Bahçeli'den AK Parti mitingindeki MHP bayraklarına tepki

Erdoğan'ın Başkentlilere seslendiği Milli İradeye Saygı Mitingi'nde MHP'liler pankart ve partilerinin bayrağını açmıştı.

SİYASET 15.06.2013, 23:15
Bahçeli'den AK Parti mitingindeki MHP bayraklarına tepki
banner257
banner226

MHP Lideri Devlet Bahçeli, AK Parti'nin Ankara mitinginde açılan MHP bayraklarıyla ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

"ŞEREFSİZLİK VE NAMUSSUZLUK"

Olaya anında yanıt veren Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, “Partimize ait sembol ve amblemlerin alçakça, arsızca ve ahlaksızca kullanıldığı görülmüştür. AKP mitinginde üç hilalli bayrakların ve bozkurt simgesinin şeref ve namus yoksunları tarafından taşınması son zamanların en ciddi mütecaviz hareketlerinden ve en pis tezgahlarından birisi olarak ortaya çıkmıştır” dedi.

SAYGI DEĞİL İRADE HAZIMSIZLIĞI

AKP'nin Milli İradeye Saygı konulu açık hava toplantısı bilakis milli irade hazımsızlığının, siyaset hırsızlığının ve partimize hakaretin ilanından başka bir anlama gelmemiştir. PKK'ya teslim olmuş, İmralı canisiyle pazarlıklara batmış, milliyetçiliği ayaklar altına layık görmüş Başbakan ve zihniyetinin, Üç Hilali istismara yeltenmesi, Milliyetçi Hareket'in kutlu mücadele ve muhalefetini anlamsızlığa sürükleme provokasyonu siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmekten kurtulamayacaktır.

SİYASİ NAMUS AŞINMASI

Öncelikle Üç Hilalli bayrağımızı ve bozkurt simgemizi AKP'nin açık hava toplantısında kullanılmasına ve açılmasına kimlerin çanak tuttuğu, kimlerin buna cüret ettiği, bu şerefsiz tertibin içinde kimlerin bulunduğu muhakkak ki açığa çıkarılmalıdır. Başbakan Erdoğan bu edepsizliğin ve siyasi namus konusunda telafisi olmayan aşınmanın hesabını mutlaka vermelidir.

Konu çok önemli ve hayati olup, MHP'ye yönelmiş açık, kesif ve çok boyutlu bir saldırı ve suikastın tezahürüdür. Başbakan'ın Taksim Gezi Parkı'nı alttan alta kaşıyarak siyasetini tahkim etme gayretine Üç Hilali de ortak etme girişimi, niyeti ve hedefi affı mümkün olmayan rezillik olarak bu zihniyetin alnına kazınacaktır. MHP, Başbakan Erdoğan'dan mezkur konu hakkında acilen cevap ve müdahale beklemektedir. Nitekim siyasi kapkaççılara, kervan yağmacılarına, siyaset eşkıyalarına sabrımız ve tahammülümüz kesinlikle yoktur. MHP bu çerçevedeki tüm gelişmeleri dikkat ve titizlikle izleyecek ve şartlara göre aziz dava arkadaşlarımızı ve büyük Türk milletini anında bilgilendirecektir.

Yorumlar (12)
ilhan 8 yıl önce
vah vah vah duyanda ülke işgal edildi sanar :)adamın her konuşması savaş çığırtganlığı
KÜRŞAT 46 8 yıl önce
AKP böyle şeye meyil veriyorsa demekki sonu geliyor demektir.
misafir 8 yıl önce
bunun sebebi sensin Bahçeli!!! şimdi öyle ileri geri konuşmak anlamsız oluyor.. bundan 1 hafta önce hükümetin yanındayız duruşunu destekliyoruz demeyecektin o zaman. şimdi mi aklın başına geldi...
s.i 8 yıl önce
bayrak heryerde satılıyor iki kişi de satın alabilir yalanmı oda eline tutuşturur olamazmı bu başka partilerin mitigindede bundan sonra görebiliriz yeni yöntem mesela CHP mitiginde AKP bayragı vs gibi işin tadını tuzunu tozunu kaçırıyorlar.
misafir 8 yıl önce
Akp'nin kuyruğuna takılmayı seviyorsun Bahçeli! seçmeninde oyüzden gitmiştir. akp'den beklentiniz var sizi ikdidar yapacak böyle giderseniz....Erdoğanla ikinizin uslubu aynı ağzınızdan şerefsiz, namert, alçak kelimeleri hiç düşmüyor... kime kullanıyorsunuz bu hakaretleri, bazen birbirinize, bazende 76 milyondan birilerine yani halkınıza karşı..durmak yok yola devam.
mehmet 8 yıl önce
adamlar bayraklarıyla gelmiş ülkücü işarateleri yaparak karşılıyorlar demek istiyorlarki biz mhp'liyiz ama sen bu çapulculara papuc bırakma dik dur bu memleket meselesi diyorlar bahcelide bunlara şerefsiz diyor devletin malını yıkıp yakanlara haklarını savunuyorlar haklılar diyor diyecek hiç söz bulamıyorum allahım sen bu zihniyettekilere akıl fikir ver yarabbi.
mehmet 8 yıl önce
adamlar bayraklarıyla gelmiş ülkücü işarateleri yaparak karşılıyorlar demek istiyorlarki biz mhp'liyiz ama sen bu çapulculara papuc bırakma dik dur bu memleket meselesi diyorlar bahcelide bunlara şerefsiz diyor devletin malını yıkıp yakanlara haklarını savunuyorlar haklılar diyor diyecek hiç söz bulamıyorum allahım sen bu zihniyettekilere akıl fikir ver yarabbi.
mehmet 8 yıl önce
oratlı yakan yıkanlara devlete baş kaldıranlara haklarını savunuyorlar dedi mhp bayragıyla mhp işareti yapıp bu memleket meselesi capulculara papuç bırakma diyenlere şerefsiz diyor senin zihniyetin bu kadar bahceli allah akıl fikir versin.
ede46 8 yıl önce
Numan gibi sende akp katıl bitsin bu iş.
ökkeş46 8 yıl önce
ben maraşlıyım türküm egemen bağış Siirtli ve...
misafir 8 yıl önce
ŞU AKIL FUKARALARINA SORMAK İSTİYORUM BU BİR TABİRDİR "TEYZENE BIYIK TAKILSA ONA DAYIMI DİYECEKSİN" GERİSİ SİZİN YORUMUNUZA
misafir 8 yıl önce
mhp 12 eylül 2010 referandumu bile bitmiş. gezi olayları ile chp nin kuyruğu olduğu için sona ermiştir. bu iki olaydan halktan milliyetcilerden özr dilesin iktidara yürür. benim için the end mhp..bu utanç bi durum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı