AK Parti’nin kalesi Kahramanmaraş’a Ali Babacan hamlesi

AK Parti’nin kalesi olarak bilinen Kahramanmaraş’ta sıcak saatler yaşanıyor.

SİYASET 05.07.2019, 02:22
AK Parti’nin kalesi Kahramanmaraş’a Ali Babacan hamlesi
banner257

AK Parti'den ayrılarak parti kurması beklenen Ali Babacan’ın Kahramanmaraş’taki eski siyasiler ile iletişim sağladığı yönünde iddialar gündeme bomba gibi düştü.

AK Parti’de yıllardır ekonomi yönetiminde üst düzey görevlerde bulunan eski bakan Ali Babacan, yeni parti hazırlıklarını sürdürüyor.

10 gün içerisinde yeni partinin kuruluşunu duyurmaya hazırlanan Ali Babacan'ın yanında yer alacak isimler de netleşmeye başladı.

Ali Babacan sessiz derinden partileşme çabalarını yürüttü. Kadrolarını bu dönemde hazırladığını, parti beyannamesi ve tüzüğü konusunda da son düzeltmeleri yaptığını öğreniyoruz.

Partileşme durumunda 81 ilin tamamında eski siyasiler ve aktif siyasiler ile görüşmeler sağlayan Babacan’ın ekibi, Kahramanmaraş’ta daha önceki dönemlerde Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Poyraz, Önceki dönem Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu , Sıtkı Güvenç ve birçok Eski Milletvekili ile görüşme sağladıkları ve teklif gittiği iddia ediliyor.

Bu görüşmelerin olumlu veya olumsuz geçtiği hakkında henüz kesin bir bilgi elimize ulaşmamışken önümüzdeki saatlerde bu iddialar açığa çıkacak. 

Kulislerden alınan diğer bilgilere göre ise şuanda Kahramanmaraş Milletvekilliği görevini sürdüren bir isim ile daha görüşme talep edildiği ancak görüşmenin kabul edilmediği belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “ AK Parti’nin treninden ayrılanlar bir daha binemez ’’ demişti.

Bu sözlerinin üzerine eski yeni tüm siyasiler o trene binmek için yarışırken yer alamayan bazı siyasiler soluğu Babacan’ın yanında aldı.

AK PARTİ KALESİNDE PARÇALANMAYI NASIL ÖNLEYECEK ?

Yorumlar (27)
Hacı Gül 12 ay önce
Yukarıda adı geçenlere düştülerse,baştan kaybettiler.
DURDU BADEM 12 ay önce
AHAHAHA
rozturk.59 12 ay önce
Eskiye Rağbet Olsa?; "BİT PAZARINA NUR YAĞARDI."...!!!??? Hacı Murat' ı İstediğin Kadar Yenile, Modifiye Et, Yine Hacı Murattır, (Murat 124) Yine Hacı Murattır...!!???
Necmeddin Kuyucu 12 ay önce
Kardeşim Fatih Erbakan Yeniden Refah Partisini kurdu. Diğer seçime bomba gibi gireceğiz ve tüm illerde miting yapacağız dedi. Üstüne birde siz Huzur Partisini kurarsanız Akpartinin oyları çok bölünür. Sonuçta 2023'te CHP-İYİ parti ortak adayı olacak Ekrem İmamoğlu seçimi kazanır. Çünkü sağ kesimin oylarını çok böleceksiniz böyle.
EDEM 12 ay önce
K.MARAŞ NEDEN AKP NİN KALESİ KANMASI KOLAY DİYE.8 YIL SÜREN ÜNV.KAVŞAĞI BİTMEYEN GÖKSUN YOLU MALUM HAL KAVŞAĞI TRABZON CAD.TRAFİĞİ VS.VS.VS.AMA OY ORANINA BAK KALE GİBİ KANMAYA DEVAM.
türkay göktürk 12 ay önce
önceki siyasiler ne yapmış ki sonradan gelip birşeyler yapsın ;)
Ahmet Hürüm 12 ay önce
Onlarca parti kuruldu yetmez mi? Bu milletin parçalanması için daha ne kadar çaba sarf edilecek acaba? Türkiye için bu kadar parti yeter de artar da. İhtilaf ve muhalefet olunacağına birlik ve beraberlik içerisinde devlete hizmet edilse olmaz mı?
HAYDAR 12 ay önce
Zamanında Hanefi Mahçiçek Saadetten aday oldu 5 bin oy aldı. Mustafa Boyraz, Nursel, Sıtkı üçü bir araya gelse o kadar bile oy alamazlar. Bunlar kendilerini HİNT kumaşı zannediyorlar. Biz kendilerine değil REİS'e oy veriyoruz. siyasete Girsinler de boylarının kaç milimetre olduğunun görsünler
ibrahim buluntu 12 ay önce
Bu insanlar bir koysunlar bakalım Kahramanmaraş'ın kahraman evlatlarından % kaç oy alacaklar.Kahramanmaraş Bu iktidar dönemin de ne yapmışlar söyleyelim Adam olmuşlarda meydana çıkmışlar................
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?