AK Partili Mevcut başkanlar aday adayı olamayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz imzalı, il başkanlıklarına gönderilen metinde mevcut belediye başkanlarının tekrar aday olmayacağı bildirildi.

AK Partili Mevcut başkanlar aday adayı olamayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz imzalı, il başkanlıklarına gönderilen metinde mevcut belediye başkanlarının tekrar aday olmayacağı bildirildi.

Türkiye seçim sathına girerken, aday adaylarının başvuruları il başkanlıklarını sürüyor. AK Parti bu sene görevde olan Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının müracaatlarını almayacaklarını duyurdu. Buna göre Kahramanmaraş ve yurdun tüm illerinde görevde bulanan AK Partili Belediye başkanları müracaat yapamayacak.  
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz imzalı mevcut belediye başkanlarının aday adaylığı başvurusu yapamayacağına dair belge il başkanlıklarına ulaştı.
Belgede: “ 31 Mart Mahalli idareler seçimi için 5-12 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan aday adaylığı başvurularında Ak Parti Mensubu mevcut belediye başkanlarımız müracaatta bulunmayacaktır.  Gereğini bilgilerinize rica eder çalışmalarınızda başarılar dilerim” dendi.
BU NE ANLAMA GELİYOR
Önceki gün gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ali İhsan Yavuz konuya açıklık getirdi.
Yavuz, bir soru üzerine Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında mevcut belediye başkanlarının müracaat etmemeleri yönünde karar aldıklarını hatırlattı. Bu durumu kamuoyuna duyurduklarını aktaran Yavuz, sabah saatlerinde genel merkezde bir ilçe belediye başkanının büyükşehir belediyesi için müracaatta bulunduğunu ifade etti.
Yavuz, şu ifadeleri kullandı: "Sonraki saatlerde belediye başkanlarımızın tamamen hiçbir yere girişlerini yapmaması istikametinde bir kararımız oldu. Sistem zaten almıyor bu müracaatları, yani mevcut belediye başkanlarımızın müracaatını hem görev yaptıkları ilçeden hem de başka bir yerden almıyor. Onun için çok net ve kesin sonucu söylüyorum, belediye başkanlarımız gerek kendi ilçelerinden veya kendi belediyelerden, gerekse başka belediyelerden hiçbir yerden müracaatta bulunmayacaklar."
Bundan önceki seçimlerde aday formu doldurulmak suretiyle başvuruların alındığına işaret eden Ali İhsan Yavuz, bu yıl bir ilk yaptıklarını ve bu doğrultuda önce gerekli belgelerin sisteme girildiğini, ardından aday formunun imzalanabildiğini söyledi.
Böylece eksik belge probleminin ortadan kalktığını ve her şeyin sistem içerisinde olacağını dile getiren Yavuz, temayül yoklamasını da 18 Kasım'da e-temayül şeklinde icra edileceğini anlattı.
Temayül yoklamasının 10.00-16.00 arasında yapılacağını ve sistemin kapatılmasının ardından hemen sonuçları elde edeceklerini kaydeden Yavuz, "Oyunu kullanan herkes bilecek ki sistem kendisi sayıyor bunları, analiz ediyor ve Sayın Cumhurbaşkanımıza gönderiyor. İnşallah 18'inde saat 16.30'da bütün sonuçları ve analizleriyle Sayın Cumhurbaşkanımız ekrana baktığında bu sonuçları görmüş olacak." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 6 ay Önce

İŞTE BEN BUNU ALKIŞLARIM.

Murat Gün
Murat Gün - 6 ay Önce

iyi kurtuluyoz mu yani Fatih Mehmet Erkoç un torpil ve zulümlerinden

Yurdal
Yurdal - 6 ay Önce

İnşAllah yeni bir Başkanla Kahramanmaraş hak ettiği yere gelir.mevcut Başkanla bir yere varamaz

N Yılmaz
N Yılmaz - 6 ay Önce

Kahramanmaraş belediyesine hep akrabalarını doldurdular. Liyakat yok akrabalık bağı her şeyin önünde. 25 milyon lira ya yedikuyular kayak merkezi yaptılar yönetecek vizyon yok. Kayak hocası olarak bile nerde temizlikçi itfaiyeci çaycı varsa getirdiler.

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 6 ay Önce

ÇOK GÜZEL HABER BUNLARDAN KURTULDUK DARISI HESİNE

Sultanoğlu
Sultanoğlu - 6 ay Önce

durmak yok yola devam

EDE 46
EDE 46 - 6 ay Önce

BU MEVCUT BAŞKANLAR ZATEN ADAY ONLARIN ADAY ADAYI OLMASINA GEREK YOK DEMEK.
YANİ BAŞKANLAR ZATEN ADAY SAYILACAK. HİÇTE SEVİNDİRİCİ DEĞİL. BAK NE DİYOR EKSİKLİĞİ GİDERMEK ADINA İLK DEFA BÖYLE BİRŞEYE BAŞVURDUK DİYOR.
YANİ YİNE ERKOÇ, OKAY VE MAHÇİÇEK ADAY ADAYI OTOMATİKMEN YANİ.
DİĞER ANLAMI TAŞIMIYOR. BİLGİ SAĞLAM ANKARADAN.

POMPACI
POMPACI - 6 ay Önce

HELAL OLSUN İLK DEFA MANTIKLI BİR YAKLAŞIM

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224