AK Parti’nin kalesi Kahramanmaraş’a Ali Babacan hamlesi

AK Parti’nin kalesi olarak bilinen Kahramanmaraş’ta sıcak saatler yaşanıyor.

AK Parti’nin kalesi Kahramanmaraş’a Ali Babacan hamlesi

AK Parti'den ayrılarak parti kurması beklenen Ali Babacan’ın Kahramanmaraş’taki eski siyasiler ile iletişim sağladığı yönünde iddialar gündeme bomba gibi düştü.

AK Parti’de yıllardır ekonomi yönetiminde üst düzey görevlerde bulunan eski bakan Ali Babacan, yeni parti hazırlıklarını sürdürüyor.

10 gün içerisinde yeni partinin kuruluşunu duyurmaya hazırlanan Ali Babacan'ın yanında yer alacak isimler de netleşmeye başladı.

Ali Babacan sessiz derinden partileşme çabalarını yürüttü. Kadrolarını bu dönemde hazırladığını, parti beyannamesi ve tüzüğü konusunda da son düzeltmeleri yaptığını öğreniyoruz.

Partileşme durumunda 81 ilin tamamında eski siyasiler ve aktif siyasiler ile görüşmeler sağlayan Babacan’ın ekibi, Kahramanmaraş’ta daha önceki dönemlerde Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Poyraz, Önceki dönem Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu , Sıtkı Güvenç ve birçok Eski Milletvekili ile görüşme sağladıkları ve teklif gittiği iddia ediliyor.

Bu görüşmelerin olumlu veya olumsuz geçtiği hakkında henüz kesin bir bilgi elimize ulaşmamışken önümüzdeki saatlerde bu iddialar açığa çıkacak. 

Kulislerden alınan diğer bilgilere göre ise şuanda Kahramanmaraş Milletvekilliği görevini sürdüren bir isim ile daha görüşme talep edildiği ancak görüşmenin kabul edilmediği belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “ AK Parti’nin treninden ayrılanlar bir daha binemez ’’ demişti.

Bu sözlerinin üzerine eski yeni tüm siyasiler o trene binmek için yarışırken yer alamayan bazı siyasiler soluğu Babacan’ın yanında aldı.

AK PARTİ KALESİNDE PARÇALANMAYI NASIL ÖNLEYECEK ?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı Gül
Hacı Gül - 2 hafta Önce

Yukarıda adı geçenlere düştülerse,baştan kaybettiler.

DURDU BADEM
DURDU BADEM @Hacı Gül - 2 hafta Önce

AHAHAHA

rozturk.59
rozturk.59 - 2 hafta Önce

Eskiye Rağbet Olsa?; "BİT PAZARINA NUR YAĞARDI."...!!!??? Hacı Murat' ı İstediğin Kadar Yenile, Modifiye Et, Yine Hacı Murattır, (Murat 124) Yine Hacı Murattır...!!???

Necmeddin Kuyucu
Necmeddin Kuyucu - 3 hafta Önce

Kardeşim Fatih Erbakan Yeniden Refah Partisini kurdu. Diğer seçime bomba gibi gireceğiz ve tüm illerde miting yapacağız dedi. Üstüne birde siz Huzur Partisini kurarsanız Akpartinin oyları çok bölünür. Sonuçta 2023'te CHP-İYİ parti ortak adayı olacak Ekrem İmamoğlu seçimi kazanır. Çünkü sağ kesimin oylarını çok böleceksiniz böyle.

Ahmet Hürüm
Ahmet Hürüm - 2 hafta Önce

Onlarca parti kuruldu yetmez mi? Bu milletin parçalanması için daha ne kadar çaba sarf edilecek acaba? Türkiye için bu kadar parti yeter de artar da. İhtilaf ve muhalefet olunacağına birlik ve beraberlik içerisinde devlete hizmet edilse olmaz mı?

türkay göktürk
türkay göktürk - 2 hafta Önce

önceki siyasiler ne yapmış ki sonradan gelip birşeyler yapsın ;)

ibrahim buluntu
ibrahim buluntu - 2 hafta Önce

Bu insanlar bir koysunlar bakalım Kahramanmaraş'ın kahraman evlatlarından % kaç oy alacaklar.Kahramanmaraş Bu iktidar dönemin de ne yapmışlar söyleyelim Adam olmuşlarda meydana çıkmışlar................

EDEM
EDEM - 2 hafta Önce

K.MARAŞ NEDEN AKP NİN KALESİ KANMASI KOLAY DİYE.8 YIL SÜREN ÜNV.KAVŞAĞI BİTMEYEN GÖKSUN YOLU MALUM HAL KAVŞAĞI TRABZON CAD.TRAFİĞİ VS.VS.VS.AMA OY ORANINA BAK KALE GİBİ KANMAYA DEVAM.

HAYDAR
HAYDAR - 2 hafta Önce

Zamanında Hanefi Mahçiçek Saadetten aday oldu 5 bin oy aldı. Mustafa Boyraz, Nursel, Sıtkı üçü bir araya gelse o kadar bile oy alamazlar. Bunlar kendilerini HİNT kumaşı zannediyorlar. Biz kendilerine değil REİS'e oy veriyoruz. siyasete Girsinler de boylarının kaç milimetre olduğunun görsünler

drs
drs - 2 hafta Önce

yukardaki haşhaşileri alsın akpnin oyu dahada artar.

Çakalli
Çakalli - 2 hafta Önce

Nursen Reyhanlioglu Fatih Erkoç ile beraber hareket ediyor. Muhakkak bu isde Erkoc’un da parmagida var

HAKKI HAKLIOĞLU
HAKKI HAKLIOĞLU - 2 hafta Önce

Sakın ha bu kişileri parti binasının önünden bile geçirmeyin.

harrtlap
harrtlap - 2 hafta Önce

ahir zamanda ümmet yetmişiki fırkaya bolünecekmişşş....chp zihniyetliler birleşiyor inananlar parçalanıyorrr..

Kahramanmaraş sevdalısı
Kahramanmaraş sevdalısı - 2 hafta Önce

Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı. Gerçekten böyle ise dağ fare doğurdu demektir.

MARAŞLI
MARAŞLI - 2 hafta Önce

Bunların maraşa ne faydası olduki ali babacan a o faydası olacak ?

Mustafa
Mustafa - 2 hafta Önce

Oğlum bak git, hahahaaaaaaaaaaaaa, ipimle kuşağım...........................tut Ali tut hadi ucunu tut...........

Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Hiç birini de koyma yakın yanına bıktık bunlardan trt ye terörist çıkarmak neymiş dersini verecek bu millet göreceğiz inşallah suriyeli doldu güzel memleketim yeter artık

başkan
başkan - 2 hafta Önce

bu görüştükleri ,nsanların birer oyu var oda kendilerinin kimse onların lafı ve sözüile hareket etmez halka inmek gerekir yanına agaları alırsan vatandaşın sözlerini hiç sayarsan partide oturup emir verirsen sıfırı tüketirsin

mehmet b
mehmet b - 2 hafta Önce

kaybedersın bu saydıgın kısılerle kaybedersın kaybedersın kaybedersın

Cenk
Cenk - 2 hafta Önce

Nerde fetö ile iktisaplı biri var hepsi bu partide toplanacak. Ne güzel mücadele ediliyor fetönün siyasi kanadı ile değil mi?

46 maraş
46 maraş - 2 hafta Önce

ak partılı olarak soyluyorum mustafa poyraz ı kımse sevmez sozunde durmayan bır adam kaybedersın sımdıdeden soyluyorum

Hümeyra
Hümeyra - 2 hafta Önce

Akp Erbakana ihanetle kurulmuştu şimdi aynısını yaşayacaklar kimse ettiğini bulmadan gitmez bu dünyadan

Fatih
Fatih - 2 hafta Önce

FETO nun siyasi ayağıni görmez den gelip,ucu bana dokunur diye hapse atmaz isen sonuç bu.evet sahtekâr müslümanlar bölünecek ,dini siyasete alet etmeyen CHP iktidara gelecek, millet artık bikti iki ayet ,bir hadis okuyarak kandıramazsın,


SIRADAKİ HABER