Babacan, 'Biz Kahramanmaraş'a deva olmaya Türkiye'ye deva olmaya hazırız'

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin birinci olağan kongresi için geldiği Kahramanmaraş’ta gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, 'Biz Kahramanmaraş'a deva olmaya Türkiye'ye deva olmaya hazırız' dedi.

SİYASET 13.07.2021, 17:50 13.07.2021, 17:59
Babacan, 'Biz Kahramanmaraş'a deva olmaya Türkiye'ye deva olmaya hazırız'
banner257

Kahramanmaraş’ta bir otelde düzenlenen kongrede konuşan Ali Babacan, “Biz iktidara geldiğimizde ülkemizin tüm sorunlarını çözmek için canla başla çalışacağız. Yoksulluğu ve işsizliği çözmek için yatırım ve üretimin önünü açacağız. Şehirlerimizin yerel dinamiklerini harekete geçireceğiz. Herkesin olduğu gibi Kahramanmaraş içinde özel projelerimiz olacak. Kahramanmaraş'ın ulaşım ve altyapı probleminin de mümkün olan en kısa zamanda tamamlanmasını sağlayacağız. Maraş’ın sürekli göç göç veren değil, her yıl daha fazla turist çeken bir şehir olması için çalışacağız. Kısacası biz Kahramanmaraş'a deva olmaya Türkiye'ye deva olmaya hazırız” dedi. 

Kongre sonrası bölgede görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Babacan, eylem planları ve parti çalışma hakkında şunları kaydetti: ““DEVA Partisi bilindiği üzere kurulalı 16 ay oldu. Kurulduğumuzdan tam 8 ay sonra seçimlere girmeye hak kazanacak bir teşkilat boyutuna ulaştık. Siyasi partilerle ilgili mevzuatta; bir siyasi parti 41 ilde ve bu illerin üçte birinde teşkilatlanıp bir de büyük kongresini yaparsa seçimlere girmeye hak kazanıyor. Biz bu 41 il şartını geçtiğimiz yıl Kasım ayın da tamamladık. Kuruluşuyla seçimlere girme hakkını kazanması arasındaki sürenin en kısa olduğu parti çok şükür deva partisi oldu. Rekor kırdık o açıdan.  Teşkilatlanmamız tabii büyük kongremizde birlikte durmadı tam tersine hızlanarak devam ediyor. Bugün itibariyle 81 ilimizin 81 ilinde il başkanı görevlendirmiş durumdayız. Türkiye'de toplam 973 ilçe var. Bu 973 ilçeden 650'side başkanlığımızı bugün itibariyle görevlendirmiş durumdayız. Bir yandan teşkilatlanma çalışmalarımız devam ederken, bir yandan da ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek için yoğun bir çalışma ortaya koyuyoruz. Eylem planları hazırlıyoruz. Eylem planları ne demek? Seçimlerden sonra kurulacak hükümetin ilk 90 gününde ve ilk 360 günde neler yapacağını detaylı bir şekilde takvime bağlanmış halde açıklama demek. İlk eylem planımızı geçtiğimiz ay Adana'da açıkladık. 56 maddelik bir eylem planıydı. Tarım ve hayvancılık konusunda seçimlerden sonra ilk 90 günde ve ilk 360 günde neler yapacağımızı tüm Türkiye’yle paylaştık. Bundan sonra diğer eylem planı ile çalışmalarımız devam edecek. Örneğin sosyal politikaları destekler konusunda, işsizlik ve istihdam konusunda, esnaf-kobi konusunda, sanayi, turizm, sağlık, eğitim, dijital dönüşüm konusunda aklınıza gelen tüm politik alanları kuşatan bir eylem planı serisi olacak. Bu yaklaşık 20 ayrı başlıkta bu eylem planımızı tamamlamış olacağız. Tarım sadece bunlardan bir tanesi. Bu şekilde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. DEVA Partisi tabi yeni bir siyasi parti. Öncelikle vatandaşlarımızın partimize ilgili farkındalığı artırmamız gerekiyor. Arkasından bu farkında olan vatandaşlarımızı partimizi iyi anlaması için partimizin kadrosunu politikalarını iyi tanımaları için gayret göstermemiz gerekiyor. Nihayetinde tabii ki vatandaşlarımızın desteğiyle, inşallah bu ilk seçimlerde ülkemize yaraşır partimize, yaraşır güzel bir sonucu almayı hep beraber hedefliyoruz.”

Yapılan basın toplantısının ardından Ali Babacan ve ekibi, Kahramanmaraş’ta esnaflarla bir araya geldi. Teşkilat mensuplarıyla akşam yemeğinin bir araya geçek olan Ali Babacan, Kahramanmaraş’tan Hatay’a hareket edecek. 

HABER FOTOĞRAFLARI

Yorumlar (15)
Tuğba 3 hafta önce
Hiç siyasete bulaşmamış +65 yaş altında genç, dinamik, zeki bir adayı bekliyor Türkiye.Siz kredinizi çoktan doldurdunuz.
Murat Kara 3 hafta önce
Helal olsun. Maraşlılar olarak Yanındayız Ali Babacan
Ökkeş 3 hafta önce
Hadi oradan……… dönek adam
K Maraşlı 2 hafta önce
KUSURA BAKMA SAYIN BABACAN BEN SİZE OY VERMEMEYİ NE ZAMAN YEMİN ETTİM BILIYORMUSUNUZ AK PARTİLİ İKEN LİDERİNİ YIKMAYA ÇALIŞTIGINIZI BEYAN ETTİGİNİZ GÜN OY VERMEMEYE YEMİN ETTİM HİÇBİR AKLA SIGMAYAN SİYASETINİZİ KIMSEYE BOŞUNA NEFES TÜKETİP ANLATMAYIN HERKES NE OLDUGUNU ÇOK İYİ ANLAMIŞ OLDU BIZIM ÖGRENDİMİZ SİYASETTE DAVA SATILMAZ BEGENMİYORSANIZ İSTİFA EDİP ONDAN SONRA NE YAPIYOSANIZ YAPARDINIZ AMA AK PARTİDE OLUP AK DAVANIN ALTINI KAZIMANIZ ETİK OLMAYIP VE SİYASET AYIBIDIR SİZDEN BU ÜLKEYE NE DEVA NEDE GELECEK OLUR BENİM GÖRÜŞÜM BU HER GÖRÜŞE SAYGI BEKLER SAYGI GÖSTERİM
Ramazan 3 hafta önce
60 yıldır +65 yaş sayesinde her yeni gelen biz farklıyız dedi ve bindiler milletin omuzuna.
Mert 46 3 hafta önce
Kullanılmış mendil misali
vaybe 2 hafta önce
en kötü günler sizin döneminizdeydi , esnafı tüccarı mahvettinizdi, sizden olan ları hep ihya ettinizdi
millet 2 hafta önce
sizin yüzünüze bu milletin en az on yılı heba oldu
KAHRAMAN 2 hafta önce
NE DEVAYMIŞ BE.DERDİMİZ NEYMİŞ DE DEVA OLACAKMIŞ.İNSAN ASLINI İNKAR EDERSE YILLARCA BAKANLIK KOLTUĞUNA OTURUP O GÜNLERİ ELEŞTİRİRSE VAY VAY. ŞU YANINDAKİLER 100 KİŞİ BİLE DEĞİL NASILDA KANATLI KUŞ OLMUŞLAR.
ersagun eliacik 2 hafta önce
adaletsiz kalkinma partiside oyle diyip iktirdar olmustu nihayet simdi halki soyuyor gec bunlari halk artik cok sukur ki sizin yalanlarinizi yemiyor
Yanlış Secim 2 hafta önce
Sayın Babacan Secmiş oldugun İl başkanı ile bu memlekette bu iş yürümez diye düşünüyorum.
BOZKURT 2 hafta önce
Sana 13 yıl bakanlık veren adama deva olamadın da Kahramanmaraş'a mı olacaksın? Rahmetli Necmettin ERBAKAN'ın deyimiyle HADİ ORADAN.
Fatih 3 hafta önce
Duysa inanma
Mehmet Emir FEDAKAR 3 hafta önce
Ahılın olada inanasın şunlara
maraşlı 2 hafta önce
hdp ye selam veren babam olsa inkar ederim bununda ne olduğunu biliyoz deva gelip derdim biteceğine derdimle mutlu mesut onurumla yaşamaya razıyım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20