Bakan Arslan: Kahramanmaraş'a Hızlı Tren Geliyor

Kahramarmaraş Lojstik Merkezi'nin açılışına katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet  Arslan Kahramarmaraş'a hızlı trenin geleceğini söyledi.

Bakan Arslan: Kahramanmaraş'a Hızlı Tren Geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet  Arslan, Kahramarmaraş Lojstik Merkezi'nin açılışında yaptığı  konuşmada, olağanüstü gayret göstererek çok önemsedikleri Kahramanmaraş Lojistik  Merkezi'ni hizmete açmayı hedeflediklerini vurguladı.

Ülke olarak uluslararası lojistik hizmetleri konusunda çok tecrübeli  ve yetenekli olunduğunu anlatan Arslan, dünyanın dört bir yanına taşımacılık  yapıldığını, Kahramanmaraş'taki yeni alanın da bu kabiliyetleri daha da  geliştireceğini belirtti.

Ülke genelindeki ulaştırma yatırımlarını anlatan Arslan, kara, hava ve  deniz taşımacılığında son 15 yılda büyük atılım yakalandığını aktararak, 81 ilin  tamamını bölünmüş yollarla birbirine bağlamayı hedeflediklerine işaret etti.

Demiryolu ağının geçmişte kaderine terk edildiğini, göreve geldikleri  günden beri adeta seferberlik ilan ettiklerini belirten Arslan, "Yılda 138  kilometre demiryolu yapar hale gelmişiz. Avrupa'nın 6'ncı yüksek hızlı tren  işletmecisi haline geldik. Bu gurur hepimizin. Bununla da yetinmiyoruz. 5 bin  kilometrelik hatta da çalışmamız devam ediyor. Yenilenme, elektrikli, sinyalli  hale getirilmesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda 2 bin 505 sinyalli hat miktarını 5  bin 462 kilometreye çıkaracağız." değerlendirmesinde bulundu.

Kahramanmaraş'ta da önemli yatırımların yapıldığnı belirten Arslan,  bugünKahramanmaraş'ta 12 tane tünelden bahseder hale gelindiğini söyledi.

Havacılıktaki gelişmeye dikkati çeken Arslan, "Ülkemizdeki havaalanı  sayısını 55'e çıkardık. Bu bir devlet politikası. Bu anlamda havacılık sektöründe  yıl sonu itibarıyla 189 milyona ulaşmış olacağız ve yeni bir rekora imza  atacağız." diye konuştu.

Lojistik merkezi konusunda da ülkedeki sayının 8'e ulaştığını, 5  tanenin de inşaatına devam edildiğini belirten Arslan, lojistik merkezlerini çok  önemsediklerini sözlerine ekledi.

80 milyonluk yatırımla hayata geçirilen Kahramanmaraş'taki lojistik  merkezinin ülkenin doğusu ile batısı arasında köprü görevi üstleneceğini anlatan  Arslan, bu merkezi hem yolcu hem de yük taşıyabilen hızlı trenle de destekleyerek  daha da geliştireceklerini kaydetti.

Kente yeni köprülü kavşakların da kazandırılmasıyla ilgili talep  aldıklarını ve bu yönde çalışmalara başladıklarını belirten Arslan, bu sayede  kentin bölgedeki lojstik değerlerinin de artılacağını anlattı.

Türkiye'deki büyümeyi sürdürmeyi hedeflediklerini ifade eden Arslan,  "Dış güçlerin menfaatleri neyi gerektiriyorsa ona göre adım atan ülke yerine,  halkının, mazluların menfaatleri neyi gerektiriyorsa ona göre adım atar bir ülke  haline geldik. Bunu milletimizin desteği ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile  başardık. Allah'ın izniyle böyle devam edeceğiz. Ülkemizi daha da geliştirmeye  çaba göstereceğiz." diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ'A HIZLI TREN GELİYOR

Kahramanmaraş'ı demiryolu konusunda da güçlendireceklerini anlatan  Arslan, "Kahramarmaraş'ın mevcut demiryolu bağlantısını rehabilite ediyoruz.  İstanbul'dan Konya'ya gelen yüksek hızlı tren var. Oradan Kahramanmaraş'a, oradan  da Osmaniye, Mersin, Adana'ya gidiyoruz. Başka deyişle İstanbul'dan hızlı trenle  Kahramanmaraş'a ulaşımı sağlayacağız. Bunun gereğini de yapacağız. İstanbul'dan  Avrupa'ya gidecek hızlı trenle ilgili de çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

ULAŞTIRMA ÇALIŞTAYI FOTOĞRAFLARI

"İSTİŞAREYE UYMAYANLARLA İLGİLİ DURUM AÇIKTIR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da  Kahramanmaraş'ın artık bütün yolların kesiştiği bir merkez haline geldiğini  söyledi.

Bölgede yapılan yatırımları anlatan Ünal, derin bir kriz yaşamış,  geleceğe güvenle bakmayan, uçurumun kenarındaki bir ülkeden artık daha özgüvenli,  gelişime ve yeniliğe açık bir ülke haline gelindiğini kaydetti.

Türkiye'nin bugün hayal bile edilemeyen bir konuma geldiğini anlatan  Ünal, "Gelişmekte olan ülkelerin özgüvenine saldırırlar. Şimdi de 15 yıldır  özgüvenimize saldırıyorlar, hem içerde hem dışarda." dedi.

AK Parti'nin sıradan bir parti olmadığını, millet hareketi, irade  sembolü ve dava partisi olduğunu ifade eden Ünal, "Dava partilerinde işler  istişare ile yürür." ifadesini kullandı.

İşleri istişareyle sürdürmeye devam edeceklerini vurgulayan Ünal,  "İstişareye uymayanlarla ilgili de durum açıktır. Bugün bizim yaptığımızı  anlamaya çalışanların, bizi anlamalarını beklemiyoruz. Sizden isteğim, özgüvenini  kaybetmeyin, geleceğe umutla bakın." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Bakan Arslan ve Ünal, beraberindeki  protokol üyeleriyle merkezin açılışını gerçekleştirdi.

Bu arada Bakan Arslan, Vali Vahdettin Özkan'ı de makamında ziyaret  ederek brifing aldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 13 ay Önce

bi defa anlattığın güzergaha bakılırsa zaten yalan söyleyemediğin bile ortada istanbuldan konyaya oradan maraşa sonra osmaniye oradan mersin sonra adana güzergah bile yalanın kadar mantıklı... doğru sıralamayı sayayım sana sayın bakan biraz coğrafya bilgin olsa bilirdin zaten ama istersen haritayı açıp bir bak istanbuldan konyaya oradan mersin adana sonra osmaniye en son maraşa gelirdi ama sizin yapacağınız tren ters gidebilir tıpkı maraşa yapılmış hizmetler gibi yol çalışmalarımızın hiç birisi bu günü dahi kurtarmıyor yolu genişletmek yerine aynı yolu söküp değiştirip tekrar yapıyorsunuz yol eskiden de iki şeritliydi şimdi de iki şeritli değişen tek şey kıbrıs meydanını ele alırsak evet değişen düm düz yol hem rampa oldu hemde virajlı şekerdereye yapılan alt geçidin giriş ve çıkışları kazaya sebebiyet verecek şekilde ayarlanmış... süper hizmetleriniz var sağolun varolun

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 13 ay Önce

şak şak şak şak.Zeten orada olanların tek yapabildikleri bu...Başka söze gerek yok....

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı @asılkahramanmaraşlı - 13 ay Önce

beğenmeyen vatandaşta herhalde şakşakçılardan biri....

Kahramanmaraş'lı
Kahramanmaraş'lı - 13 ay Önce

Bu kaçıncı söz Allah aşkına bıktık usandık artık.Trende istemiyoruz yalanda istemiyoruz.Biz her zaman kendi yağımızda kavrulduk öyle de devam ederiz hiç birşey istediğimiz yok siz kendi rantınıza bakınız...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 13 ay Önce

yol yapıyor ,köprü yapıyor diyen, akp yi menfaatsizzzzz!!! seven çok sevgili arkadaşlar neredesiniz.Siz de inanmıyorsunuz ama , ne çare ki menfaatiniz olduğu için ses çıkaramıyorsunuz.Ne kadar aciz bir durum...Bakan resmen dalga geçiyor ama kimse gık diyemiyor,niye desin ki.Ver koçum mehteri...

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz - 13 ay Önce

Lutfen yayinlayin. Okul eğitim daha çok lazım. Önce eğitim. Statta istemiyorum hızlı trende havaalanı da. Öğrenciler çocuklarımız 40_50 kişilik sınıfta ders görüyor, eğitimciler yetersiz, çocuklar 3er kişi oturuyor memleketin göbeğinde şehrin en gözde okullarında siz tren derdinde siniz lakin bu şşartlardao trene öküz gibi bakan bir nesil yetişecek. ..

46
46 - 13 ay Önce

Yalaniniz batsin. Yuzumuze baka baka yalan soyluyorlar.

KÜRŞAT46
KÜRŞAT46 - 13 ay Önce

Olmayacak duaya amin diyorsunuz sayın bakanım. Bu sözlerinin bir bakan sözü mü yoksa siyasetçi sözümü

mak
mak - 13 ay Önce

maraşa hızlı tren değil,deve katarı getirdinız

metin
metin - 13 ay Önce

k.maraş tan konyaya nasıl hızlı tren gidecek güzergahı dahi söyleyememiş sayın bakan bunlar sözde kalır hep

yalçın
yalçın - 13 ay Önce

aynası işdir kişinin lafa bakılmaz.


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126