Başkan Mahçiçek: Azdan az çoktan çok gider!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek bugün düzenlediği basın toplantısında konuşmasına “ Barış Pınarı Harekatı’nda “ görev alan Mehmetçiklerimiz ile başladı. Selamlarını iletirken, her türlü desteği vereceklerini de belirtti.

SİYASET 16.10.2019, 16:17 16.10.2019, 16:34
Başkan Mahçiçek: Azdan az çoktan çok gider!
banner257

Kahramanmaraş basınını “ Yolsuzluk ve usulsüzlük" iddiaları için toplayan Başkan Mahçiçek ateş püskürdü.

İşte Mahçiçek’in kamuoyu açıklaması:

Onikişubat Belediyesinin her şeyi açık, her şeyi açık. Her sene belediyenin yaptığı çalışmalar Sayıştay denetçileri ve İçişleri bakanlığımızın müfettişleri tarafından denetlenir. Son olarak ta bakın İçişleri bakanlığı 2014’ten 2019’a kadar müfettişler bizim belediyemizde yapılan işleri denetlemiş.

Yani yapılan işlerin hepsi denetimden geçmiş. Böyle rekorlar kırmaya çalışan belediyeye çamur atmaya çalışacaksın. Diyeceksiniz yolsuzluk varmış nerede varmış ? Onikişubat belediyesinin EKAP’ından bilgileri alıp Onikişubat’ta yanlışlık oluyor diyeceksiniz. Bize soracaksınız ve bizde size doğrusunu söyleyeceğiz. Ama bizim üzerimize basarak kimsenin bir yere gidemeyeceklerini öğrenecekler. Azdan az çoktan da çok gider. Bizim alnımız açık her şeyimiz açık elhamdülillah bize iftira atanların hepsine havale ediyorum. Onikişubat Belediyesi açık, hodri meydan varsa bir şey gelsinler konuşalım. Bir dünya projesi getireceksiniz, onu kadük etmeye çalışacaksınız. Eğer siyaset yapıyorsanız, memleketin menfaati için yapacaksınız. Memleketin menfaatinde bir arya geleceksiniz. Memleketi dünya markası yapacak bir projeyi yok etmeye çalışmayacaksınız. Biz bunlardan korkmayız, bugüne kadar korkmadık.

Hukuki yollarda hakkımızı arayacağız. Kimse bizim üzerimize basarak, bir paye fitne çıkarmasın. Bu na müsaade etmeyeceğiz. Artık sabrın sonuna geldik. Varsa bir bildiğiniz gelin konuşalım. Ama bakın müfettişlerin yaptığı incelemeler tertemiz çıktı. Neyi kötülüyorsunuz kardeş ya, neyi kötülüyorsunuz? Kime zarar vereceksiniz ?

Yorumlar (72)
Cem 1 yıl önce
Azdan az çoktan çok gider demek ne demek birader, belediye başkanımısın mafyamısın, ayıp ayıp, koskoca yaşlı başlı adamsın, herkeste biliyor sende biliyorsun neyin ne olduğunu, söyletme bizi başkaaaaaaannnnnn.....
Kerem 1 yıl önce
hadi be ordan işine reisle ne alakası var, reisin karşısında haçlı ordusu var, hanifi beyin karşısında millet var millet, ireisin karşısındakilerle kendi karşındakileri bir tutuyorsan milleti haçlı ordusu olarakmı görüyorsun hanifi bey, ayıptır yazıktır, yakışmıyor bu tarz, lütfen tarzınızı düzeltiniz beyefendi.
RTE 1 yıl önce
Aynı yorumu Reis-i Cumhurumuz da söyledi birader. O da mı mafya oluyor??
Alyanak osman 1 yıl önce
Hanefi emmi adama sorarlar, 39 trilyon tanitim, 13.5 trilyon cevre duzenlemesi, Allahtan korkmadiniz mi diye, abd memleketin umugune coksun, siz zirttiri seylere servetler harcayin, sonra da mufettisler geldi bakti inceliyor deyin, sizin is, celalattinin paylasim yapip sonra yaptigi yorumlari ithamlari silmek gibi inandirmayici, halkin ozunde aklanmadikca, hersey seffaf bir sekilde vatandasa anlatilmadikca mufettisleriniz sizin olsun. Biz de seni Allah havale ediyoruz, iyiki ölüm var iyiki hesap var, ak kara orada belli olacak
eloğlu 1 yıl önce
adam mehmedimize selam yolladı ya, ne gerek var harcamalardan expoda dönen paralara, osman okumuş okçuluk festivali yapıyordu bir zamanlar, okçalarımızı kuşanır abd ye rusyaya oklarımız ile kafa tutarız, hanefi de okçulukla kafa tutmamızın reklamını yapar 39 trilyona, ne olacak ki, durmak yokkk gardaşşş devam ha gayret
Çıldırmış 1 yıl önce
Azdan az çoktan çok gider derken ne demek istedi Allah için merak ettim...haber46 dan birisine saldırı mı olacak yoksa malum yanında kimleri gezdiriyor baskan bey yazık...
Ümit Akar 1 yıl önce
Hanificim rüşvetin belgesimi olur? Bellemişsin sayıştay ve müfettiş denetiminden bişey çıkmadı diye...? Bizzat sana verenler anlatıyor gezdikleri yerde be..
Ayıp ayıp 1 yıl önce
Baştan sona dinledim. Hic bir savunma yok. Hic bir ispat yok. Hic bir delil yok. belge yok. Parayla satın aldığı gazatecilere fırça atip durmuş.
Doğru Söyler 1 yıl önce
Expo2023 önemli ama alt yapı nerede başkan ??????
EXPO23 TİYATROSU 1 yıl önce
MUAZZAM ALT YAPIMIZLA BİNLERCE TURİST ZİYARET EDECEK DENİLEN "EXPO23 TİYATROMUZA" GELECEK MİSAFİRLERİMİZİ GAZİANTEP OTELLERİNDE AĞIRLAYACAĞIMIZ İÇİN KAHRAMANMARAŞ HALKI OLARAK MUTLULUK DUYUYORUZ (!)
Mehmet ay 1 yıl önce
Hayırdır başkanlığı bırakıp mafya babaligina mi soyundun ama bu millet seçimlerde senle hesaplasacak tabiki bide ahiret var unutmuşsun belli
Ede 1 yıl önce
Başkan olan görgüsüz birisi soförüne sorar.
"Soför söyle bakalim esekle soför arasinda ne fark vardir? "
Soför bir süre düsündükten sonra mahcup bir sekilde;
"Bilemedim başkanim" diyor
Başkan cevap olarak:
"Esege çüs diyince, soföre ise dur diyince durur" demis.
Bunun üzerine soför çok sinirlenmis ama karsidaki başkan oldugu için bir sey söyleyememis.
Belirli bir süre sonra bu defa soför başkana:
"Bir soru sorabilir miyim başkanim" der. Bakan da:
"Sor bakalim" der. Soför sorar:
"Esekle başkan arasinda ne fark vardir?"
Başkan bir süre sonra:
"Bulamadim soför söyle bakalim" diyor. Bunun üzerine soför de:
" VAllahi başkanim ben de bulamadim... "burdaki başkan tamamen hayali lütfen kimse üzerine alınmasın. Biraz gülelim ortamı yumuşatalim dedim . KahramanMaraşş seni seviyorummmmmmmmm
HAS MARASLİ 1 yıl önce
SAYİN BAŞKAN AKLANMAK İSTİYORSAN MECLİSTE TÜM PARTİLERDEN ÜYE ALIP BİR YOLSUZLUK KOMİSYONU KURARSIN BUNLAR YOLSUZLUK VAR MI YOKMU ARASTIRIRLAR BU TİP MAFYA VARİ KONUŞMAK SİZE YAKIŞMAZ
HAS MARAŞLI 1 yıl önce
SAYIN BAŞKAN İSTERSEN SEN HİÇ KONUŞMA ÇÜNKÜ KONUŞTUKCA BATIYORSUN."BİLGİM DAHİLİNDE YOLSUZLUK OLMAMIŞTIR","AZDAN AZ, ÇOKTANTA ÇOK GİDER"SENİN VECİZ SÖZLERİN.
İş sapa sardı 1 yıl önce
Sayın başkan expo 2023 alanındaki yapılan ihalelerin kimlere nasıl verildiğini açıklayın.
Azdan az çoktan çok gider cümlesini ben çaresizlikten dolayı yapmış olduğunu düşünüyorum.
Keşke böyle talihsiz bir cümle kurmasaydı tehdit gibi ne demek vatandaş hesap soramazmı
burdan şunu anlıyoruz demekki hesap sorulamaz.Dulkadiroğlu belediyesi için neden böyle haberler çıkmıyor bence artık kendinizde hatalar aramaya başlamalısınız.
Nazlı doğru 1 yıl önce
Başkan halkı ve devleti kandırabilirsin ama herşeyi gören ve bilen Allahı nasıl kandıracaksın? Bütün bir il senin ve belediyenin pisliklerini yolsuzluklarını ve fırıldaklarını konuşuyor ve biliyor ve sen çıkmışsın utanmadan tehdit ediyorsun sağı solu. Bakalım pislikerinizin ne zaman hesabı sorulacak ..
vah maraşım vah 1 yıl önce
herkes ayağını denk
alsın diyor.....belediye başkanımı yoksa.....
Okur 1 yıl önce
Müfettişler acaba seçilip gelemezler mi. Koruyucu ortağın
Ökkeş 1 yıl önce
Hanefi dayı bizde zaten yok, biz gariban yoksul sahipsiziz, mal mülk maşAllah Allah sana verdikçe vermiş, birazda dağıt hep bana deme
Vay beya 1 yıl önce
Tayyip bey bugün Amerikaya azdan az çoktan çok gider dedi. Bu adaminda düşmani doğruyu yazan gazeteci ki . Oyüzden gazetecilere dedi.. Oley
Vatandas 1 yıl önce
Magralinin hepsini belediyeye doldurdu ilkokul ortaokul mezunlarını, üniversite mezunlarida boşta gezer
Kimsenin 1 yıl önce
Kimsenin mağralı mahallesi ile sorunu yok ama şu gerçek. Mağrali mahllesinden olmayanlar bu belediyede işe giremez
leman taşgetiren 1 yıl önce
mağralı kadar başına taş düşsün emi mağralılı insan değilmi
Molla gürani 1 yıl önce
Belediye emlak gelirleri azalırsa AZ GÖTÜRÜRÜZ, çoğalırsa ÇOK GÖTÜRÜRÜZ demek istiyor..
Ahahaha 1 yıl önce
Aradığım yorum
Mehmet dinçer 1 yıl önce
Başkan, fz inşaatın opete olan borcunu ödedi mi belediye yoksa vatandaşın emlak vergisi ödemesini aksatınca icra mesajı atarak topladığınız paralarla belediyeniz mi ödedi emekli olunca tutar dallarım sıkıntı yaşamasın diye belediyeciğiniz mi ödedi? korumanla gelip aldığın 20 bin liracık opet petrolden aldığın maaşa 2020 için yüzde kaç zam düşünüyorsunuz? Bu maaş başkanlığa geçtiğin dönemde oraya ruhsat vermeyen poyraz a inat olmamıştır mutlaka bi ortaklık payın vardır heralde. Opetin arsasının zamanındaki sahibinin helalliği alındı mı ? Belediyenin önünde başkan yardımcın tarafından dayak yiyen ortağın metin saçma nın helalliği alındı mı? Çok Allahı dini imanı peygamberi sevip sayarsınız eminiz de merak ettiğim konu gece yatağa yattığınız da nasıl uyuyabiliyorsunuz. Haram bünye de alışkanlık yapmış galiba. Affola sizdeki müteşebbislik ruhu her insanda olmaz tabiki.
Ahmet ay 1 yıl önce
Malık ejder sitesinde boğaziçi mah de kacak yapısi aykırılığı eksikliği olan binaya , senin imar müdürün iş bitirme ruhsatini Nasil veriyor. Hadi açıkla, mal varlıklarınızi yakınlarınızla bırlıkte mudurlerle birlikte aciklayin. Azdan az coktan cok ne demek. Azi da coguda Allahım var etti.
Karşılıklı söz söylemekle olmaz, senin belki haberin yok. Ama müdürün parti meclis üyesi müteahhidin eşi diye ruhsatı verirse halkta hakkini savunur. Sanki biz oyumuzu başkasına verdik. Bu konuyu hallet başkan.
İmar müdürünün istifası 1 yıl önce
nı duymuşsunuz önceden belliki......sizi gidi siziii haha
Mlamat 1 yıl önce
Ben de duydum. İmar müdürü acayip zengin olmuş. 3 tane lüx rezidansı varmış. Her büyük müteahhiti birer daire haraca bağlamış. Daha yeni JEEP cherokee almış. Yazık deyilmi kul hakkı sn editor. Bunu da haber yapsana. Ahhmet ay kardesıme destek yapıyorum
göksunlu. 1 yıl önce
Slm arkadaşlar.Mahçiçek daha önce belediye başkanlığı yapmadı mı?.Yine böyle Yaptırdığı statta yine böyle olaylar gündeme geldi.2009 yılında saadet partisinden aday oldu..Sizce ne kadar ol aydı.5635.oy aldı.peki sormak lazım bu.237 bin oydan 5635 ol alan birine 2 dönemdir neden oy verilir.Daha önce adı şaibelere karışmış biri ak partiye geçince temizlendi mi?
Farketmez 1 yıl önce
Burada İddialara cevap yok içi boş suçluluk pisikolojisiyle yapılmış anlamsız bir karşı hamle var.Elle tutulur gözle görülür bir cevap istiyoruz.Belliki oda yok padırdadıkca batıyorsun.
46 46 1 yıl önce
hanifi emmi halamın bıyığı olsa amcam olurdu kendi söylediklerine sen bile inanmıyorsun ki biz inanalım
Rukiye Gökpur 1 yıl önce
Böyle bir hitap şekli olurmu hiç açıklamadı değil aba altından değnek göstermek
edeler 1 yıl önce
bu adam denetçilerede yolunu buldurur merak etmeyin
Murat Bey 1 yıl önce
Yeter be kardeşim doymadınız gitti.Ne sizi ne de etrafınızdakileri bir türlü doyuramıyor bu millet her taraftan yolsuzluk akıyor yiyen yiyene. Müslümanlığı kimseye vermiyorsunuz ama en çok da siz götürüyorsunuz. Bal gibi de yolsuzluk vardı ve onun için operasyon yapıldı yatacak yeriniz yok sizin çıkın istifa edin zaten götürdükleriniz size ve yedi sülalenize yeter.ÖLÜM VAR ÖLÜM.
yavuzselim 1 yıl önce
arkadaşlar niye patırdıyorsunuz bu adamları biz seçmedik mi yüzde 74 oy biz vermedik mi o halde şimdi susun onlar konuşsun, Adam söyleyeceğini söylemiş zaten azdan az gider çoktan çok gider
fatih 1 yıl önce
Suat @yavuzselim

kahramanmaraşlı siyasette hiç bir zaman hakkını savunmaz araştırmaz düşünmez ve eleştirmez sadece gider kuzu kuzu oy verir ! üstüne hakkını savunan eleştiren insanlarada sen kesin CHP lisin der :)
Suat 1 yıl önce
ne yani biz seçtik diye hesap sormayacağız anlamına gelmiyor, seçtiysek hesap sormasını da biliriz , biz sizin gibi kılıçdaroğlu'nun her salaklığını görmezden gelecek kadar geniş değiliz
fatih 1 yıl önce
Belediye başkanı olmadan önce kuruşun yoktu şu anki servetin nereden geldi alın terimi döktün onu bir açıklasana önce (:
Maraşlı 1 yıl önce
Sizce yine aday olsa seçilir mi seçilmez mi??
drsn 1 yıl önce
bir an gökçekle arınçın salvoları geldi aklıma..
lagertha 1 yıl önce
expo 2016 antalyada kuruldu ne yazıkki ilgi görmedi ilgi görecek yatırımlar yapsanız daha mantıklı şehir için yol,su internet,vb insanların temel ihtiyaçlarını karşılayın yeter ütopik daha önce denenmiş şeyleri bırakın senin karayolu kapasiten yok havaalanı kezza öyle istanbul,ankara hariç her tarafa aktarmalı gidiyorsun.insanları salak yerine koymayın yeter artık..................
Bay ede 1 yıl önce
Şu belediyeler gelirleri ve giderleri ilan yapıp her ay assın bakalım belediyenin duvarına da insanlar görsün ne kadar gelen var ne kadar giden.Hadi delikanlı olan yapsın bunu.Ha birde personel alımları da oraya asılsın.kim aldı nasıl aldı KPSS puanı var mı varsa kaç puanla girdi.kim hısım kim akraba.şeffaflık Budur adalet hak delikanlılık dürüstlük bu.hadi göreyim sizi yapın! Yapamazlar çünkü.............
Mrb'ye soruyorum 1 yıl önce
Bahsettiğiniz belediye sitesinin linkini yazarsan buraya. EŞŞEK olup anıracağım. YOKSA SEN BELEDİYENDE BUNU YAPABİLİRMİSİN
Mrb 1 yıl önce
Dediklerinin hepsini web sitesinde yayınlıyor zaten, gir bak boş yapma!!
sedat 1 yıl önce
giderse gitsin beni ilgilendirmiyor beni kimin az kimin çok yediği ilgilendiriyor ? her ay su faturamda ki zamlar çevre temizlik vergilerim ilgilendiriliyor
bülent kan 1 yıl önce
azdan az çoktan çok ne demek sen belediye başkanımısın yoksa mafyamısın millet biliyoryor sende biliyorsun neyin tartışmasını yaşıyorsun
maraşın yerlisi 1 yıl önce
Sonunda buda oldu yıllardır anadolu insanını hor ve hakir görüp aşağılayan chp zihniyetini şimdide ak parti zihniyeti aldı. Bunların tekerine çomak sokun bakalım başınıza ne geliyor. Açıklamaya bakarmısınız mahalle kabadayısı gibi tehditler , bu demokrasi bize göre bir yönetim şekli değil , bize padişahlık gerek herkes kılıçla silahla gezsin birbirine yamuk yapanın defteri dürülsün
Durun daha bu iyi günleriniz. Yakında görürsünüz.
ulubatlı 1 yıl önce
seçilmiş birinin, hakkında olumlu düşünmeyen halkı için,( azdan az, çoktan çok gider) cümlesini kullanabilmesi Kayyum atanmasını gerektirir.
kemal açıkgöz 1 yıl önce
yazıklar olsun sana belediye başkanı diyenlere önce bir konuşma üslubunu düzelt ne demek azdan az gider maraşın dilinde tesbih oldunuz her yerde dolaşıyor yaptıklarınız doğru yada yanlış ama böyle bir konuşma olmaz buurası teksasmı basının karşısında böyle kendinizi savunamazsınız ayıp çıkarsınız üslübunca konuşma yaparsınız dersiniz bunlar iftira böyle bir ey yok belgelersiniz veyada burda şöyle bir hata yaptık anlıtırsınız o zaman insanlar sizi daha iyi anlar sayın mahçiçek
özgür 1 yıl önce
hiç düşündünüzmü, bu adama hırsız diyorsunuzya, peki neden bu adamı 2 dönemdir belediye başkanı seçiyorsunuz. hemde büyük bir oy farkı ile. aslında bu yolsuzluğa ve idda edilen hırsızlığa sizlerde ortak değilmisiniz. seçim zamanı bu adamın etrafında pervane gibi dönmedinizmi. belki bir yakınızı işe alır veya kazanırsa belki bizde bir şekilde nemalanırız diye. seçimlerden öncede aynı şaibeler vardı. peki neden seçtiniz o zaman bu kişiyi. toplumlar layık oldukları şekilde yönetilirler. boşuna debelenmeyin sizler buna layıksınız. boşuna afra tafra yapmayın.
DEDE 1 yıl önce
ETİNDEN KORKANIN KEMİĞİNİ DE DESEYDİN BARİ :)
ökkeş 1 yıl önce
az az gider çoktan çok gider lafını erdoğan kime söylediği belli
peki bizim başkan kimleri tehdit ediyor yani ben yanarsam tepedekilerde mi yanar diyor
EXPO 2023 1 yıl önce
Bu dünya projesi dediği de neymiş yoksa benden mi bahsediyor başkan. Bu projenin açılımını (kaç turist, nereden, nasıl gelecek, kaç para harcandı falan) yapsa da öğrensek!
Tekkeli 1 yıl önce
Maraşın sedat pekeri
Ben Been 1 yıl önce
Yiyin efendiler.Tıksırıncaya kadar yiyin.Ama tehditte edin.Birde bize sövün. Yuh size yuh.
maraşlı 1 yıl önce
cok kişinin canı yanar reis ne olur bir el at bu belediyeye
Vatandaş 1 yıl önce
Bu kadar emeğe bu denli kolay çamur atılmamalı, adamın yanlış birşey söylediği yok varsa bi usulsüzlük resmi evrakla gelin yüzleşelim diyo ? Nasıl yaklaşırsan öyle tepki alırsın
TORPİLLİ 1 yıl önce
BENCE KESİN YA MAĞRALILI YADA BELEDİYE ÇALIŞANI TAMAM TAMAM ANLADIK

SENDE TORPİLLİSİN !
Maraşlı ede 1 yıl önce
Bu hırsızlıkları yolsuzlukları pislikleri araştırıp soruşturacak ne savcı bıraktınız ne de polis. Bu günleri gördüğünüz için ne kadar namuslu memur bar hepsini bir bahane ile tasfiye ettiniz ve ortalık bu hırsızlara kaldı .
Rahat dur ede 1 yıl önce
Vatandaş ayağına yatma.Belediyede mağrali ekibinden değilsen bende bısey bilmiyom
maraşlı 1 yıl önce
inşAllah en kısa zamanda reis bu işe el atar bizlerde kurtuluruz bunlardan
maraşlı 1 yıl önce
reis bir el at sa bu belediyeye bakalım ne olur
maraşlı 1 yıl önce
REİS İNŞALLAH BİR EL ATAR BUNLARA ONİKİ SUBAT DA RAHATLAR O ZAMAN
Muhammer yılmaz 1 yıl önce
Ne demek istiyor bu adam azdan az çoktan çok diyerek, ben az yedim benden çok yiyen var onlarlamı uğraşın diyor. kim bu çok yiyen onuda açıkla bari. Türk açığı bunların hepsi yiyen takımı.
edeler 1 yıl önce
başkan sana maraş az gelirrrr afrine git birazda orayı parselleyin by mahçiçek
Irfan 1 yıl önce
Yiyin Ağalar Paşalar aksirına kadar tiksirina kadar demiş şair boşuna dememiş yiyin sonra bu günleri ararsiniz
leman taşgetiren 1 yıl önce
bırakın 12 şubatı eleştirmeyi iyi işler yapıyo yapsın sizin projeniz ne, daha önceki belediye başkanları bu maraşa ne yapmış. maraş haber işi gücü bırakmış 12 şubat haberi yapıyor eleştirenlerde hep aynı işi gücü olmayan insanlar. antepi örnek alın ya sahip cıkın insanınıza sahip cıkın projelerine . elin adamı biberimize dahi sahip cıkıyo. birilerinin emirlerini uygulamayın .siz olun
Nurendam çelik 1 yıl önce
Sanırım sayın başkan Hanifi mahçiçek in yaptığı hizmetleri çekemeyenler var..
HABER 46 1 yıl önce
Haber 46 sadece kendi istedigi yorumlari yapiyor duyrullur

EDİTÖR: "Hanifi mahcicek gelmis gecmis gelecekte dahil en büyük Belediye baskanidir" yorumunuzu yayınladık. Aynı yorumu arka arkaya defalarca yazmışsınız. Hepsini mi yayınlayalım...
Hasmagralı 1 yıl önce
Haber46 bu ulkeďe tek sayilir surekli ke di sehriñi elestiren haber ķaynagi
Twitter 1 yıl önce
Her haberi twitter da paylaşsanız, daha çok paylaşılır. Burda yorum yapılıyor, sonra yayınlanması bekleniyor. Zor iş vesselam... bugün iyi parti lilerin konferansından bir bölüm ortalıkta geziyor. Sizin bu haberleriniz var. Ama duyulmuyor. Twitter da her haberi paylaşın. Millet de etiketlesin @rterdogan diye... neyse... maraş ın tarafsız bi haber kanalı siz varsınız. Buna da şükür
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:26
Güneş 06:47
Öğle 12:21
İkindi 15:18
Akşam 17:45
Yatsı 19:01
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 6 10
4. Karagümrük 6 8
5. Çaykur Rizespor 6 8
6. Kasımpaşa 6 8
7. Antalyaspor 6 8
8. Malatyaspor 6 8
9. Göztepe 6 7
10. Erzurumspor 5 7
11. Başakşehir 6 7
12. Beşiktaş 5 7
13. Gaziantep FK 6 7
14. Sivasspor 5 7
15. Hatayspor 4 7
16. Konyaspor 5 6
17. Kayserispor 5 6
18. Trabzonspor 6 5
19. Denizlispor 6 5
20. Gençlerbirliği 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Balıkesirspor 7 10
10. Adanaspor 7 9
11. Akhisar Bld.Spor 7 9
12. Bursaspor 7 7
13. Menemen Belediyespor 7 6
14. Bandırmaspor 7 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Boluspor 7 3
18. Eskişehirspor 7 3
Takımlar O P
1. Everton 6 13
2. Liverpool 6 13
3. Aston Villa 5 12
4. Leicester City 6 12
5. Leeds United 6 10
6. Southampton 6 10
7. Crystal Palace 6 10
8. Wolverhampton 6 10
9. Chelsea 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 5 8
12. West Ham 6 8
13. Man City 5 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 6 5
17. West Bromwich 6 3
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 6 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 7 14
2. Real Madrid 6 13
3. Granada 6 13
4. Villarreal 7 12
5. Atletico Madrid 5 11
6. Cádiz 7 11
7. Osasuna 6 10
8. Elche 5 10
9. Getafe 6 10
10. Real Betis 7 9
11. Eibar 7 8
12. Barcelona 5 7
13. Sevilla 5 7
14. Valencia 7 7
15. Deportivo Alaves 7 7
16. Athletic Bilbao 6 6
17. Huesca 7 5
18. Celta de Vigo 6 5
19. Levante 5 3
20. Real Valladolid 7 3