Ali Öztunç Kahramanmaraş'ta yaşanan defile skandalını TBMM Gündemine taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı devlet dairesinde yaşanan ‘Defile skandalı’nı TBMM Gündemine taşıdı.

Ali Öztunç Kahramanmaraş'ta yaşanan defile skandalını TBMM Gündemine taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı devlet dairesinde yaşanan ‘Defile skandalı’nı TBMM Gündemine taşıdı.

Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İtfaiye Daire Başkanlığı binasında yaşanan defile skandalı, kent sınırlarını aşarak Türkiye gündemine oturdu.

Kamuoyuna yansıyan görüntülerde bina içerisindeki itfaiye araçlarının önüne turkuaz halının serildiği ve halı üzerinde mankenlerin sırasıyla yürüdüğü görülürken, sosyal medya platformlarında hızla yayılan bu görüntüler sonrası tepkiler de çığ gibi büyüdü. En çok kullanılan ifadeler ise “Defile düzenlemek itfaiyenin işi mi?”,”‘Şehirde bir yangın çıksa ne olacak?” oldu.

“BURNUMUZA PİS KOKULAR GELİYOR”

Yaşanan skandal sonrası dün(04.11.2018) yaptığı açıklamada, “Bu gördükleriniz Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi itfaiyesinde defile yapan mankenler. Bir kaç gündür Yurt dışındaydım yeni geldim öğrendiğim ki bizim Belediye itfaiyesinde defile düzenlenmiş. Tam bir skandal. Konuya ilişkin yarın detaylı bir açıklama yapacağım. Ama Büyükşehir belediye başkanı itfaiye daire başkanını günah keçisi ilan ederek bu skandaldan kurtulamaz. Elbistan’dan su zehirlenmesinde KASKİ müdürünü suçlamıştı şimdi ise itfaiye daire başkanını... Hiç bir kurumda amirin bilgisi olmadan böyle bir defile yapılamaz. Burnumuza başka türlü pis kokular geliyor. Bu mankenlere ödemeyi kim yaptı, nerede konakladılar. İtfaiyede böyle bir defileye neden ihtiyaç duyuldu? Bu ve başka sorulara yanıt vermeleri lazım. Yarın da konuyu TBMM gündemine taşıyacağım” ifadelerini kullanan CHP’nin ‘Atom Karınca’ lakaplı çalışkan ismi Ali Öztunç, bugün harekete geçerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yazılı olarak cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

BELEDİYEDE İŞLER BELEDİYE BAŞKANININ HABERİ OLMADAN MI YÜRÜMEKTE?

Önergede defile sonrası gelen tepkiler üzerine İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder’in görevden alındığı hatırlatmasında bulunan Öztunç’un, “Bu defileden nasıl olur da Büyükşehir Belediye Başkanının haberi olmaz? Belediyede işler Belediye Başkanının bilgisi olmadan mı yürümektedir?”İfadeleri dikkat çekti.

Öztunç’un önergesi aynen şu şekilde:

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nca düzenlenen defile, sosyal medyada yayılması üzerine gelen tepkiler üzerine İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder görevden alınmıştır.

Buna istinaden;

1- Kahramanmaraş İtfaiye Daire Başkanlığı bu defileyi hangi amaçla düzenlemiştir?

2- Bu defileden nasıl oluyor da Büyükşehir Belediye Başkanının haberi olmaz? Belediyede işler Belediye Başkanının bilgisi olmadan mı yürümektedir?

3- Defileye katılan mankenler nereden gelmişlerdir? Bunlar Kahramanmaraş’ta hangi otelde konaklamışlardır? Bu mankenlere ödenen ücret ne kadardır? Bu defilenin toplam maliyeti ne kadar olmuştur? Defilenin masrafları nereden karşılanmıştır?

4- Defileye davet edilen kamu görevlileri var mıdır? Var ise bunlar kimlerdir?

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
odiseur
odiseur - 5 ay Önce

CHP li diye beğenmediğiniz atom karınca çalışıyor bakın

Zahid
Zahid - 5 ay Önce

her zaman itfaiye yangına gitmesin, bu seferde biz itfaiyeye gidelim demişler ama bu seferde itfaiye müdürünü ateşe attılar, yaktılar garibim müdürümü

maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

ali öztuncun dediği gibi asıl önemli soru bu mankenler nerede konakladı. çok pis kokular var.

celil
celil - 5 ay Önce

itfaiyeciler yangını oturdukları yerden mi söndürmüşler....!!!!!!!!!????

FURKAN ERŞAN
FURKAN ERŞAN - 5 ay Önce

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU ALANDA ÇOK BAŞARALI :) :)

metehan
metehan - 5 ay Önce

fatih mehmet erkoç un açıklamasını iyi bulmadım haberim yoktu demiş belki haberi olmaya bilir lakin bir yönetici haberi olmak zorunda maalesef bir nevi özrü kabahatinden büyük olmuş

mali k
mali k - 5 ay Önce

ne var bunda! kentin reklamı yapılmış.

Nuh MARAŞLIOĞLU
Nuh MARAŞLIOĞLU - 5 ay Önce

Yıldönümünü kutladığımız Sütçü İmamın peçe için attığı kurşun olayı haftasında senin evlatlarının yaptığına bak.Rezil rüsva ettiniz Kahramanmaraşımızı. Bu konuyu bir daire başkanının görevden alınmasıyla kapatamazsınız. Başvuruyu kim aldı, kim onayladı ve kim finanse etti açıklanması lazım.Yoksa bu milletin hesabı ağır olur..

Önder şen
Önder şen - 5 ay Önce

Fatih Mehmet Erkoç a bir komplo düzenlenmiş olabilir iyi araştırmak lazım,malum adaylık başvuruları yakında başlıyor

Has Maraşlı
Has Maraşlı - 5 ay Önce

Vekilim bir tek sen varsın vekil diğerleri korkudan konuşamıyorlar bile. Bir akp li olarak bir daki seçimde oyum kesin size inşAllah.

maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

bu güne kadar sen yaptın onu cevapla akşama kadar insanların maraşın sıkıntısını değil reklam için kendini şöyle yaptım böyle yaptım ne yaptın onu söyle zihniyetin belli senin.

gökhan
gökhan - 5 ay Önce

AKP DE ŞU ATOM KARINCA GİBİ BİR TANE MİLLET VEKİLİ OLSUN MARAŞ IN SIRTI YERE GELMEZ 7 MİLLET VEKİLİ YOLLADIK HEPSİ KENDİ HAVASINDA KOYUN OLMAYA DEVAMMM KAHRAMANMARAŞ

ADMİN 46
ADMİN 46 - 5 ay Önce

ADAM ÇALIŞIYOR. EN AZINDAN MECLİSTE K.MARAŞ TAN KONUŞUYOR. DİĞERLERİ BİRYERLERİNİ KAŞIYOR YADA MASADA YATIYOR.
UYAN ARTIK MARAŞ UYAN. YOKSA ÇOK GEÇ OLACAK SENİN İÇİN.

ALİ BEY
ALİ BEY - 5 ay Önce

TEKSTİL FABRİKLARI FAZLASIYLA FAZLA OLAN SEHİRDE BU TÜR DEFİLELERİN OLMASI LAZIM BENCE AMA DOGRU YERDE DOGRU ZAMANDA DÜŞÜNCE GÜZEL AMA MEKAN YANLIŞ....

Sessiz ses
Sessiz ses - 5 ay Önce

Neden itfaiye müdürü istifa ediyor. Etme kardeşim kendin kaliteli bi adamsan belediye başkanın bilgisi vardı diyeceksin.bunca söylenen şeyleri kabullenmezsin. Yok eğer bunu ben yaptım diyorsan.cesaretli adammışsın.yapmanda hiç sıkıntı yok boş yere görevden oldun yazık oldu sana.ne olmuş yapmışsan ilçelerdeki itfaiye müdürleri takım elbise giyip oturuyorlar itfaiyecilikten çıkmışlar bunları gören yok.

Kürtün
Kürtün - 5 ay Önce

Sütçü imamın torunu Fatih Erkoç un belediyesine yakışır

alper
alper - 5 ay Önce

Bizim diğer vekilleri gören var mı

Ede
Ede - 5 ay Önce

Sayın Ali Öztunç doğru söylüyor konuşuyor memleketimde başka yer kalmadımı defile yapılacak

Ede
Ede - 5 ay Önce

Sayın Ali Öztunç doğru söylemiş defile yapılacak başka yer yok muydu memleketimde

mustafa
mustafa - 5 ay Önce

Fatih Erkoç a komplo.

Mehmet kurt
Mehmet kurt - 5 ay Önce

Bence çok güzel olmuş şehrin tanıtımı için neden bu kadar büyütülüyor anlamadım itfaiye personelilerinin de gözü gönlü açılmış aslında belediye deki bütün kurumlar böyle etkinlik yapmalı

yaa
yaa - 5 ay Önce

ali bey chp ye oyyy yok

gülaçtı tr
gülaçtı tr - 5 ay Önce

kim yapmış, ne yapmış, nasıl yapmış, iyimi yapmış, ola uzattılar da uzattırlar altı üstü defile, define değil

fundad
fundad - 5 ay Önce

iyi araştır atom karınca ali Öztunç : ))

Mehmet yıdızlar
Mehmet yıdızlar - 5 ay Önce

Yarın ? saray da defile olursa şaşmam

Emre
Emre @Mehmet yıdızlar - 5 ay Önce

Belki sizin sokakta olur. Saray da herkese batıyor. İyi ki var Sarayımız.

asi 46
asi 46 - 4 ay Önce

ali oztuncun sancisi pazarcigi chp kaybetmesi ondan hep erkoca yukleniyor bilindigi gibi erkoç pazarcık için çok caba sarfetti öztunç hazmedemiyor

Mehmet Gül
Mehmet Gül - 5 ay Önce

Önemli olan şu soruya cevap verilmesi. Defilenin yapıldığı halı neden kırmızı değildi???!!!!
De gülün arkadaşlar. Bir de ilimize gerici derler kendini bilmez cahiller.

Mert
Mert - 5 ay Önce

Belki bu seferde marşının yangınını söndürecek itfaiyeniz ne var bunda her türlü yangın itinayla söndürecek

mustafa
mustafa - 5 ay Önce

k.maraş fatih Mehmet erkocla proye bazlı hizmetlerle tanıştı erkoc bunun üstüne gider bence daire başkanı hic mi kafası basmas daire başkanı bence itfayeci değil de sanattan ve estetikten anlıyor. bence daire başkanı dizide oynersa sasmam. daire başkanı güzelden anlıyor.....

Veli can
Veli can - 5 ay Önce

Herşeyi belediye karşılasın ondan sonra bizim haberimiz yok oldu canım

Sultanoğlu
Sultanoğlu - 5 ay Önce

Burada gündeme taşımasını biliyorsunuz sayın vekilim orda da istemesini bileceksiniz sizler halkın milletin vekilisiniz. İstemekten kastım stadyum konusudur. Sizler vekil olarak halkın huzuru mutluluğu ve daha rahat bir hayat sürmesi için çaba sarfetmelisiniz.

Gözlemci
Gözlemci - 5 ay Önce

Büyükşehirin yaptığı defileyi itfaiye müdürnüne keseceğinize büyükşehir belediye başkanına kessinler onun haberi olmadan hatta ödemesi olmadan nasıl böyle bir organizasyon yapılmış KISACA ÖDEMEYİ KİM YAPTI ? Dekontları Çıkartın O Zaman Çıkar Süpürgenin Sapı Son Olarak ta VAli bey ve Emniyet Müdürlüğünündemi haberi yokmuş o zaman bundan sonra kahramanmaraşı ÇOCUK BAHÇESİ yönetsin hepsinin haberi danışıklı döğüş oynuyorlar...

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

Bizim AKP li velilerimiz nerde neden CHP nin vekilleri dile getiriyor her konuyu şimdiye dek AKP ye oy vermiş biri olarak. CHP ye artık sıcak bakmaya başladım yeminle bu ne ya

Messi
Messi - 4 ay Önce

Bunlar sizin üretim mankenler Ali Öztunç...Bak isteğiniz gibi özgür bir şekilde...


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224