Ali Öztunç 30 CHP Milletvekili ile Elbistan'a çıkarma yapacak

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, mecliste çıkarılan kanunla küle ve dumana teslim edilen Afşin ve Elbistan'ı yalnız bırakmıyor. Filtre takılmasını 2.5 yıl erteleyen kanun maddesini Anayasa Mahkemesine götüreceğini söyleyen Öztunç, 30 Milletvekili ile Elbistan'a gideceğiz dedi.

Ali Öztunç 30 CHP Milletvekili ile Elbistan'a çıkarma yapacak

Afşin Elbistan Termik Santraline filtre takma süresini 2,5 yıl uzatan kanunun, Meclisten Ak Partili ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla geçmesinin ardından başlayan tartışmalar bitmiyor. Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın 6 ay içinde kül tutan filtrelerin takılacağını açıklamasına rağmen tekiler artarak devam ediyor.

Daha önceki açıklamasında, kanunun Meclisten geçmesi durumunda Afşin ve Elbistan'da tarihin en büyük mitingini yapacağını söyleyen CHP Milletvekili Ali Öztunç'un ne yapacağı merak ediliyordu. Öztunç iki günlük aradan sonra suskunluğunu  bozdu ve yol haritasını açıkladı.

CHP’li 30 milletvekiliyle beraber Elbistan’a gideceklerini söyleyen CHP milletvekili Ali Öztunç “Afşin Elbistan halkına söz verdiler. Asla süre uzatımı olmayacak dediler. Ama 3 yıl daha filtresiz çalışmaya izin verdiler. Halkı yine kandırdılar, aldattılar. Elbistan ve Afşin halkı zehirlensin, ölsün istiyorlar. Elbistanın adı Küllbistan olsun bari. Biz bu maddeyi Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. “ diye koştu.

Türkiye'nin çeşitli illerine dağılmış durumdaki yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi maddesi AK PARTİ ve MHP'lilerin oylarıyla Meclis’te kabul edilmişti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Öztunç Sayın Vekilim
Ali Öztunç Sayın Vekilim - 2 hafta Önce

Sağolasın Adınla yaşa

Yapalakli yavuz
Yapalakli yavuz - 2 hafta Önce

İnsanı yaşatki bir daha oy alabilesin ,fabrika aç, iş ver ki , vergi toplayabilesin , yalniz ölüler oy ve vergi vermez

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

ELBİSTANDA İKTİDARA OY VERENLER UTANIN UTANIN BU ADAM KADAR HAKKINIZI SAVUNAN VAR MI HELAL OLSUN BE ATOM KARINCA . KARINCA GİBİ ÇALIŞKANSIN

Maraşlı
Maraşlı - 2 hafta Önce

Helal olsun size sayın vekilim, vekil dediğin vatandaşını düşünür, sahip çıkar, duyarsız kalmaz, tekrar tebrik ediyorum

SARI
SARI - 2 hafta Önce

sizin derdiniz maraş elbistan degil hesabınız başka ...............

ihsan kalaycı
ihsan kalaycı @SARI - 2 hafta Önce

hesabının başka olmasına bakma sana sağlayacağı faydaya bak

Ali
Ali @SARI - 2 hafta Önce

Neymiş derdi çok bilmiş Sarı efendi, söyle de biz de öğrenelim. Adam hakkını savunuyor vatandaşın, senin gibilerin anlamaması normal gerçi..

Vatandas
Vatandas @SARI - 2 hafta Önce

Ne imiş hesaplari.
Onun tam olarak hesabı belli değil ama senin ön yargıları n pis kokuyor.
Tıpkı zihniyetiniz gibi

drsn fdkr
drsn fdkr - 2 hafta Önce

nasıl bir üslup ya akpartililer giremeyecekmiş elbistana biz elbistanda maraşta her yerdeyiz. yiyorsa gelde çıkart seni gidi pkk sevici....

Göçmüş
Göçmüş - 2 hafta Önce

7 tane daha uyur boş beleş yaşayan vekillerimiz daha vardı sahi o yedi diğer vekil ne işe yarar...Tebrikler Ali ÖZTUNÇ

Yasak
Yasak - 2 hafta Önce

Sadece yadaklamakla olmaz öyle. Kahramanmaraş ta tütün eken ve bu işle geçinen aileler var. Onlara da bir ilşbulmanız ve tarlalarında ekecekleri enaz tütün kadar kazandıran bir ürün bulmanız lazım.

Külbistan
Külbistan - 2 hafta Önce

Bu Külbistan ismi çok güzelmiş yakışır :))))))))))

İdris
İdris - 2 hafta Önce

Arkadaşlar Ali Öztunç'un Kahramanmaraş genelinde %9,5 oyları var tabiki çalışacak tabiki gündeme getirecek bundan doğal ne varki .Çalışan kazanır çalissın bırakında

Hakan
Hakan - 2 hafta Önce

Marmaristen çıkmayan ali bey demi

Meaşlı metin
Meaşlı metin - 2 hafta Önce

Sayın vekil sen boş konuşuyorsun k ahramanmaraşın tümderdini bitirdin şimdi otageldi sıra helel olsun buhabere gülünür sadece


SIRADAKİ HABER