AK Partili vekilden Mahir Ünal'a çok sert yanıt!

Mahir Ünal'ın Davutoğlu sözlerine eski AK Partili vekilden yanıt geldi.

AK Partili vekilden Mahir Ünal'a çok sert yanıt!

Eski AK Parti Sakarya milletvekili Ayhan Sefer ÜstünAhmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ü eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a tepki göstererek, “TRT ‘de terörist başının mektubu okunurken sessizdiniz” ifadelerini kullandı.

HDP'li üç büyükşehir belediyeye kayyım atanmasını yaptıkları açıklamalarla eleştiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tepki göstermişti.

Ünal yaptığı açıklamada "Mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı" demişti.

“Siz siz olun, PKK’NIN değil, halkımızın desteğine talip olun”

Ünal şunları kaydetmişti:

"Meselenin üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir. Gezi olayları esnasında ‘demokrasi sandıktan ibaret değildir’ diyen Sn. Gül şimdi ‘seçimle gelen seçimle gider’ demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur! Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir?

Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye. İşte bu evrensel bir demokrasi ilkesidir. Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz. Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse o ülkenin hukuku olmaktan çıkar.

Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir. Ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun."

“Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın mülakatı yayınlanırken sessizdiniz”

Davutoğlu'na yakın bir başka isim Ayhan Sefer Üstün de Mahir Ünal'a yanıt verdi. Üstün şunları kaydetti:

"Sayın Mahir Ünal Tanıtım ve Medya Başkanı olarak, İstanbul seçimleri öncesi TRT’de ‘terörist başı’nın mektubu okunurken, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın mülakatı yayınlanırken sessizdiniz...

Sn. Ahmet Davutoğlu çukur operasyonlarını başlatan, Doğu ve G.doğu’daki Şehirlerimizi PKK’lı teröristlerden temizleyen Başbakandır.Terörle mücadelede hukuk içerisinde kalarak, her zaman Özgürlük-Güvenlik dengesini gözetmiştir.

Terörle mücadele, hukuk çerçevesinde yapılırsa sonuç verir. Aksi takdirde farklı hedefler için yapılan keyfi uygulamalar toplumu böler ve terörizmin amacına hizmet eder."

KAYNAK : T24 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 14:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 1 ay Önce

Adam doğru söylemiş. Akp öcalanı trt ye çıkarmadı mı.

Efe
Efe - 1 ay Önce

Ağzınıza sağlık Mahir Ünal a ağzının payını iyi vermişiniz.

Ali
Ali - 1 ay Önce

Adam haklı akp yeni bir seçim olsa barajı zor geçer

K.MARAŞ
K.MARAŞ - 1 ay Önce

Helal olsun ağzına sağlık ayhan bey işlerine geldiği gibi siyaset yapıp göz boyanıyor en basından gereken ceza verilse bu insanlara bu duruma gelmeyecek

EDEM
EDEM - 1 ay Önce

ADAM HAKLI.

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 1 ay Önce

bu adamda tam bir fetö cü tipi var badem bıyıklı

mehmet
mehmet - 1 ay Önce

AKP de REİS ve SOYLU haricinde hepsi FISSS...

afşinli
afşinli - 1 ay Önce

adam sonuna kadar haklı 3 5 oy için kırmızı bültenle aranan adamı devlet televizyonuna çıkaranlar bugün teröre destek diyerek iç işleri bakanlığınca onaylı aday olanları açığa alıyor bunlar bugün mü terör destekçileriydi aday yapmasaydın hem aday yap hem kaybet hem kayyum ata yönetin bakalım keyfinize göre ülkeyi elbet bu devran döner bu pkk nın kökü kurur ülkeye ihanet eden sizi kandıran fetöcüler de son bulur ama bu ülkeyi pelikanların yönettiğini kime nasıl açıklarsınız orası gayri meşru işte

Hayırlı
Hayırlı - 1 ay Önce

Mahir Ünal akp cephesinin zorda kaldığı, sıkıştığı, yalan söylemek zorunda kaldığı ve eğreti duran açıklamalarını yapıyor. Sanki kendisine böyle bir özel görev verilmiş. Bu açıklamalar kendisine ve temsil ettiği memleketimize zarar veriyor.
Mahir bey herşeye atlama lütfen bazı açıklamaları ve cevapları başkalarına bırak

Adem
Adem - 1 ay Önce

Vayy

talat
talat - 1 ay Önce

davutoğlunuda gülüde çok sevmem fakat bu diğerini sevdiğim anlamına gelmez


SIRADAKİ HABER

banner122