Başkan Erkoç: Zafer, ülkemizin, birlik ve beraberliğimizin zaferidir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Bundan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ve liderliğinde öncelikle 2023 ve akabinde 2053 ve 2071 hedeflerine yönelik altyapıyı oluşturarak hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz" dedi.

Başkan Erkoç: Zafer, ülkemizin, birlik ve beraberliğimizin zaferidir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Bundan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ve liderliğinde öncelikle 2023 ve akabinde 2053 ve 2071 hedeflerine yönelik altyapıyı oluşturarak hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz" dedi.
Başkan Erkoç, referandum sonrası yayınladığı teşekkür mesajında, “Yüzde 86'ya yakın büyük bir katılımla sandığa gidip “İstiklali, İstikrarı ve İstikbali için Evet” diyerek ülkemizin ileriye dönük yönetim şeklinin “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” olması yönünde tercihini yüzde 74 gibi rekor bir rakamla ortaya koyarak, güven ve istikrar ortamının devamı yönünde görüş bildiren aziz hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Erkoç mesajında daha sonra şunları kaydetti:
"Çift başlılığın kalkmasının önemini kavrayarak, koalisyon dönemlerinden kalan yaraların tekrar açılmaması için sürece son noktayı koyan aziz hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin verdiği bu kararın hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte karşılaştığımız bürokratik engeller azalacak, karar alma mekanizması hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve uygulamada yaşanan sorunlar azalacak ve kamu verimliliği üst seviyelere yükselecektir.
Ülkemiz referandum sayesinde çok önemli bir sınavı geride bırakmıştır. Zafer, ülkemizin, birlik ve beraberliğimizin zaferidir. Bundan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ve liderliğinde öncelikle 2023 ve akabinde 2053 ve 2071 hedeflerine yönelik altyapıyı oluşturarak hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Bizde ülkemizin dünya arenasında hak ettiği yeri almak üzere Büyükşehir Belediyesi olarak bu misyonun bir parçası hüviyetinde dün olduğu gibi bundan sonra da, kahraman şehre ve ülke hizmetine katkı sağlamaya devam edeceğiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 1 yıl Önce

tamam 5-6 ilde evet oyları rekor kırdı ama diğer şehirlere baktığımızda sanki hezimete uğramış gibi oldu... yüzde 51 bence zafer değildir çünkü bu bir referandum ve halkın yarısı bu sistemi istiyorsa diğer yarısı değişiklik yapılmadan gidilmesi yönünde karar vermiştir ama siz bildiğiniz gibi yapmaya ve yaptırmaya devam edebilirsiniz bu halkın yüzde 51 i size yeter gerisi olsa ne olur olmasa ne olur...

ali ak
ali ak - 1 yıl Önce

bu zafer Tayyip Erdoğanın zaferidir. kayda değer hizmet yapmayan belediyelere milletvekillerine rağmen K.Maraş halkı bu kadar oyu Tayyip Erdoğana vermiştir. eğer Tayyip bey olmasa maraş millet vekillerine belediye başkanına maraş halkı yüzde 10 oy vermez... ne kayseri yolu bitirildi ne hava alanı bitirildi ne hızlı tren geldi... üniversite yerinde sayıyor.. koca şehre 400 yataklı hastane yapıldı şimdiden yetmiyor..vs..

ali baba
ali baba - 1 yıl Önce

artık bazı şeylerin değişmesi lazım mesala partı çıkaraak insanlar seçsin hangisini belediye başkanı görmek istiyorsunuz die ondan sonra görelim gereksiz insanlar belediye başkanı olabilior mu ya da vekil olabılıyor mu

SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner224

banner154

banner191

banner126