banner240

Ali Öztunç'tan Ak Parti'ye çok ağır hırsız eleştirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, AKP’nin tarihe “yolsuzluklarla geçtiğini” savunarak, “Erbakan bugün yaşasa ‘Sizi gidi hırsızlar sizi’ demez miydi?” diye sordu.

SİYASET 14.09.2021, 00:04
Ali Öztunç'tan Ak Parti'ye çok ağır hırsız eleştirisi
banner257
banner226

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, yurttaş yoksullaşırken İngiltere'deki "tefecilere faiz ödendiğinİ" belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti her gün 79 milyon 350 bin dolar faiz ödüyor. Her gün bu devlet İngiltere’deki bir avuç tefeciye 79 milyon 350 bin dolar faiz ödüyor. Kimin parası bu? Benim, köylünün, işçinin, talebenin, öğretmenin parası” diye konuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Aksaray İl Başkanlığı’nın düzenlediği partinin 98’inci kuruluş yıl dönümü kutlamasına katıldı. Bir çay bahçesinde düzenlenen kutlama saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“SANDIK GÖREVLİLERİMİZİ TAMAMLADIK”

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, “Seçim var mı, yok mu?” tartışmalarına karşı seçime hazır olacaklarını belirterek, “2023’te olursa biz kazanırız, daha erken olursa da önümüze bakacağız… 922 sandığın tamamında sandık görevlilerimizi tamamladık, eğitim çalışmalarımızı başlatacağız. 14 beldemizde belde örgütlerimizi kurduk” dedi. Ertürk, Türkiye’de 100’ün üstünde siyasi parti olduğunu belirterek CHP’yi şöyle anlattı:

“Bir tanesinin dünyadan eşi, benzeri yok. Anadolu’nun işgal edilmiş olduğu, başkentinin düşman askerleri tarafından zapt edilmiş olduğu bir ortamda yoksul Anadolu köylüsünün örgütleyip kurmuş olduğu bir parti. Kurucular kurulunda şehitlerin, genç yaşta dul kalmış gelinlerin, babasını mezar başında tanıyan çocukların olduğu parti.”

“TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’ DİYENLERİN PARTİSİ”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP’nin “tam bağımsız Türkiye için darağacına gidenlerin partisi” olduğunu vurgulayarak, “CHP sadece emperyalizme karşı değil yerli işbirlikçilere karşı olan bir partidir” dedi. Arık, Türkiye’nin “tek adam rejimine mahkum edilmeye” çalışıldığını kaydederek, “Bugün Saray ve çevresi sülük gibi milletin sırtına yapışmış kanını emerken, benim milletim zaruret içinde. Benim tıp fakültesi kazanmış kızım yol kenarında patates satmaya çalışıyor. Çiftçimiz, ‘Bittik artık bizi bunlardan kurtarın’ diyor… Çare CHP, CHP önderliğinde Millet İttifakı’nda olduğunu vatandaşımız net görüyor” diye konuştu.

CHP’li Öztunç da CHP’nin kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, şunları belirtti:

PAÇAVRA GAZETELERİ: Burası CHP. Burası ocak, baba ocağı, evimiz, yuvamız, yurdumuz. Burası vatan, bu devleti kuranların partisi. Bu parti İçişleri Bakanlığı’na gidip dilekçe verilerek kurulmuş parti değil. Bu parti belediye başkanıyken, ABD’ye gidip, icazet alınarak kurulmuş bir parti değil. CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle iki büyük eserinden biridir…. Bakmayın siz birilerinin iftara attığına. Bakmayın siz birilerinin CHP ile ilgili ileri geri konuştuğuna, kıskançlıktan yapıyorlar. Çünkü onların ağababalarının partileri vardı, kuruldu, bitti. Hepsi geldi, geçti. CHP kalmaya devam ediyor. Bakmayın paçavra gazetelerine manşet yapmalarına, ’98 yıllık zulüm’ diye. 98 yıldır CHP vardı, bin yıl da geçse var olmaya devam edecektir.

BİRİLERİNİN DEDESİ KURTULUŞ SAVAŞI’NDA KAÇIP GİDERKEN: Birilerinin CHP ile zoru var. Birilerinin dedesi Kurtuluş Savaşı’nda kaçıp giderken, ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ derken, bizim dedelerimizi düşmanı bu topraklardan gönderdiler… Biz de önümüzdeki ilk seçimde tam bağımsız Türkiye için hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Türkiye’de sorunlar büyük. 19 yıldır koltukta oturuyorlar, 50 yıl geriye götürdüler. 19 yıldır hükümetler, maalesef Türkiye kutuplaştı.

ERBAKAN BUGÜN YAŞASA ‘SİZİ GİDİ HIRSIZLAR SİZİ’ DEMEZ MİYDİ, DERDİ: Anadolu topraklarında Cumhuriyet, Osmanlı tarihinde bu kadar büyük yolsuzlukların yapıldığı dönem olmamıştır. Bu dönem tarihe yolsuzluklar dönemi olarak geçmiştir. Yolsuzluk var, nereye giderseniz yoksulluk var. ‘Beşli Çete’ zengin oldu, millet fakirleşti. ‘Yoksulluğu bitireceğiz’ dediler, milleti daha fazla yoksul hale getirdiler. Bunların aldıkları maaşların bir kuruşuna dahi dokunmasak, Sayın Erdoğan çalışmaya başladığı günden bugüne, belediye başkanlığından cumhurbaşkanlığına, aldığı maaşa dokunmasın, bütün maaşını bankada tutsun, oğlunun sahip olduğu gemilerden birini alamaz. Nasıl oluyor da bunların çocukları gemiler, yatlar, katlar alıyor? Milletin, fakir fukaranın hakkı yenerek oluyor. Dürüstlük bunlarda yok. İçlerinden çıktıkları rahmetli Erbakan da söylüyordu. Erbakan bugün yaşasa ‘Sizi gidi hırsızlar sizi’ demez miydi, derdi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ HER GÜN 79 MİLYON DOLAR FAİZ ÖDÜYOR: Çiftçi perişan, biçtiği ektiğini karşılamıyor. İşçi geçinemiyor. Memur aldığı maaş ile geçinemiyor, emekli perişan aldığı maaş kuş oldu. Ama beyefendinin bir eli yağda, bir eli balda. Sarayda adını söyleyemediğimiz öyle güzel yemekler yiyor ki. Ey Tayyip Erdoğan millet perişan ama sen sarayında hayat yaşıyorsun, milleti görmüyorsun, milletten o kadar kopmuş durumdasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her gün 79 milyon 350 bin dolar faiz ödüyor. Her gün bu devlet İngiltere’deki bir avuç tefeciye 79 milyon 350 bin dolar faiz ödüyor. Kimin parası bu? Benim, köylünün, işçinin, talebenin, öğretmenin parası.

ERDOĞAN’I KÜÇÜK MEYDANDA 2 BİN KİŞİ KARŞILADI: Tayyip Erdoğan eskiden Kahramanmaraş’a geldiğinde on binler karşılardı. Bu defa geldi, eski meydanda miting yapmaya cesaret edemediler, küçük bir meydanda yaptılar. 1500, 2 bin kişi vardı. O da polis memuru, memurlar. Çıktı meydanda ‘Fahiş fiyatları indireceğim’ dedi. Fahiş fiyatların sebebi sensin, sen fahiş fiyatları indiremezsin ama bu millet seni indirecek… Diyor ki ‘Bay Kemal artık 128 milyar dolardan bahsetmiyor’. Tayyip Bey kulağın var duymuyor, gözün var görmüyor, dilin var konuşmuyor. Kemal Kılıçdaroğlu her gün söylüyor. Her gün soruyoruz, 128 milyar dolar nerede? Süleyman Soylu, devletin televizyonunda ‘Bir mafya lideri her ay bir milletvekiline 10 bin dolar veriyor’ dedi mi, demedi mi? Kim bu milletvekili, kim bu AKP’li milletvekili. Sayın Soylu savcıya söyleyeceğim diyordun, ne oldu? Sustun, hayırdır.”

Yorumlar (12)
Zeki 2 hafta önce
Akp devri bitmiştir artık torpilsiz iş dönmüyor
ede 2 hafta önce
sizi gidi ölü seviciler sizi, sağlığında olmadık hakaretleri edenler öldükten sonra ERBAKAN ismine sarılıyorlar. Lütfen o temiz ismi ağzınıza alarak kirletmeyin,azıcık da samimi olun.
Fatih 2 hafta önce
Sağ iken söyledi zaten bunların satıldığını
Şeref önce 2 hafta önce
Sayin Vekilim merhabalar, bence 18 yıllık sağlık çalışanıyim.
Tekerek Malik ejder sitesinde oturuyorum. Sitenin
Şikayet ihbarlara rağmen kaçak yapıları usulsüzlükler i eksik imalatları giderilmedi. İnşaat ruhsatı süresi dolali bir yılı geçmesine rağmen yenilenmesi. Onikisubat ilce belediyesi ve çevre ve sehircilik il müdürlüğü bununla ilgili işlem tesis edip projeye uygun hale getirtmedi. Gerekçe olarak insaat firması AKP belediye meclis üyesi olmasi. Şimdi siz düşünün çevre ve sehircilik il müdürü koltuğunu korumak için il müdürlüğü yapı denetim müdürü koltuk sahibi olmakla adına bu usulsüzlükler e göz yumuyor. Ve bizzat bu meseleyle alakalı calisanlarina talimat veriyor. Koltuk mu mesleki şeref haysiyet mi. Bunları bunlara göz yumanlar i koruyan kollayanlari Allah a havale ediyorum.
furkan demirci 2 hafta önce
uzun zaman dir bu sahis feryat ediyor ilginc ki bir duyan yetkili yok nerde bu ulkenin cumhuriyet savcilari ??? bu kadar mi aciz ve korkaksiniz ???
Dikkat 2 hafta önce
Çalmanın da bir sınırı olsaydı keşke. Her gelen çalıyor, her gelen meyveyi yiyor, bunlar komple ağacı götürüyor.
Bekir bal 2 hafta önce
Beyefendi ne çevre ve sehircilik il müdürü nede onikisubat ilce belediyesi imar müdürüne laf edemezsin. Sen adamını bulup yanlarına varamadiysan suclari ne.
Fatih 2 hafta önce
Sen görmen gereken yerleri bir gör bak işin nasıl hallolur işi bilmiyorsun abiciğim cebine biraz para koy onikişubat bataklığına git hallederler
Ali kaya 2 hafta önce
Ali Öztunç Maraş’ın tek milletvekili... diğerleri Maraş’ı umursamaz
Ercan 2 hafta önce
Onu bunu bilmem maraşta yüzde 65 garanti
acı gerçekler 2 hafta önce
Ayın Öztunç rahmetli Erbakan hocamızı sakın ağzınıza almayın
O mübarek insana Bosna paralarını zimmetine geçirdi diye kayıp trilyon davası açıp mahkeme mahkeme süründürdüğünüzü ne çabuk unuttunuz, şimdide çıkıp onun üzerinden oy devşirmeye çalışmayın
Yazıklar olsun o Karamollaoğlu'na ki bunları unutup sizinle hala kol kola
yazıklar olsun...
Fatih 2 hafta önce
Erbakan hoca akp içinde konuştu bunlar satıldı dedi ama siz hala akp oy veriyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54