Ali Öztunç 30 CHP Milletvekili ile Elbistan'a çıkarma yapacak

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, mecliste çıkarılan kanunla küle ve dumana teslim edilen Afşin ve Elbistan'ı yalnız bırakmıyor. Filtre takılmasını 2.5 yıl erteleyen kanun maddesini Anayasa Mahkemesine götüreceğini söyleyen Öztunç, 30 Milletvekili ile Elbistan'a gideceğiz dedi.

SİYASET 27.11.2019, 19:14
Ali Öztunç 30 CHP Milletvekili ile Elbistan'a çıkarma yapacak
banner257

Afşin Elbistan Termik Santraline filtre takma süresini 2,5 yıl uzatan kanunun, Meclisten Ak Partili ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla geçmesinin ardından başlayan tartışmalar bitmiyor. Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın 6 ay içinde kül tutan filtrelerin takılacağını açıklamasına rağmen tekiler artarak devam ediyor.

Daha önceki açıklamasında, kanunun Meclisten geçmesi durumunda Afşin ve Elbistan'da tarihin en büyük mitingini yapacağını söyleyen CHP Milletvekili Ali Öztunç'un ne yapacağı merak ediliyordu. Öztunç iki günlük aradan sonra suskunluğunu  bozdu ve yol haritasını açıkladı.

CHP’li 30 milletvekiliyle beraber Elbistan’a gideceklerini söyleyen CHP milletvekili Ali Öztunç “Afşin Elbistan halkına söz verdiler. Asla süre uzatımı olmayacak dediler. Ama 3 yıl daha filtresiz çalışmaya izin verdiler. Halkı yine kandırdılar, aldattılar. Elbistan ve Afşin halkı zehirlensin, ölsün istiyorlar. Elbistanın adı Küllbistan olsun bari. Biz bu maddeyi Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. “ diye koştu.

Türkiye'nin çeşitli illerine dağılmış durumdaki yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi maddesi AK PARTİ ve MHP'lilerin oylarıyla Meclis’te kabul edilmişti. 

Yorumlar (15)
Ali Öztunç Sayın Vekilim 7 ay önce
Sağolasın Adınla yaşa
Yapalakli yavuz 7 ay önce
İnsanı yaşatki bir daha oy alabilesin ,fabrika aç, iş ver ki , vergi toplayabilesin , yalniz ölüler oy ve vergi vermez
Vatandaş 7 ay önce
ELBİSTANDA İKTİDARA OY VERENLER UTANIN UTANIN BU ADAM KADAR HAKKINIZI SAVUNAN VAR MI HELAL OLSUN BE ATOM KARINCA . KARINCA GİBİ ÇALIŞKANSIN
Maraşlı 7 ay önce
Helal olsun size sayın vekilim, vekil dediğin vatandaşını düşünür, sahip çıkar, duyarsız kalmaz, tekrar tebrik ediyorum
SARI 7 ay önce
sizin derdiniz maraş elbistan degil hesabınız başka ...............
ihsan kalaycı 6 ay önce
hesabının başka olmasına bakma sana sağlayacağı faydaya bak
Ali 7 ay önce
Neymiş derdi çok bilmiş Sarı efendi, söyle de biz de öğrenelim. Adam hakkını savunuyor vatandaşın, senin gibilerin anlamaması normal gerçi..
Vatandas 7 ay önce
Ne imiş hesaplari.
Onun tam olarak hesabı belli değil ama senin ön yargıları n pis kokuyor.
Tıpkı zihniyetiniz gibi
drsn fdkr 7 ay önce
nasıl bir üslup ya akpartililer giremeyecekmiş elbistana biz elbistanda maraşta her yerdeyiz. yiyorsa gelde çıkart seni gidi pkk sevici....
Göçmüş 6 ay önce
7 tane daha uyur boş beleş yaşayan vekillerimiz daha vardı sahi o yedi diğer vekil ne işe yarar...Tebrikler Ali ÖZTUNÇ
Yasak 7 ay önce
Sadece yadaklamakla olmaz öyle. Kahramanmaraş ta tütün eken ve bu işle geçinen aileler var. Onlara da bir ilşbulmanız ve tarlalarında ekecekleri enaz tütün kadar kazandıran bir ürün bulmanız lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?