Başkan Güngör müjdeyi verdi: Kahramanmaraş kalesi açılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş kalesinin en kısa sürede açılacağını belirtti.

Başkan Güngör müjdeyi verdi: Kahramanmaraş kalesi açılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör, “Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalara başladı. Kısa süre içerisinde Tarihi Maraş Kalesi’ni hemşerilerimizin ziyaretine açacağız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tarihi Maraş Kalesi’nde çevre düzenleme çalışmalarının başladığını ve kalenin kısa süre içerisinde ziyarete açılacağını açıkladı. Başkan Güngör, “Kahramanmaraş kadim tarihe sahip ve aynı zamanda milli mücadelede öne çıkan bir şehrimiz. Bu kadim tarihimizde kalemizin de son derece önemli bir yeri var. Burası, rahmet ve minnetle andığımız Rıdvan Hoca’nın Ulu Cami’de, “Hürriyeti olmayan bir milletin Cuma namazı kılması caiz değildir” diyerek Türk Bayrağı’nın tekrar dalgalandırıldığı mekandır” diye konuştu.

Çevre Düzenlemesi Yapılıyor

Kale’deki restorasyon süreci ile ilgili de açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör, “2017 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı kaledeki restorasyon çalışmalarını gerçekleştirmek için Büyükşehir Belediyemizden tahsis istemiş ve devir gerçekleşmiş. 2018 yılı sonunda da kale surlarının restorasyonu tamamlanmış. Fakat çevre düzenlemesi işi sonuçlandırılamamıştı. Bakanlığımızdan kalenin çevre düzenlemesinin belediyemiz tarafından yapılması talebi geldi. Hemen çalışmalara başladık, projemizi hazırladık ve kuruldan iznimizi aldık” dedi.

Kısa Sürede Ziyarete Açılacak

Kurtuluş Savaşı’nın sembol mekanlarından biri olan Tarihi Maraş Kalesi’nin kısa süre içerisinde ziyarete açılacağını belirterek konuşmasını sonlandıran Hayrettin Güngör, “Fen İşleri Dairesine bağlı ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Kurtuluş mücadelemizin 100. yılındayız. Kalemiz de sembol mekanlarımızdan biri. Şehrimizin kadim tarihine yakışır bir şekilde, kısa süre içerisinde Tarihi Maraş Kalesi’ni hemşerilerimizin ziyaretine açacağız. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Bey
Murat Bey - 2 ay Önce

Müjde mi bu şimdi? Kaleyi kapalı tutun yıllardır. Tadilat var diye kandırın insanları ve çivi bile çakmadan bekletin sonra da lütuf gibi müjde deyin buna. Yapmayın, etmeyin...

ali şavkılı
ali şavkılı @Murat Bey - 2 ay Önce

bu zamana kadar neden kapalı kaldı ? nereleri kazıldı neler bulundu ? kimlere peşkeş çekildi bunları öncelikli anlatın ki samimiyetinize inanalım

Alyanak osman
Alyanak osman - 2 ay Önce

Gömü islemi tamam sanirim

TARIK
TARIK - 2 ay Önce

ERKEN OLDU 2023 U BEKLESEYDİK...

drsn
drsn - 2 ay Önce

eyvAllah tamam, niye kapalıydı yıllardır biride bunu açıklasın

meraklı
meraklı - 2 ay Önce

tadilatçılar (!) birşey bulabilmişler mi bari ??

misafir 46
misafir 46 - 2 ay Önce

demekki alacaklarını aldılar !!!!

milcan küçük
milcan küçük - 2 ay Önce

yiyene hayırlı ugurlu olsun

Maraşlım
Maraşlım - 2 ay Önce

Madem açılacak kalemiz bozkurt heykelini yeniden dikilsin.

bg
bg - 2 ay Önce

Eski kaleden ESER mi kaldı? Yada Kalede ESER kaldı mı? iki kalıpçı ustasının köprü bitirdiği bir şehirde İki çöpçü iki bekçi Kaleyi bizim bürokratlardan daha iyi korurdu..

Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

acele işe şeytan karışır derler. Biraz daha bekleseydiniz, mesela bir daha ki seçime kadar. Hem orada aradıklarını bulamamış şahıslar olabilir.

mahmut
mahmut - 2 ay Önce

yaz sezonunda açsaydınız turistler gezseydi olmazmıydı ama amaç farklı

istihdam lazım
istihdam lazım - 2 ay Önce

Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı geçen yıla göre 3 puanlık artış göstererek, Ekim ayında yüzde 22,3'e yükseldi. Bu oranlara göre Kahramanmaraş’ta işsiz sayısı baya var. Seçimler yaklaşırken gençlerimizin istihdamı için hangi projeler olacak ?
Özellikle kuzey ilçelerimiz sürekli göç veriyor . Konunun gündeme gelmesi için haber yapılması dileğiyle

neden
neden - 2 ay Önce

peki havuzun altında çıkarılan dulkadiroülu devletinin bir kaç tır dolusu hazinesininde peşine düşecek mi??

çeto
çeto - 2 ay Önce

yusuflar mahallesi kentsel dönüşüm ne oldu başkan burası şehrin utanç kaynağı oldu acaba sizdede o duygu varmı.bence derhal istifa edin zira akp bld yesi hizmetten yoksun ama zenginlere hizmet sınırsız.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 2 ay Önce

tamam anlaşıldı.İçinde alınacak/çarpılacak kayda değer bir şey kalmamış demek ki.Kale bir daha kapanmaz artık....

burhan yıldırım
burhan yıldırım - 2 ay Önce

kale çok önemli tabii. kale olmazsa olmaz. ama sorarlar adama, zaten açıktı neden kapatıldı. kapatıldı niye geri açıyorsunuz. insanları aptal yerine koymayın.

ulubatlı
ulubatlı - 2 ay Önce

bunca zaman neden kapılıydı,önce onu bir açıklarmısınız?

MARAŞLI
MARAŞLI - 2 ay Önce

KAÇ YIL KAPALI KALDI YAPILMIŞ BİR ŞEY YOK YANI BELEDİYEMİ YAPACAK BUNDAN SONRA


SIRADAKİ HABER