Bakan Soylu'dan Şeref Sözü: Murat Karayılan'ı bin parçaya böleceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Meclis’te Gara’deki operasyonuna ilişkin bilgilendirmede bulundu. Bakan Soylu, “Allah şahittir o Karayılan'ı bin parçaya bölmezsek… Tekrar şeref sözü veriyorum” ifadelerini kullandı.

SİYASET 16.02.2021, 18:17
Bakan Soylu'dan Şeref Sözü: Murat Karayılan'ı bin parçaya böleceğiz
banner257

Kalleş terör örgütü PKK, Gara’da esir tuttukları 13 görevliyi acımasızca şehit etti. Türkiye, şehitlerine ağlarken, bugün de Meclis’te Gara’ya ilişkin görüşmeler gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis’te Gara’daki operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, teröristbaşı Murat Karayılan ile ilgili de “Otopsi raporlarının hepsi burada. İçimiz kan ağlıyor. Bu fotoğraflara baktığımız zaman Allah şahittir o Karayılan'ı bin parçaya bölmezsek… Tekrar şeref sözü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun Gara ile ilgili açıklamalarının tamamı şu şekilde:

- Bir hüzünlü günde, bir yas gününde hep birlikteyiz. Gara'da şehit olan, kaçırıldığı günden bu yana 5-6 yıldır ailelerinin dertleriyle dertlendiğimiz bu evlatlarımızın şahadetine Allah'tan rahmet diliyorum.

- Dün ben de arkadaşlarım gibi cenazedeydim Mersin Bozyazı'da. Ünzile anneyi dün tanımadım. Gardırop siyasetçisi değiliz biz.

- Ünzile teyze evladıyla ilgili, acısıyla ilgili bir şey söylemedi. Üç defa dik durun, dik durun, dik durun dedi.

- Sadece o mu? Müslüm Altuntaş'ın babası Şevket Altuntaş, başımız sağolsun demeye gerek kalmadan, ‘gam yok, keder yok Bakan bey’ dedi.

- Çok şehit cenazesine katılıyorum ama bu kadar uzun bir süreçten sonra ailelerin bu metaneti, ortaya koydukları sabır dün ve akşam ve dün bir ders daha verdi.

Allah şahittir 'evlat' olduk...

- Bu çocuklarımızın hiçbiri pikniğe giderken kaçırılmadı. Kimisi bayramdan dönerken kaçırıldı. Kimisi 'üniversite imtihanını kazanabilir miyiz' diye açıköğretim imtihanına giderken kaçırıldı.

- Yaklaşık 5 yıldır bu olayı hep beraber yaşıyoruz. Bu ailelere sadece vatandaş muamelesi yapmadık, evlat muamelesi yaptık, her 3 ayda bir görüştük.

- Ama kimlerin nasıl görüştüğünü, bu ailelerimizi nasıl istismar etmeye çalıştıklarını, nasıl PKK'ya yönelik yeni bir alan açmak için çaba sarf ettiklerini söyleyeceğim.

"BELÇİKA'DAN ARAYIP DEDİLER Kİ..." 

- Derdimiz ne bizim Gara'da? Niçin Hakurk, niçin Haftanin, niçin buralara giriyoruz? 2019 yılında terör örgütünün yaptığı tacizlerin yüzde 70'i o bölgelerden bize geldi.

- Bu operasyonda, ilk tezvirat şu oldu, bu evlatlarımız ayın 10'unda şehit oldu. Ailelere telefon açtılar, Belçika numaralı bir telefondan dediler ki; 'Bombalıyorlar çıkın deyin ki, Türk Silahlı Kuvvetleri burayı bombalamasın'.

Terörden ahlak bekleyen ahmaktır

- Çocuklarımız şehadete kavuştuktan sonra, onları katlettikten sonra aileleri nasıl 5 yıl istismar etmişlerse, ölümlerinde de istismar etmeye çalıştılar.

- Terör örgütünden merhamet, vicdan bekleyen vicdansızdır.

- Terör örgütünden ahlak bekleyen ahmaktır.

- Terör örgütünden, 'acaba bir şey olur mu' diye ona yaslanan hain oğlu haindir.

İHD denen canı çıkasıca dernek...

- Şimdi vereceğim rakam Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk kez söylenen rakamdır. 1984'ten bugüne kadar terör örgütü 6021 sivil katliam gerçekleştirdi. O İHD denilen canı çıkasıcası dernek, bir tanesi için bir laf söyledi mi?

- Bu çocuklar kaçırıldıklarında Pervin Buldan dedi ki, 'biraz misafir edecekler sonra bırakacaklar'.

- 10 tane çocuğa acımayan, askerime, polisime ve oradaki kahraman jandarmama acımayan sivil vatandaşıma acır mı?

"KARAYILAN'I BİN PARÇAYA BÖLMEZSEK"

- Bombalama yalanlarını bildiğimiz için hemen inisiyatif alarak valiye, başsavcıya, 2. Ordu komutanına 'beşiniz beraber olacaksınız, meseleyi de şöyle yürüteceksiniz' dendi. Fotoğraflar çekilecek, aileler gelecek ve vücut bütünlükleri görülecek, hepsinin tutanakları tutulacak. Otopsi raporlarının hepsi burada. İçimiz kan ağlıyor. Bu fotoğraflara baktığımız zaman Allah şahittir o Karayılan'ı bin parçaya bölmezsek...

- Burada Türkiye Cumhuriyeti Devleti hukukun, namusun dışında adım atmamıştır. Orada 2 terörist yakalandı, alındı, ifadesi alındı.

- Bu evlatları ülkesine, ailelerine canlı kavuşulsun diye büyük bir merak ve beklenti içindeydik. Dün aileleri ile nasıl konuşacağımızı kara kara düşündük.

"AİLELER PKK'YI YENECEK" 

- Terörle mücadele bugün başlamamıştır. Çok büyük süreçle en yakın zamanda bu PKK'nın kökünü kazıyarak sona erecektir. Türkiye'de 300'ü altına düştü doğru... Orada çocukların eline zorla silah tutuşturdukları için 15 bin kişi var.

- Bu PKK ve PYD terör örgütü ailelerimize karşı zafer kazanamayacak, ailelerimiz onları yenecek. Şehitlerimize karşı zafer kazanamayacak, şehitlerimiz onları yenecek.

- 6021 katliamı nasıl gerçekleştirmişlerse bu evlatlarımızı da o mağarada katlettiler. Bunları getirip ailelerine teslim etmek isterdik ama bunu gerçekleştiremedik. Bugün sabah gittik genel başkanlara bunu izah ettik bütün samimiyetimizle.

- Siz bu izahattan sonra Trump'tan bunları isteseydiniz diye sorarlarsa, yanınızdakilerden istemek için ne yaptınız da bu memleketin evladı olmayan Trump'tan istenmesini bekliyorsunuz.

Hem şehitlerimize rahmet diliyorum, ailelere başsağlığı diliyorum.

Yorumlar (17)
Cem 12 ay önce
5,5 yıldır hiçbir şey yapmamışsın, ne yasını tutmak nede intikamını almak artık sana düşmez.
Osman doğan 12 ay önce
Terörist başı apo yu pamuklar içinde İmralı da beslediğiniz ya da kardeşi osman ı seçim propagandası İçin TRT ye çıkardığınız gibi mi ??
Sait yavuz 12 ay önce
Demokrat parti genel başkanıyken “Tayyip Erdoğan ve Akp den hesap sormazsam namerdim” dediğin gibi mi ?
Mehmet Ali Şahinoğlu 12 ay önce
TÜRK Milletine maval okumayın(Yalanlar söyleyip durmayin)
Apo içerde 22 yildir milletin vergisiyle besleniyor onu bölemiyorsun 2 parçaya!!!Çıkmış yilani bin parçaya böleceğiz diyorsunuz!!!!
Hiç yakişmiyor bir BAKANA!!!!
Ahmet AZAK 12 ay önce
Karayılanı bin parçaya bölmek için neden 19 yıl beklediniz. İllaki 13 şehit vermemizmi gerekiyordu.İstanbul seçimlerini kazanmak için, bebek katili apoya mektup yazdırırken, 13 şehidimizi kurtarmak için neden birşeyler yapmadınız.
Ali 12 ay önce
Hain fetöcü ve hempalarının pislikleriyle uğraşmaktan terörü bitirmeye imkan mı buldular? Ne zaman fetö zayıfladı ihalar yapıldı şehitler azaldı. Cahil cahil konuşmayın.
hakan 12 ay önce
vala kardaş bizim köyde bir şeref var hic sözünde durmaz inşAllah bizim şerefin sözünden vermiyosun bize
Aksakallı akif 12 ay önce
Fiili silahlı terör eylemcilerine ,kadın ve çocuk katillerine idam yasalaşmalıdır.Terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize,şehit ve gazilere verilecek en büyük desteğimiz bu yasal adım olacaktır.
SafTürk 12 ay önce
kardeş burada yorum yapanları anlamışsındır sanırım
Mehmet Ali Şahinoğlu 12 ay önce
Yürü beee kim tutar seni yürüüüü!!!!:))
Maraşmaraşmaraş 12 ay önce
İdam muhakkak gelmeli...yoksa bu pkk piçlerinin sonu gelmez.
Maraşmaraşmaraş 12 ay önce
1. Devlete zerre karşı gelenlere
2. Tecavüz ve çocuk istismarcılarına mutlak idam gelmeli. Bunun için referanduma gidilmeli...
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 12 ay önce
ÖLÜMÜNE VATAN ÖLÜMÜNE YURT ÖLÜMÜNE DEVLET ÖLÜMÜNE REİSÇİYİZ BUNUN BAŞKA YOLUDA YOKTUR bKIYAMETE KADAR BURALARDAYIZ RABBİMİN İZNİYLE BURDAN TÜRKİYE 1.DEVLET BAŞKANIM SAYIN İZNİYLEBURDAN TÜRKİYE 1.DEVLET BAŞKANIM SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞANA BAHÇELİ BAŞKANIMA TÜM DEVLET ERKANINA ŞANLI MİT ÇALIŞANLARINA ŞANLI EMNİYET BİRİMLERİMİZE ŞANLI ORDUMUZA ŞANLI MİLLETİMİZE AZERBAYCANLI KARDEŞLERİME SELAM OLSUN İNŞALALH AMİNNN.MURAT ENGİZEK KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE MİLLETİ OLARAK VEDE TÜRKİYE DEVLETİ OLARAK ÖLÜMÜNE BURALARDAYIZ RABBİMİN İZNİYLE O KADAR YA İSTİKLAL YADA ŞAHADET BU BÖYLE BİLİNE...
KAHRAMAN 12 ay önce
BUDA KLAVYE DELİKANLISI HERALDE. ÜLKENİN ÇİVİSİ ÇIKMIŞ ADAMIN HOŞUNA GİDİYOR BAKSAN. ZIRT GELDİ TIRT GİDER BUNLAR.
türkbayrağı 12 ay önce
5.5 Yıldır belli nerdeydeniz Şehitlerimiz öldükten sonramı parça parça bölmeyemi söz verin Yılanın Başı Diyorsun Yılanın başı apo idam edilmedikten sonra sen sahte yılanları parça parça bölsen faydası olmaz
ömer fıstık 12 ay önce
MİLYONLARCA SEVENİ OLAN BU ADAMIN SÖZLERİ TABİKİ DE YÜREĞİMİZE BİR NEBZE SU SERPİYOR. İNŞALLAH TERÖRÜN BİTTİĞİ AYDINLIK TÜRKİYE DE KİMSENİN TERÖR İLLETİNDEN BURNUNUN BİLE KANAMADIĞI BİR ÜLKE OLUR TÜRKİYEM AMA YANDAŞÇILARI YARDAKÇILARININ ZİHNİYETLERİNİ DE YOK ETMEK GEREKİR... BİZLERE DEMOKRASİ DERSİ VEREN SÖZÜM ONA DEMOKRASİ MERKEZLİ AVRUPANIN , MECLİSİMİZDE HER FIRSATTA TERÖRÜ İLLEGAL YOLLARLA DESTEKLEYEN SİYASİ MUALİFLERİN DE TERÖRÜN ARTIK YARDAKÇISI YATA YANDAŞÇISI OLMAMALARI DİLEĞİYLE SAYGILAR....
Bertizli bekir 12 ay önce
Türkiye , Kuzey ırağa 1990 dan 2001 yılına kadar yılda 3-4 kez düzenli sınır ötesi harekat yapılarak terör örgütünün kolu kanadı kırılmıştı, neredeyse 2002 de terör bitme noktasına gelmisti.Kuzey ırak'ta Türk ordusu askeri üsler kurmalıdır.Bagdat hükümeti , kuzey ırak özerk bölgesinde tam olarak söz sahibi değildir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı