Alaattin Çakıcı'dan Melih Bulu'ya Mektup! Sakın istifa etme

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerin ardından rektör Melih Bulu'ya bazı kesimler destek verirken, bazı kesimlerden de İstifa et çağrısı geldi. Alaattin Çakıcı da yazdığı mektup ile Bulu'ya çağrıda bulunan isimlerden biri oldu ve Lütfen! Sakın istifa etmeyiniz dedi.

SİYASET 08.02.2021, 11:20
Alaattin Çakıcı'dan Melih Bulu'ya Mektup! Sakın istifa etme
banner257

Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atılmasından sonra başlayan protesto gösterileri devam ediyor. Bulu'nun atamasına muhalefet kanadı da tepki gösterirken, CPH iktidar ile sık sık karşı karşıya geldi. CHP'li isimler Bulu'ya çağrıda bulunarak istifa etmesini istedi.

ÇAKICI'DAN 2 SAYFALIK MEKTUP

İktidar muhalefetin bu tutumunu eleştirirken, Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabından 2 sayfalık bir mektup yazarak Bulu'ya çağrıda bulundu.

"BU KUTLU İTTİFAKTA GEDİK AÇMAYA HAKKINIZ YOK"

Çakıcı mektubunda; muhalefet, HDP, PKK ve DHKP-C sempatizanlarının devletin kurumları ve Cumhur İttifakı'na zarar vermek için Bulu'ya istifa etmesi yönünde çağrı yaptığını öne sürerek, "Lütfen! Sakın istifa etmeyiniz. İstifa ederseniz bu terörist eylemcilerin önünü açarsınız. Bu kutlu ittifakta gedik açmaya hakkınız yok" dedi.

"ARKANIZDA AZİZ MİLLETİMİZİN OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ"

Çakıcı mektubun devamında, "Arkanızda Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve aziz milletimizin olduğunu unutmayınız. Devletine, aziz milletine gönül vermiş tüm duyarlı Türk vatandaşları, devletinin ve Cumhur İttifakı'nın yanında olmalıdır" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (5)
Mehmet ÖZSAĞIR 13 ay önce
Türkiyede artık son sözü mafya söylüyor. Sıkıysa bundan sonra melih bulu istifa etsin. Ne günlere geldi güzel ülkem.
Vatandaş 13 ay önce
Rektörün destekçisi mafya olursa eğitimde dünya sonuncusu olursun!
k.maraşlı 13 ay önce
pkk destekcisi oluyordu bunca zamandır ses etmediniz de mafya olunca mı sıkıntı oldu hayırdır ?
Ramazan 13 ay önce
Ede hem arabiye binmeye gıyamiysiz hem essek yüküyle para veriysiz ! Aracı ilana goyiysiz telefona cevap vermiysiz ,daireyi ilana goyiysiz telefonu açmiysiz siz ne biçim bir cinssiz ?
Escobar 13 ay önce
Bu sahneyi bir yerden hatırlıyorum narcos dizisinde kolombiyadaki kartellerin devlet işlerine bulaşmasına benziyor
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı