Akşener: Türkiye'nin asıl sorunu yoksulluk ve işsizliktir

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, Türkiye'de asıl konuşulması gereken konunun işsizlik ve yoksulluk olması gerektiğini söyledi.

Akşener: Türkiye'nin asıl sorunu yoksulluk ve işsizliktir

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, Türkiye'de asıl konuşulması gereken konunun işsizlik ve yoksulluk olması gerektiğini söyledi.

27 Şubat 2010 Cumartesi 09:51
Akşener: Türkiye'nin asıl sorunu yoksulluk ve işsizliktir

Kahramanmaraş'taki gezi ve incelemelerini sürdüren Akşener, akşam MHP Kahramanmaraş İl Kadın Kolları'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde düzenlediği programda partili kadınlarla buluştu. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ndeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken, katılımcılara 'Bir Şehidin İsyanı' isimli slayt gösterisi izletildi. MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı ve Kadın Kolları Başkanı Selma Dal'ın konuşmalarının ardından kürsüye gelen Akşener, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İktidarı eleştiren ve sanal gündem oluşturulduğunu öne süren Akşener, Türkiye'de kadınların giyim tercihleri nedeniyle zaman zaman tartışmalar yaşandığını ifade ederek, "Bu kavgalar aradan bir süre geçtikten sonra ortadan kalkar. Ama bir öğreniriz ki ya bir sanayi tesisimiz satılmış, ya bin insan işsiz kalmış ya da ABD'de gizli bir anlaşma yapılmıştır. Türkiye'de işsizlik oranı yüzde 19. Bu oranın yüzde 85'ini de var olan işini kaybedenler oluşturuyor. Asıl problem, asıl konuşulması gereken işsizlik ve yoksulluktur" dedi. AK Parti iktidarının ülkeyi 214 milyar dolar borçla teslim aldığını, bu borcun şimdi 550 milyar dolara ulaştığını öne süren Akşener, "Varlık Barışı'ndan dolayı da ülkeye 30 milyar dolar para girdi. Diğer yandan 40 milyar dolar değerinde cumhuriyetin temel kazanımları olan sanayi tesisleri satıldı. Yaptığınız ise sadece duble yollar. Geriye kalan 350 milyar dolar nereye gitti?" diye konuştu. Demokratik açılım konusuna da değinen Akşener, MHP'ye 'Neden görüşmüyorsunuz?' sorusunun geldiğine dikkat çekerek, "Bu soruya 'Ortada bir şey mi var da görüşelim' cevabını vermek doğru değil. Ortada Başbakan'ın 2005 yılında Diyarbakır'da söylediği, herkesin gözünün içine baka baka söylediği söz var; 'Türkiye'de Kürt problemi var. Bunu çözmek benim meselemdir.' Bir soruna, probleme etnik pencereden bir tarif yaparsanız ve bunu o ülkenin başbakanı yaparsa bunun çözümü siyasidir. Etnik aidiyet olarak 'Ben Kürdüm' diyen insanın sadece Kürt olduğu için o ülkenin her alanında etnik aidiyetinden dolayı problem yaşadığını varsayıyorsunuz demektir. Etnik tarif bu. Bunun çözümü siyasidir. Bu sorunu okul yaparak, işsizine iş vererek çözemezsiniz" ifadelerini kullandı. Akşener, konuşmasının ardından MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ile birlikte partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı. [URL=http://www.haber46.com.tr/gallerydetails.asp?id=718#]TÜRKİYE'DE ASIL KONUŞULMASI GEREKEN İŞSİZLİK VE YOKSULLUKTUR[/URL]

Yükleniyor...
Anahtar Kelimeler:
EtnikIşsizlik
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Eshâbil KARAHAYDAROĞLU 2010-03-02 13:52:16

Sevgili Ahmet Bey,
Takdir edersiniz ki kamuoyuna hitaben yazmak, bilgi birikimi, görgü ve tecrübe yeterliliği, yazdığı dili de ifâde ve imlâ bakımından doğru ve güzel kullanabilme liyâkati gerektirir.
Size soruyorum:
Eshâbil KARAHAYDAROĞLU'NUN sizinle de Aslı Hanımla da hiçbir tanışıklığı olmadığına göre, ikinizle de kişisel bir kavgasının olması ve haber46'yı da buna alet etmesi söz konusu olabilir mi?.. Bu soruya, siz susun, vicdanınız cevap versin.

Gelelim asıl mevzûya:
Aslı Hanım, Tayyip Beyi kötüleyeyim derken, Türk milletine büyük hizmeti geçmiş olan padişahlarımızı aşağılamıştır. Umarım bunu da bilinçli olarak yapmamıştır.
MÜSLÜMAN BİR TÜRK AYDINI, Avrupa'yı fethederek Yüce Osmanlı Devletine bağlamış olan, üç kıtada adâletle hükmetmiş olan, dünyayı fesat yuvası haline getirmeye çalışan büyük şer güçlerini karşısında titretmiş olan, ilim, insanlık, siyâset, ahlâk ve hukûka saygı bakımından Hz. Muhammed ve dört halîfeden sonra yeryüzünün en seçkin kişileri olan Osmanlı Padişahlarının, kendisinin milyonda biri bile etmeyen günümüz parti başkanlarıyla kıyaslanmasını ASLÂ KABUL EDEMEZ.
Günümüzün parti başkanlarının hepsini toplasanız, o yüce insanların bir tanesinin bile ayağının tozu olamaz.
Zîrâ, o yüce insanlar Avrupa'yı da fethederek üç kıtayı Yüce Osmanlı Devletine bağlarken, günümüzün parti liderleri, şehit kanıyla elde edilmiş mukaddes vatanımızı, istiklâlimizin yegâne timsâli olan millî egemenliğimizi Avrupa Birliğine, ABD'ye ve İsrâil'e peş-keş çekmekte, bu konuda âdeta birbirleriyle yarışmaktadır.
O büyük atalarımız, başka devletlere talimat vererek dünyaya hâkim olurken, onların torunları olduğunu iddia eden bu zavallılar ise sürekli dış güçlerden talimat almakta, dış güçlerin talimatı olmaksızın bir adım bile atamamaktadırlar.
Bu vaziyetteki zavallıları, kim ve nasıl ve hangi cüretle Yüce Osmanlı Padişahlarına benzetebilir?
İşte Ahmet Bey, Aslı Hanım kardeşimiz, sadece bu sebeple ikaz edilmiş olup, ifâde ettiği yanlış bir cümlenin muhterem kamuoyunun dağarcığını kirletmemesi hassasiyetiyle kendisine tarafımızdan cevap verilmiştir.
Sayın Ahmet Bey, herkes yazdığından sorumludur.
Evet, elbette düşünceyi açıklama hürriyeti vardır.
Ama bunun karşısında kamuoyunun dağarcığını yanlış düşüncelerden koruma görevi ve sorumluluğu da vardır.
HERKES BİLMELİDİR Kİ MÜSLÜMAN TÜRKLERİN DAĞARCIĞI, YANLIŞ DÜŞÜNCELERİN RAST GELE ATILACAĞI BİR ÇÖP SEPETİ DEĞİLDİR.
Sizin gibi temiz ve masum vatan evlatlarını muhabbetle bağrıma basıyor, ikinize de selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Avatar
Lütfiye Münevver Hanım 2010-03-02 03:55:20

EDİTÖR: İlgili şahıs kendi yorumunu savunabilir. Lütfen sadece haberle ilgili kendi yorumunuzu yapınız.

Avatar
ahmet 2010-03-01 19:49:58

burası özgür bir platform neden özür dilesinki.özgürce düşüncelerini dile getirmiş arkadaş.burayı kişisel kavganıza alet etmeyin.

Avatar
AHMET 2010-03-01 13:49:42

eshabil bey burası herkesin özgür düşüncelerini saygı çerçevesinde açıkladığı bir platform.lütfen olayı kişiselleştirmeyin.kimse sizden özür dilemek zorunda değil aslı hanıma katılıyorum .burayı kişisel kavgan için kullanma lütfen!

Avatar
Eshâbil KARAHAYDAROĞLU 2010-03-01 11:18:32

Aslı Hanım, Tayyip Beyi padişaha benzeterek büyük bir hatâ yapmıştır.
Tayyip Bey de dahil, bugün Türkiye'deki bütün parti liderlerini toplasanız, İNSANLIK,İLİM ve HUKUKA SAYGI BAKIMINDAN Osmanlı'nın en kötü padişahının bile ayağının tozu olamazlar.
Bizim padişahlarımız Avrupa'yı fethediyor ve Avru'payı Yüce Osmanlı Devletine bağlıyorlardı.
Tayyip Bey ve diğer parti liderleri de AB'ye ve ABD'ye uşaklık yaparak Türkiye'yi Avrupa'ya bağlamaya çalışıyorlar.
Daha doğrusu, Müslüman Türk'ün ülkesini ve millî egemenliğini, göz göre göre Batılılara satıyorlar, peş-keş çekiyorlar.
Aslı Hanım, Tayyip Beyi padişaha benzeterek padişahlarımızı aşağıladığınızın farkına varın.
Sizi bu hatanızdan dolayı Türk padişahlarından ve Türk tarihinden özür dilemeye davet ediyorum.

Avatar
ASLI 2010-03-01 08:22:39

Akp ve MHP nin farkı çok bariz şekilde gayet açık MHP dürüst,demokratik,akılcı bir parti.üstelik MHP makarna,çay şeker karşılında oy istemiyo kimseden.şu anda iktidar olan partinin genel başkanı kendisini resmen padişah sanıyor.oraya nasıl geldiğini çok çabuk unuttu....MHP nin sonuna kadar destekçisiyiz.Meral Akşeneri Maraşta görmekten çok büyük mutluluk duyduk.

Avatar
kürşat46 2010-02-27 16:51:12

Atalar fakirlikte, zenginlikte küfre yakındır diyor. Aç,işsiz insanların çok olduğu yerlerde her şey olur. Zenginin daha zengin fakirin daha fakirleştirildiği bu günde daha ne beklenir. Öyleyse ey millet Dik Baş, Tok Karın ve Mutlu Yarın için el ele gönül gönüle ...

Avatar
Eshâbil Özalplerden 2010-02-27 11:59:56

Bu hanımefendi MHP adına konuşmacı olarak gelmiş, konuşmuş ama...
Kusura bakmasın, ben kendisinin söylediklerini okuduktan sonra MHP ile AKP arasında dikkat çeken önemli bir fark göremedim.
Parti taasubuyla bakmadığımız takdirde MHP ile AKP'nin aslında bir madalyonun iki ayrı yüzü olduğunu görmek mümkündür.
Bu yazdıklarıma bazıları üzülseler de, bana kızsalar da büyük bir imanla her zaman bu söylediklerimin arkasında olacağım.
Net bir şekilde söylüyorum, AKP'nin alternatifi bu MHP olamaz.

Avatar
öggeş emminin torunu 2010-02-27 10:55:11

Meral Hanım haklısınız sizin bu dediklerinizi sandıkta verilen oy'un namus olduğunu düşünen haysiyetli ve izzet-i nefis sahipleri düşünüyorlar ama kömürcüler ve makarnacılar için aynı şeyi diyemem.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126