Bakan Tüfenkci Ak Parti Kahramanmaraş İl Danışma Meclisi Toplantısında CHP'ye Yüklendi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kahramanmaraş’ta katıldığı İl Danışma Meclisi Toplantısında, ana muhalefet partisine CHP’ye yönelik, “Bazıları artık raydan çıktı. CHP’liler işleri güçleri bıraktılar dinide siyasete alet etmeye başladılar” dedi.

Bakan Tüfenkci Ak Parti Kahramanmaraş İl Danışma Meclisi Toplantısında CHP'ye Yüklendi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kahramanmaraş’ta katıldığı İl Danışma Meclisi Toplantısında, ana muhalefet partisine CHP’ye yönelik, “Bazıları artık raydan çıktı. CHP’liler işleri güçleri bıraktılar dinide siyasete alet etmeye başladılar” dedi. 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen toplantı, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir’in açış konuşmasıyla başladı.

Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından kürsüye gelen Bakan Tüfenkci, “Bazıları artık raydan çıktı. CHP’liler işleri güçleri bıraktılar dinide siyasete alet etmeye başladılar. Dün izlediniz mi Deniz Baykal’ı. Bunlar peygamberi de tanımıyor, bunlar insanı da tanımıyorlar, insani yetki ile peygamberin yetkisinin ne olduğunu bilmiyorlar. Ama bu millet 16 Nisan’da neyin ne olduğunu öğretecek” dedi.

“Terör örgütlerine hesap soracağız”
Avrupa’nın Türkiye’ye karşı tutumunun eleştiren Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bizim bakanımıza yapılan muamelelere karşı, Türkiye’nin geleceğine karşı bizim bir duruş sergilememiz lazım. Almış olduğumuz bakanlar kurulu kararıyla hükümet olarak, devlet olarak duruşumuzu ortaya net bir şekilde koyduk. Elbette ki, bunun siyasi, hukuki bedeli olacak. Ama en büyük bedeli biz onların istememesine rağmen 16 Nisan’da Cumhurbaşkanlı hükumet sistemine geçerek sandıkları evetle doldurarak yapacağız. Çukur siyasetinin nasıl hesabını sorduysak, oradaki vatandaşlarımız nasıl onlara hesabını soruyorsa, bizde hükümet olarak terör örgütlerine milletimizin desteğiyle hesabını soracağız” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

Bakan Tüfenkçi, konuşmasının sonunda partililer tarafından Ankara’daki Hollanda Caddesi'nin kapatılması talebini gündeme alacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 19:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 1 yıl Önce

!!!!!.ben şok............Bunu da diyen akpli birimi,hem de bir bakan mı........

cenk
cenk - 1 yıl Önce

Eski bakanımız sayın Mahir Ünal Bey'de geçtiğimiz aylarda ''FETÖ'nün sebebi Kemalist düşüncedir'' demişti. O yüzden sayın Tüfenkçi'nin sözü kendilerince normaldir. Hatta bugün; başkanlık sistemini başımıza musallat eden, anayasa profesörü Sayın Burhan Kuzu ''Hayır derseniz mezarda rahatsız ederler'' gibi bir vecize söyledi!..Kafayı yememek elde değil!

hepice
hepice - 1 yıl Önce

yahu trol müsünüz siz, dalga mı geçiyosunuz insanlarla kutsal kitabı miting miting gezdiren parti şimdi başkasına dini siyasete alet ediyor diyor, normal birisi söylese anlarımda siz diyince aşırı gülünç oluyor,
** aslında siyasete dinin karışması akp den öncede vardı ancak kimse eline kitap alıp miting gezdiğini duymadım (bazı yerlerde açılış ve benzeri, kuran okunmasından dolayı ya da hediye maksatlı (sahnedeyken verilmiştir)) ancak evden kitap getirme sektörünü başlatan parti AKP
ülke siyasi anlamda boşlanmış olduğundan basit bir şey söyleyeceğim geçmişte kurulmuş MHP temeli dine dayalı (bozkurt işaretin anlamına bakabilirsiniz) sonradan CHP dini gayeler ile yönetildi (dini doğru olmuyor mezhep olarak) (maraş olaylarında mezhep çatışması olmadı mı. (yanlışım varsa söyleyin))
Dini değerleri siyasette işi yok!! SİYASET DÜZGÜN ADAMIN İŞİ DEĞİL BİLAKİS GÜNÜMÜZDE ( fikir üretmesi halkı yansıtması gereken siyasiler bölmek ve haksız para yemekle (uyumaları başında geliyor) meşguller

SIRADAKİ HABER

banner235

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126