelim, Usta'nın gereğini yapacağından hiç kuşkum yok. Hiç kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Yine 76 Milyonun karşısına dimdik çıkar. Allah yar ve yardımcın olsun Büyük Usta.

Avatar
hayaldi 2013-12-19 12:41:04

dürüstseniz savcıları şube müdürlerine müdehale ettiniz

Avatar
Ahmet 2013-12-19 11:59:45

Sayın Ünal, yersek dediğin doğrudur da emniyet müdürleri ve savcılar neden görevden alındı madem böyle bir şey yok onlar görevden alınmamalıydı.Bari konuşmayın artık yemez kimse çünkü onlar yemiş yiyeceği kadar.

Avatar
emre 2013-12-19 11:23:19

Mahirciğim sizinkiler yemişler bu memleketi çabalama boşa:)))

Avatar
ede 2013-12-19 10:53:41

demekki bu zamana kadar işler sen beni görme ben de seni şeklinde yürümüş.

Avatar
HASAN EDE 2013-12-19 10:52:19

Konuştukça batıyorlar arkadaş Akp ye oy falan yok bu saatten sonra..Başbakanın konuşmasını hatırlatırım yıllar önce ''HIRSIZLIK BABADAN OĞULA GEÇER OĞULDAN BABAYA DEĞİL'' demişti başbakan hatırlatırım...Yetim malı yemekten ne farkı var birde muhafazakar geçiniyorlar Allah'tan korkmazlar..

Avatar
alp 2013-12-19 10:50:55

adamın evinde 7 tane çelik kasa bir de para sayma makinsı bulunuyor, diğerinde bankanın kasasında bulunan paradan çok evinde ayakkabı kutusunda bulunuyor siz daha suikast diyorsunuz. yolsuzlukla suçlananlar akp den olursa adı suikast mı oluyor. ergenejonda o kadar hukuksuzluk yapılırken, mahkemeye çıkmadan insanlar suçlu ilan edilirken, ailelerine kadar iftira atılırken hiç sesiniz çıkmamıştı. masumiyet karinesi 17 Aralık'tan sonra mı çıktı.

Avatar
ÖĞRETMEN 2013-12-19 10:49:26

HADİ ORADAN SENDE..HERŞEY APAÇIK ORTADA BIRAKIN DA POLİSİMİZİ VE SAVCILARIMIZI İŞİNİ YAPSIN YARGIYA MÜDAHELE ETMEYİN..NERDEEE DAHA ÖNCE KAHRAMAN OLAN POLİS VE SAVCILAR ŞİMDİ DÜŞMANINIZ MI OLDU BU NE YAMAN ÇELİŞ Kİ ARKADAŞ....UYANIN ARTIK MİLLET UYANINNN...

Avatar
KÜRŞAT46 2013-12-19 10:39:58

yasalara ve yasaları uygulayanlara güveneceksin. Bu olay meydana geldiğinde şayet yasayı uygulayanlara güvenmeyip görevden alırsan vatandaşın kafasında soru işareti bırakırsın. Buna siyasi operasyon dersen ya ergenekon ve ... diğerleri ona ne diyeceksin

Avatar
asa 2013-12-19 10:20:36

başbakan hakan şükür'e dürüstse parlamento'dan istifa etsin dedi bakanlar niye istifa etmiyor acaba madem dürüstse

Avatar
genç 2013-12-19 09:37:01

değerli akp li kardeşim bittiniz dediğin parti hala bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük partisidir ve öylede devam edecektir.
kaldı ki "akp" diye yazarak ya ana muhalefet ya da yavru muhalafet söylemiyle yazdığın için tiksinmen gayet normal çünkü iktidar olamamanın acziyeti bir süre sonra tiksinti yapar. bu partinin kurumsal kimliğinde AK Parti dir açılımı ADALET VE KALKINMA PARTİSİDİR ki başbakanımız gerekli açıklamayı yapmıştır herkim olursa olsun adalet sistemi gereken cezayı verecektir. ama Ya suçsuz insanlarda varsa onların kul hakkını kim nasıl verecek?
saygılar sunarım

Avatar
vural 2013-12-19 09:27:32

bakanın oğlunun evinde 5-6 tane para kasası olurmu?Halk bankasının müdürünün ayakkabı kutusunda 1.5 milyon doların ne işi var Allah'tan korkun artık birde soruşturan polisi savcıyı görevden alıyorsunuz.soygunun ahlakın neresindeyiz anlamıyorum.

Avatar
özgür 2013-12-19 09:23:20

Atatürk Cumhuriyetinin ilk Adalet bakanı Mahmut Esat Bozkurt , Savcı ve Hakimlere sorumluluklarını belirten ve tarihe geçen şu özdeyiş ile seslenmiştir.

“Türk Savcıları, Türk Hakimleri ;
Meriç kıyısında çalışan Türk köylüsünün kaybolan sapanından tutunuz da, bu vatanda yaşayanların uğrayacağı en ufak bir haksızlıktan, hatta Bingöl Dağlarının ıssız kuytularında bekleyen öksüzlerin göz yaşlarından siz sorumlusunuz.”

hiç kimse karamsarlığa kapılmasın bu ülkenin namuslu ve şerefli hakim ve cumhuriyet savcıları vardır ve görev başındadır.herşey meydana çıkacaktır.

Avatar
özgür 2013-12-19 09:07:20

sn ünal susun artık.yandaş medyanızla bu işi ne kadar kapatmaya çalışsanızda bu iş bitmiştir artık. boşuna kendinizi yormayın. bal gibi akape bu işin içinde. bakanlar bakan çocukları hatta işin ucu başka yerlerede gidecek buna hazırlıklı olun ve bu devleti soyanları, tüyü çıkmamış yetimin hakkını yiyenleri savunmaya kalkmayın. bırakın her zamanki gibi hukuk gereğini yapsın. neden müdahale ediyorsunuz. daha düne kadar herkes yargıya güvensin diyordunuz ama işi size dokunmaya başlayınca dış güçlerden bahsetmeye başladınız. sizin dışınızdaki herkes size göre dış güç.ortada bir suç varsa

Avatar
mustafa 2013-12-19 08:35:14

yolsuzluğu siyasiler yaparsa siyasi operrasyon olur kirli çamaşırlar dökülüyor ortaya

Avatar
mustafa 2013-12-19 08:35:14

yolsuzluğu siyasiler yaparsa siyasi operrasyon olur kirli çamaşırlar dökülüyor ortaya

Avatar
Maraş sevdalısı 2013-12-19 08:20:26

neler oluyor hayatta gelen yemiş giden yemiş garip gurabada hani bana hani demiş...

Avatar
TOLGA 2013-12-19 07:55:45

sayın mahir ünal kendine gel o paraların ne işi var o kadar para evde geziyor bunların yüzüne ekonomi etkilenecek tüğü bitmemiş yetimin hakkını nasıl gazpederler lütfen bu operasyona destek verin neyse çıksın ortaya maraşlı bunu ister sütçü imam torunu olarak

Avatar
çağrı 2013-12-19 07:30:13

hala ne konuşuyorsunuz siz ya Allah aşkına bittiniz ben ve benim gibi akp ye gönül vermiş herkes sizden tiksindi

Avatar
tcggöktürk 2013-12-19 03:25:09

ne siyasi suikasti...bal gibi yemişler devletin paralarını..Haram zehir zıkkım olsun inşallah..O kadar insanın hakkını yediniz ki bunların hesabını tek tek vereceksiniz..İnşallah hem akp hem de cemaat yerle bir olsun..Sizin yüzünüzden kaybeden hep Türk Milleti oldu..

Avatar
emre 2013-12-19 01:57:07

Bırak Allah aşkına mahir efendi..bal gibi yemişssiniz,işte bu kadar da aptal yerine koymayın insanları

Avatar
Alperen 2013-12-19 00:41:29

Sn .Ünal, evde ayakkabı kutusundan çıkan o kadar para 16000 asgari ücretlinin bir aylık maaşı Bakan ın çocuğunun evinde buluna çelik 5 adet para kasası, para sayma maminası, altınlar,dövizler neyin nesi peki? Allah aşkına siyaseti bırakında artık gerçekleri görün. Devleti soyuyorsunuz.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126