Başkan Hayrettin Güngör Sözcü'ye manşet oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e Trabzonlu bir kadına söylediği sizi biz Müslüman yaptık sözlerinden dolayı tepki yağıyor. Sözcü'nün manşetten verdiği haberde ayrıca İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun sölerine de yer verildi.

Başkan Hayrettin Güngör Sözcü'ye manşet oldu

Dün Kahramanmaraş Tarihi Kapalı çarşı'da karşılaştıı Trabzon Akçaabatlı bir kadına "sizi biz müslüman yaptık" diyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kamuoyunun gündemine oturdu. Sözlerinin yanlış anlaşılması üzerine özür ve heallik dileyen Hayrettin Güngör'te Trabzon basını, sosyal medya kullanıcıları ve milletvekilleri tepki gösterdi

Hayrettin Güngör sohbet ettiği bir kadının Trabzonlu olduğunu öğrenince “Sizi biz Müslüman yaptık” şeklinde konuşmuştu. Kadın şaşırarak “Ne demek yani o?” sözleriyle tepkisini göstermiş bunun üzerine ikili arasında uzun bir sohbet gerçekleşmişti. Birçok yerel gazete ve televizyonda yer alan görüntülerin ardından Güngör’e tepkiler çığ gibi büyüdü.

Önce Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Hayrettin Güngör'e tepki gösterdi. Ancak Zorluoğlu'nun telefonla arayan ve yanlış anlaşıldığını söyleyen Güngör hem Trabzonluların, hem de Başkan Zorluoğlu'nun gönlünü aldı.Güngör Trabzonlulardan helallik istedi ve özür diledi.

Ayrıca  İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'de TBMM'de yaptığı konuşmada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e tepki gösterdi. Örs, konuşmasında CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'a seslenerek "Ali be, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz" dedi.

İŞTE İYİ PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİNİN TBMM'DE YAPTIĞI KONUŞMA

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAS MARAŞLI
HAS MARAŞLI - 4 hafta Önce

BİR AKP'LİNİN DAHA TERBİYESİZLİĞİ...

istanbul
istanbul @HAS MARAŞLI - 4 hafta Önce

Birincisi;Başkanlar seçilene kadar partilidir. Seçildikten sonra şehrin tamamını temsil eder. Tüm vatandaşlara eşit mesafede sayılır.
İkincisi;" Başkanın söylediğinde doğruluk payı var mı" diye düşünen olmadığı gibi " sürç-i lisan emiştir, hatasız kul olmaz" diyen de yok. Başkanı eleştirmek için Sözcü gibi bir gazeteyi bile manşete taşımak esas eleştirilmesi gereken tutum bence. Her zamanki gibi: Yabancıya gerek yok, biz birbirimizin hakkından geliriz!

vesselam
vesselam @HAS MARAŞLI - 4 hafta Önce

terbiyesiz her yerde terbiyesiz, akplisi chplisi mi var

Zeki
Zeki - 4 hafta Önce

Başkansın ne konuştugunu bileceksin sonradan özürle olmaz bu işler başkanlıgında diger başkanlardan farkı yok eziliyorsun zenginlerin lafları altında belediye de çok boş maaş alanlar mevcut

Necmeddin46
Necmeddin46 - 4 hafta Önce

Arkadaşlar sanırım 4-5 yıl boşa gitti şehrimiz için. İçimden bir ses Kaldırımcı Mustafa'nın ikinci versiyonu bu adam diyor

Cehalet
Cehalet - 4 hafta Önce

Ah cehalet ah.

maraşlıı
maraşlıı - 4 hafta Önce

belediye başkanı olunca kendini alim zannediyor sanırım....bu ne cahillik bu ne basitlik

Ramazan Karataş
Ramazan Karataş - 4 hafta Önce

Oy Veren Arkadaşlar Yorum yapsın bakim ne diyecekler

Ceyhan
Ceyhan @Ramazan Karataş - 4 hafta Önce

Tamamen gereksizlik yapmış Başkan. Güya espiri

KRAL
KRAL - 4 hafta Önce

zaten türkiye ye islam dini tövbe haşa bunlar gelince geldi.Yoksa hepimiz gavurduk,hristiyandık yani her şeydik.Zihniyet dile vuruyor işte;Resmen inanç istismarı.Neyse ki arada bir de olsa kendilerine cevap verme cesareti olanlar karşılarına çıkıyor.

46
46 - 4 hafta Önce

ah şu dilimize bir sahip olabilsek,ne alaka "sizi biz müslüman yaptık" demenin...sanki yapılanı başa kalkmış gibi...dinimizin tevazu dini olduğunu unutuyoruz...yapılanları insanların gözüne sokmasak olmuyor...

K maraşlı
K maraşlı - 4 hafta Önce

Biride ne demisti oylarınızı bize verirseniz bütün günahlarınız silinir vay be

bertizli bekir
bertizli bekir - 4 hafta Önce

KİBİR, CEHALETLE BİRLEŞİRSE ORTAYA FELAKET ,SİYASETLE BİRLEŞİRSE VAHAMET(ENDİŞE VERİCİ GÜÇLÜK) DOĞURUR Kİ SON SEÇİMDE YAŞANILAN OY KAYBININ EN BÜYÜK NEDENİ DE BUDUR.
KİBRİ YÜREĞİNİZDEN VİCDANINIZLA ,İNSANLIGINIZLA SÖKÜP ATIN Kİ ALLAH'IN HUZURUNA BİR GÜN CIKMAYA YÜZÜNÜZ OLSUN.

AR-KE
AR-KE - 4 hafta Önce

Demek ki neymiş? Ağzından çıkanı,kulağın duyacakmış sayın başkan.Kardeş şehire hemen bir özür turu düzenlemeniz lazım.

Gül Kaplan
Gül Kaplan - 4 hafta Önce

Tam bir fiyasko

eyup duman
eyup duman - 4 hafta Önce

başkan nın dedik lerini çarptırmayın başkan AHİ EVREN DEDE den bahsetmiştir 1326 1362 bakın okuyun kimdir.

Musa Yıldız
Musa Yıldız - 4 hafta Önce

Bu Akp belediye başkanları kendilerini haşa peygambermi zannediyor bilmiyorum bu millet Müslümanlığı belediye başkanlarından öyrenecek deyil birde koş koca Büyükşehir belediye başkanı olmuş

Akdl
Akdl - 4 hafta Önce

YUNUS EMRE DERKİ
Keleci bilen kişinin yüzünü ağ ede bir söz
Sözü pişirip diyenin işini sağ ede bir söz
Söz ola kese savaşı, söz ola bitire başı,
Söz ola ağılı aşı bal ile yağ ede bir söz.
Yunus imdi söz yatından, söyle sözü gayetinden,
.............................................................................


SIRADAKİ HABER