Aksu Çayı ne zaman temizlenecek? Ak Parti İletişim Ofisine Soruyoruz

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi'nden "Aksu Çayı temizleniyor. Entegre Atık Su Arıtma Tesisi sanayicilerimiz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz, Valilik ve Bakanlık konsorsiyumu ile yapılacaktır" başlıklı madde heyecan uyandırdı ancak vatandaş ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Aksu Çayı ne zaman temizlenecek? Ak Parti İletişim Ofisine Soruyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Kahramanmaraş ziyaretinin ardından Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi tarafından yapılan açıklamanının ikinci maddesinde "Aksu Çayı temizleniyor. Entegre Atık Su Arıtma Tesisi sanayicilerimiz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz, Valilik ve Bakanlık konsorsiyumu ile yapılacaktır" ifadesi yer aldı.

Bu açıklama Kahramanmaraş'ın kanayan yarası Aksu'nun temizlenmesi konusundaki umutları artırırken aynı zamanda heyecan uyandırdı. Haber46 olarak okuyucularımızdan gelen bazı soruları cevaplanmak üzere Ak Parti Milletvekillerimize soruyoruz.

Aksu'yu kurtaracak olan Entegre Atık Su Arıtma Tesisi ne zaman yapılacak? Bununla ilgili bir planlama yapıldı mı? Sanayiciler, Kahramanmaraş Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Valilik tarafından yapılması planlanan tesisin masrafları hangi kuruma ne oranda yansıtılacak? Bu konuda iş adamlarıyla görüşme yapıldı mı ve anlaşma sağlandı mı? Sürecin bu günden başlayarak nasıl işleyeceği ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Özellikle Entegre Atık Su Arıtma Tesisi ne zaman yapılacak? sorusu düzenli olarak Aksu'yu gündeme getiren haber46'nın bir sonraki haberi ne zaman yapacağını planlaması açısından önemlidir. Tesisin bu günden itibaren planlama ve yapılma süreci takviminin paylaşılması durumunda, basın olarak bizler de sorumlu gazetecilik gereği süreci daha iyi takip ederiz. Aksu konusunu ısıtıp ısıtıp gündem geetirmek yerine süreç doğru ve zamanında işliyor mu onu takip eder ve haberlerimizi ona göre planlarız.

Aksu'nun temizlenmesi, Kahramanmaraş halkı için çok büyük önem arz etmektedir. Haber46 olarak bu süreci takip etme konusundaki kararlılığımız da aynı hassasiyetle devam etmektedir. Sayın Milletvekillerimizin de konuyu çok büyük hassasiyetle ve ciddiyetle takip edeceğine ve ivedilikle sonuçlanması için çaba göstereceklerine inanıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 08:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
drsn
drsn - 4 hafta Önce

germenica gün yüzüne çıktığı zaman aksu çayı temizlenecek.germenica göksun yolu bittiği zaman gün yüzüne çıkacak.göksun yolu kale turizme açıldığı zaman bitecek.kale turizme hal kavşağı bittiği zaman açılacak.hal kavşağı taş köprünün etrafı alkolik çöp ve fuhuş bataklığından kurtulduğu zaman bitecek.amann amann takman artık bu işlere kendinize popüler davranın azdan az çoktan çok gider..

Göktürk
Göktürk - 4 hafta Önce

Onlar verdi ise o iş yaş beyler dağılın ☺️

ökkeş
ökkeş - 4 hafta Önce

bu suya temiz raporu verilmemişmiydi şimdi neyi temizleyecekler anlamadım ki:))))))))))))))))))))

maraşlı
maraşlı - 4 hafta Önce

kirletenleri cezalandırılmıyor yani.yapılırsa arıtma tesisi. mantık ne kadar dogru

Kahraman Kentli
Kahraman Kentli - 4 hafta Önce

Bakan açıklama yapmıştı aksu çayı temiz diye neyi temizliyecekler tertemiz suyun...!!!

Ede
Ede - 4 hafta Önce

Sayın bakan gelmişken temiz dediği suyu bir test etseydi yerinde görseydi

Meşgul
Meşgul - 4 hafta Önce

Şuan çalınıyorsunuz ilgilenemiyoruz

gülaçtı tr
gülaçtı tr - 4 hafta Önce

2075 yılında tertemiz pırıl pırıl bir aksu grecegiz.
hayatta olursak

ahmet
ahmet - 4 hafta Önce

Kahramanmaraşta küçük bir esnafa bile gücü yetmeyen akp vekilleri ve yönetimi fabrikatörleremi güc yetirecek gülünç !

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 4 hafta Önce

Maraşta bir deyim var ' Çıkmaz ayın son Çarşambası '

Başkan 44
Başkan 44 - 4 hafta Önce

Aksuyu bırakın önce belediyede ki hırsızları temizleyin

Sucu
Sucu - 4 hafta Önce

Sayın.bakanıma.söyleyin.birde.türkogluna.ve.kıllıya.baksın.kokudan.akşamları.durlmuyor

Ramazan er
Ramazan er - 4 hafta Önce

13.ayın 32 sine o iş tamam. Hele önce hal kavşağını yapsınlarda istasyon köprüsünün bir şeridi yapıldı diğerine cesaret edip başlayamadılar ki Aksu yu temizlesinler. Bizim memleketimiz sahipsiz.Suyunu sana verecez dersek Fatma şahin temizler Aksuyu.

muratti
muratti - 4 hafta Önce

geç bile kalındı.....yinede habere sevindik inşAllah gerçekleşir

Ali bey
Ali bey - 4 hafta Önce

Milletvekili Öztunç'dan Allah Razı Olsun... O dürtmeseydi daha çoook beklerdik temizlenmesini.


SIRADAKİ HABER

banner122