Babacan ve Davutoğlu'ndan Kahramanmaraş'taki pek çok isme teklif

Yeni Parti hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun Kahramanmaraş'ta eski milletvekilleri ile Ak Parti, MHP ve İyi Parti'de siyaset yapan pek çok isme teklif götürdüğü iddia ediliyor.

Babacan ve Davutoğlu'ndan Kahramanmaraş'taki pek çok isme teklif

Yeni Parti hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun Kahramanmaraş'ta eski milletvekilleri ile Ak Parti, MHP ve İyi Parti'de siyaset yapan pek çok isme teklif götürdüğü iddia ediliyor.

Haber46'nın kulislerden edindiği bilgiye göre özellikle Ak Parti'de daha önceki yıllarda önemli görevlerde bulunan, milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı aday adaylığında bulunan onlarca isme teklif götürüldüğü ve bu isimlerden bir kısmının gelen teklifleri kabul ettiği öğrenildi.

Teklif götürülenler arasında eski milletvekilleri, Belediye Başkanları, milletvekilliği aday adfayları, Belediye başkanlığı aday adayları, İl ve ilçe örgütlerinde başkanlık yapan ya da yönetimde yer alan bazı isimler, iş adamları gibi isimler yer alıyor.

Yeni Parti ile ilgili sadece Ak partili isimlere teklif götürülmediği, MHP, BBP, SP ve İyi parti'den de bazı iismlerle görüşüldüğü bilgisi edinildi. Ak Parti'de temayül yoklamasında en yüksek oyu alan isimlerden birinin de teklife sıcak baktığı ve konuyla ilgili Ankara'da gizli bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Yine Ak parti'de popüler olan genç ve dinamik bir ismin de teklif götürülenler arasında olduğu ancak bu ismin düşünmek için zaman istediği iddia edildi. MHP'den kopan ve İYİ Parti'ye de geçmeyen bazı isimlerle de dirsek teması kurulduğu iddialar arasında yer alıyor.

Bu arada inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir isme Kahramanmaraş teşkilatını kurma görevi teklif edildiği ve bu ismin de teklife sıcak baktığı ve yakın dostlarıyla görüştüğü bilgisi kulislerde dolaşıyor.

Yeni Parti'ye katılacak olan bazı isimlerin bu ayın sonuna kadar karar vereceği konuşuluyor. Haber46 yakın zamanda yeni parti ile ilgili kulis bilgilerini daha somut isimlerle birlikte paylaşacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cnk
cnk - 7 ay Önce

değil üçünüz hepiniz toplansanız büyük reisimiz dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğanın kesip attığı tırnağı olamazsınız, ülke şuanda size başkalarına kalsaydı güzel Türkiyemiz ülkemiz çoktan bitmişti belkide şuanda amerikanın israilin sömürgesi olurduk

KAN
KAN @cnk - 7 ay Önce

SURİYELİLERİN LİDERİ O

ali ak
ali ak - 7 ay Önce

eskiler çok iyiydi zaten.. bir tane eski milletvekili söyleyin son 15 yılda gerçekten başarılıydı diyecek.. eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı diye bir söz vardı.. tırı vırı bunlar abd ingiltere israilin tayyibi devirme projesine su taşıyorlar.. bunlar parti kursa % 51 alabilirlermi? mümkünmü? hayır peki bu hamle kime yarar iyi düşünmek lazım...

Taşkın
Taşkın - 7 ay Önce

Siz Başkan Erdoğan sayesinde adam oldunuz? Şimdi Başkana karşı birleşiyorsunuz yanlışsınız bırakın bu işleri. Siz Başkanı sattığınız gibi zamanı gelince topladığınız adamlarıda satarsınız...

Hacı osman Yardımcı
Hacı osman Yardımcı - 6 ay Önce

İstedikleri kadar parti kursalar hikaye...erdoğan suriyeliler i yollar millet geri erdoğan der.ak partiyi kimse yıpratamaz.hikaye onlar.

Kuybu
Kuybu - 7 ay Önce

Metin Dogan’i kim aradi? Ne zaman aradi? Ne konustular?

SIRADAKİ HABER