Bakan'dan Kahramanmaraş Kalesi Derhal Açılsın Talimatı

Haber46 tarafından gündeme getirilen, Kahramanmaraş Kalesi'nin tadilatının bitmesine rağmen neden açılmadığı hususunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un derhal açılsın talimatı verdiği açıklandı.

Bakan'dan Kahramanmaraş Kalesi Derhal Açılsın Talimatı

Haber46 tarafından gündeme getirilen, Kahramanmaraş Kalesi'nin tadilatının bitmesine rağmen neden açılmadığı hususunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un derhal açılsın talimatı verdiği açıklandı.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi tarafından Germenicia ve Kahramanmaraş Kalesi ile ilgili açıklama yapıldı. Haber46'nın geçtiğimiz günlerde "Kahramanmaraş Kalesi'nde Neler oluyor?" başlığıyla verdiği haber büyük ilgi görmüş ve onbinlerce kişi tarafından okunmuştu.

Konuyla ilgili Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi Şu Açıklamayı Yaptı:

Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'la Yaptığımız Görüşmede:

Germenika Mozaiklerinin bulunduğu Merkez Dulkadiroğlu ilçesi Şeyhadil, Bağlarbaşı, Namık Kemal ve Dulkadiroğlu Mahallelerini kapsayan yaklaşık 140 hektarlık alan 2010 yılında III. derece arkeolojik sit alanı olarak tescil edilmiştir .Bu tescil ile 3660 sayıda parsel ve 3750 sayıda bir veya iki katlı konut üzerinde yeni bina tadilat ve imar uygulaması izne tabi hale geldiği ve bu durumun Vatandaşın mağduriyetine sebep olduğu tarafımızdan izah edilmiş ; sayın bakanımızca da bu talebimiz uygun bulunmuş ve bu 140 hektarlık alanda çalışma yapılarak alanın daraltılması talimatı vermiştir. Sn Bakanımız bu talimatını bir süre ile de sınırlamış ve 15 gün içinde çalışmanın yapılması kendisine rapor verilmesine dair teknik ekiplere talimat vermiştir.

Yine ayrıca Kahramanmaraş Kalemizin restorasyon çalışmasının tamalanmış olmasına rağmen turizme açılmamış olmasına dair talebimizin de gereği konusunda talimat vermiş ve derhal açılmasının sağlanacağı bildirilmiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rozturk.59
rozturk.59 - 4 ay Önce

Demek ki Kaleden Alınacaklar Alındııı...!!!??? :))))))))))))))))))))

KALE komşusu
KALE komşusu - 4 ay Önce

2017 Ocak 'ta başlanılan sözde restorasyon çalışması 2018 Temmuzda bitecekti. 2019 Temmuz geldi halen açılmadı. Yapılan resterasyon ne peki? Sadece 3-4 ay süren çalışma ile kale duvarlarının bazı bölümlerinin taş değişimi ve bir günde tamamlanan iki üç tane ağacın budanması.Hepsi bu.Kaleyi yeniden inşa etsen bile şimdiye kadar biterdi. Bu firmaya geciken zaman içinde, kaleyi ziyaret edemeden giden turistler adına herhangi bir yaptırım uygulayabilecekler mi yada ya kardeş neden bu kadar uzadı mesele kamuoyuna, vatandaşa anlatın diyebilecek sorumluluk sahibi Maraş ı seven kimse var mı? bence yok. Yok diyorum çünkü MARAŞ Milletvekilleri ofisi bile 15 Mayısta açıklama yaptı.Kale en kısa zamanda milletimizin, turistlerimizin hizmetine açılacak diye. 1 ay geçti ses seda yok....Olan K.MARAŞ 'ın tanıtımına oluyor.Yazık yani Maraşlı olarak üzülüyoruz.Gelen eş dost akrabamızla kaleye çıkamıyoruz 3 yıl olacak nerdeyse.

k.maraşı savunan adam
k.maraşı savunan adam - 4 ay Önce

Kalede yoğun bir çalışma oldu yakalandıkları için sayın mehmet bey baktılar olacak gibi değil bu iş yalnız yapılmıyor belediye ile ortak oldular hanefi bey ve fatih beyin mal varlıklarındaki artışa bakacak olursak bu paraların nerden geldiğinide öğrenmiş oluruz yıllardır yazıyorum bi kayyumda buraya atayın diye ama ya medya sesini kesiyor yada görmemezlikten geliniyor sonuç=elde var 0

Umut can
Umut can - 4 ay Önce

Bir işi yapıpta daha yürek sogutmadilar

hanif
hanif - 4 ay Önce

Bende saf saf soruyorum kale nin önü ve ulu caminin önü neden habire kazılıp yol değiştiriliyor. Mokmu varda habire boşuna masraf açıyorlar diye meğersem gömü ararlarmış. ne kadar safmışız millet olarak aklımıza hiç şeytanlık gelmiyor. Neyse çatlayana kadar yiyin bakalım canınız cehenneme

SIRADAKİ HABER

banner122